Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Earthalign

Monitor do 1000 zł 24-27-40 cali?

Polecane posty

Hej!

Jestem właśnie na etapie tworzeniu własnego miejsca pracy. Zastanawiam się nad kupnem laptopa bądź komputera, jednak pewnie będzie to komputer.

Jednak poszukuję odpowiedniego monitora 24 bądź 27 cali. Głównie będzie używany do grania w League of Legends i oglądania filmów tudzież Anime etc. Jednak zastanawiam się nad tym jaki wybrać, jest tyle monitorów, że głupieje. Pierwsza wątpliwość to jaki monitor? 24 czy 27 cali do takich zastosowań?

A kolejna to dokładniej jaki?  Aktualnie mam malutki monitorek o 17 calach i naprawdę chciałbym coś większego, jednak nie chcę grać i siedzieć tuż obok telewizora, bo to by nie miało sensu i by było mało efektywne, stąd wątpliwość jaki monitor wybrać. Głównie będę grał w ligę - na poziomie pół profesjonalnym (nie są to mistrzostwa etc, jednak poziom jest) jak również z pewnością jeszcze i w inne gry. Do tego na pewno chciałbym jakiś odpowiedni do oglądania filmów, naprawdę różnego typu, seriali, anime etc.  Nie chcę płacić za monitor jednak tylu pieniędzy co za nowy komputer (2000-3000+ ) odpada.

Dlatego, co wybrać, czy najpierw lepiej złożyć komputer a później się zastanawiać nad kupnem monitora czy mógłbym monitor zakupić jako pierwszy?

 

UPDATE

W końcu zakup monitora okazał się nie być w tamtym czasie aż tak ważny. Jednak teraz naprawdę będzie ważnym zakupem.

Przymierzam się do zakupu konsoli, więc monitor - a może lepiej telewizor/ projektor? Będzie służył do Grania na konsoli (gry ruchowe i normalne gry) + granie we dwoje a nawet czasami troje lub więcej *sporadycznie jak ktoś przyjdzie w odwiedziny). Oglądanie FILMÓW - koniecznie - głównie będę podłączał laptopa Macbooka Pro 2015r jeśli chodzi o oglądanie filmów z netflixa itp, chyba, że telewizor to nie będzie potrzeby.

Granie w gry normalne na laptopie (głównie liga jeśli będę musiał)

Najważniejsze jednak pytanie:

Czy da się to wszystko połączyć czy póki co zadowolić się 21 calowym monitorem do grania stacjonarnie (laptop/ przyszły pcet) który posiadam i kupić duży ekran na te inne zastosowania czy kupić 27 calowy monitor, który może posłuży do wszystkiego?

Co zrobić w tym wypadku, czy jest jakiś złoty środek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 cali to ma sens głównie jeżeli siedzisz dość daleko od ekranu. 

A co do wyboru, to rozglądałbym się pomiędzy http://www.morele.net/monitor-dell-p2314h-859-bbbe-606670/ (ew. większym, 23.8 calowym P2414H) albo http://www.morele.net/monitor-iiyama-x2483hsu-b2-593921/

Dell będzie lepszy w grach (niższy input lag, szybsza matryca), iiyama w filmach i serialach (lepsza czerń, mniej problemów z równomiernością podświetlenia). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

GL2450 to matryca TN - nie warto.

XB2483HSU-B1 to w zasadzie to samo co podałem, w sumie nie wiem czym się różni model B1 od B2.

BL2410PT raczej się nie oplaca na tle XB2483HSU

ostatnia iiyama to monitor 144 Hz, dobry głównie jeżeli zależy ci na maksymalnej płynności obrazu. Do gier pokroju Counter-Strike'a może się przydać, do LoL-a to nie wiem czy ma sens, bo nie grywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stoję aktualnie przed wyborem

 

iiyama GB2488HSU-B1 (Czymś się różni od B2 ?) - za 999 zł

a

iiyama X2483HSU-B2  - koło 800 zł

Raczej jestem w stanie dopłacić te trochę ponad 200 zł aby monitor nadawał się "do wszystkiego" i był lepszy. Tylko pytanie czy ten droższy iiyama nadaję się do zastosowań jakie podałem lepiej od tego tańszego czy też tak samo? Ponieważ widzę, że mają chyba inne matryce i ten droższy ma inne parametry na które jak wspomniałeś patrzy się w mdz w csie. Bardziej się kieruję w stronę tego droższego, jednak nie wiem czy te dobre parametry w grze nie będą kosztem czegoś innego (np filmów). Jak to wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

W końcu zakup monitora okazał się nie być w tamtym czasie aż tak ważny. Jednak teraz naprawdę będzie ważnym zakupem.

Przymierzam się do zakupu konsoli, więc monitor - a może lepiej telewizor/ projektor? Będzie służył do Grania na konsoli (gry ruchowe i normalne gry) + granie we dwoje a nawet czasami troje lub więcej *sporadycznie jak ktoś przyjdzie w odwiedziny). Oglądanie FILMÓW - koniecznie - głównie będę podłączał laptopa Macbooka Pro 2015r jeśli chodzi o oglądanie filmów z netflixa itp, chyba, że telewizor to nie będzie potrzeby.

Granie w gry normalne na laptopie (głównie liga jeśli będę musiał)

Najważniejsze jednak pytanie:

Czy da się to wszystko połączyć czy póki co zadowolić się 21 calowym monitorem do grania stacjonarnie (laptop/ przyszły pcet) który posiadam i kupić duży ekran na te inne zastosowania czy kupić 27 calowy monitor, który może posłuży do wszystkiego?

Co zrobić w tym wypadku, czy jest jakiś złoty środek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...