Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Apacer

Router do LTE od różowych- który wybrać?

Polecane posty

Cześć,

szykuje mi się przeprowadzka i niestety, ale w nowym miejscu zamieszkania nie ma możliwości przyłączenia szybkiego łącza po kablu, a więc zdany jestem na lte. Sieć z różowym logo ma w swojej ofercie internet bez limitu w dość korzystnej promocji dla mnie. Jedyne co to muszę dobrać router, tutaj lista: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/modemy-i-routery/cat10022.chtml  Bardzo prosiłbym o pomoc, który z nich byłby najlepszy. Nie wiem jeszcze jak z zasięgiem ponieważ muszę najpierw wziąć opcję przetestowania tego internetu. Jeśli np. D-link byłby lepszy od tych wszystkich huawei, ale np. miałby słabszy zasięg na swoich antenach to mogę dodatkowo dokupić inne, tylko też mi powiedźcie jakie :D Ale mam nadzieję, że nie będzie problemu bo to jest prawie centrum 70tys. miasta.

Ogólnie to jest domek, z 4 kondygnacjami (zagospodarowana piwnica, parter, pietro i poddasze) i ten modemo-router stałby na samej górze, ponieważ z tamtego miejsca są pociągnięte kable do pokoi, w których kable od internetu będą potrzebne. Reszta urządzeń będzie zdana na wi-fi i tutaj też pojawia się problem bo nie wiem czy z samej góry wifi dotrze na sam dół (szczerze wątpię) więc myślałem nad kupieniem ze 2 repeaterów (takich do gniazdka). Drugą opcją jest wykorzystanie mojego obecnego routera (TP-LINK WDR-4300) jako repeatera- nie wiem tylko czy będzie chciał współpracować z tym modemo-routerem. Doradzicie? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako router weź tego D-Linka. O zasięgu WiFi między kondygnacjami (szczególnie np. 2-3 piętra niżej) można pomarzyć. Moja propozycja - kupujesz osobno AP lub router dla każdego piętra i łączysz je kablowo. Ew. jeden router na samej górze i na środkowej kondygnacji twój obecny TP-Link jako Access Point.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wziąłem router dlinka do testowania i mam niestety tylko 20mb/s. Z dachu widać jednak bezpośrednio nadajnik, który jest umieszczony na najwyższym budynku w centrum miasta(wg Google mapa w linii prostej to 1,08km). W związku z tym chciałbym zrobić ok. 1,5m maszt i na tym umieścić antenę kierunkową. Znalazłem takie cudo http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5508274844

I tutaj mam dwa pytania:

1. Czy jest to warte swojej ceny czy jesteście mi w stanie polecić coś lepszego?

2. Jeśli ta podwójna antena zostanie podłączona w miejsce tych 2 fabrycznych małych antenek to router będzie w stanie dalej nadawać wifi?

 

A jeszcze przy okazji odnośnie zasięgu wifi to chciałbym dodać, że dlink stojąc na poddaszu i tplink stojac na parterze dawaly razem 4-5 kresek wifi w calym domu, wiec z tym nie ma problemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na modemie, czy na pewno chwyta sieć LTE, a nie coś słabszego.

1. Przeważnie pomaga, o ile rzeczywiście odległość od nadajnika nie jest zbyt duża.

2. Tak, w tym routerze zewnętrzne anteny są na potrzeby łączenia się z siecią komórkową, a na potrzeby WiFi jest używana antena wewnętrzna.

Przy czym tutaj winny może być również sam router. Powiedzmy, że o routerach D-Linka i ich domyślnej konfiguracji nie mam najlepszego zdania. Sprawdzałeś prędkość i przy połączeniu z routerem po WiFi, jak i po kablu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, patrzyłem w kilku różnych miejscach w domu, wszędzie prędkość nie przekraczała tych 20mb/s. Testowałem i wifi i po kablu. Testowałem też prędkość w mieszkaniu, w którym teraz mieszkam i było koło 30mb/s (mieszkanie jest bliżej nadajnika). Ale najlepszy wynik był u mojego znajomego w pracy, ok. 400m od nadajnika i prędkość dochodziła już do 70mb/s. Dziś rano musiałem już oddać router, więc nic więcej nie sprawdzę. Tak czy inaczej wydaje mi się, że mogę brać tę ofertę (tym bardziej, że jest bez limitu transferu danych) i dokupię te anteny co wcześniej podlinkowałem i zamocuje je na maszcie na kominie. Albo wcześniej pobawię się jeszcze konfiguracją skoro mówisz, że mogłaby ona być lepsza. Jeszcze zapomniałem wcześniej wspomnieć, że u mnie w mieście jest duża różnica w wysokości podłoża. Tam gdzie znajduje się ten hotel, na którym jest nadajnik grunt jest ponad 20m wyżej niż tu gdzie stoi mój dom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wysokości nie ma znaczenia tak długo, jak po drodze nie ma przeszkód. Dlatego maszty stawia się możliwie jak najwyżej.

To, czy faktycznie masz tam LTE, czy nie jest o tyle istotne, że o ile dobrze pamiętam limitów nie ma tylko przy połączeniu LTE. Jeśli używany jest któryś z niższych standardów, to już jakieś limity zazwyczaj są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już mam router na stałe. Nie jestem jednak zadowolony z prędkości bo pomimo tego, że modem łączy się z nadajnikiem 4G to prędkość i stabilność nie jest porażająca. Muszę dokupić antenę/y na montowane na maszt. Najlepiej kierunkowe, dzięki czemu będę mógł je dokładnie zwrócić w kierunku nadajnika. Co myślicie o takim czymś? http://allegro.pl/antena-lte-4g-mimo-dual-30dbi-b593-mf28d-dwr-921-9-i5508274844.html

I kiedy zacząłem przeglądać te anteny to naszła mnie następna myśl. Skoro anteny będą na ok 1,5m maszcie zamontowanym na kominie to czy podczas burzy nie istnieje realne ryzyko walnięcia pioruna w taką antenę? :D Trochę byłoby słabo gdyby po takim zdarzeniu popaliłoby mi router, kompa i drugi router...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...