Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KaniMar

Problemy z Fpsami

Polecane posty

Witam, mam taki problem, we wrześniu roku 2015 zakupiłem polesingowy laptop Lenovo ThinkPad W520, stan idealny wszystko działało okej, po 3 miesiącach dałem do salonu, żeby przeczyścili, sprawdzili pasty itp. Od tygodnia może dwóch z dnia na dzień komputer zaczął zwalniać w grach, przez ten cały czas grałem w gry pokroju GTAV i bez problemu nic się nawet nie zacięło, a nagle z dnia na dzień laptop tak jakby delikatnie freezuje, gram gram i po pewnym czasie laptop z 60 fpsów spada do 4-5 na parę sekund i tak się powtarza mniej więcej co minutę-dwie. Laptop posiada 8gb ramu, procesor i7-2720QM 4x2,20GHz. Za godzinę wrzucę temperaturę po godzinie użytkowania normalnego oraz podczas grania. Póki co załączam screena z procces explorer procesów najbardziej obciążających komputer. Bardzo prosiłbym o pomoc, bo nie wiem co zrobić, jeśli to temperatura to będę musiał go przeczyścić ale wydawało mi się, że czyszczenie co 3 miesiące to zbyt często. Za wszelkie rady i pomoce bardzo dziękuję. :)

Bez tytułu.png

Po stresstescie OCCT po minucie testowania program zatrzymuje sie mówiąc, że drugi rdzeń się przegrzał o 2 stopnie i ma temperature 87 stopni

Dołączam odczyty z HWMonitor i wyniki są nieciekawe, bo obciążony laptop ma temperaturę na procesorach około 90 stopni, max dla procesorów intel to 100 stopni, ale myślę, że to może być przyczyną. Czy to możliwe, żeby laptop po 3 miesiącach się cały zasyfił

 

1.png

A to temperatura laptopa pracującego normalnie bez obciążenia

 

2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...