Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

patrykr13

Za 4000 płyta, ram, grafika, procesor

Polecane posty

Do jutra warta uwagi jest MSI Z170A Gaming Pro (cashback), później ASRock Z170 Extreme4 i Asus Z170 Pro Gaming.

W przypadku RAMu te kości wyglądają najrozsądniej. Z kości 8GB (bo sądzę, że tyle w zupełności Ci wystarczy, przynajmniej do czasu przesiadki na wydajniejszą kartę) najrozsądniej wygląda ta, ew. ta.

A jeżeli chodzi o chłodzenie CPU - zakładając, że za pół roku miałbyś je wymieniać, to chyba jedyną rozsądną propozycją jest przełożenie go z obecnego zestawu (pamiętaj, że przydałaby się pasta termoprzewodząca).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASRock Z170 Extreme 4 chyba najmocniejsza z wymienionych. Za te GeIL Dragon chyba dobra cena, więc weźmy te. Obudowę wybrałem Snow Edition. Co do chłodzenia to mam obecnie założone BOX'owe. Za te 3 rzeczy wyszło póki co 2667. Czyli jest dobrze. :) Ewentualnie dołóżmy chłodzenie i zamknijmy temat na jakiś czas. Co z zasilaczem? Da radę OC do 4,5? Będzie gdzieś 1,4V potrzebne a on już ma trochę lat. Fakt faktem wymienione zostały w nim kondensatory na wyżej jakości.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Coś takiego:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-macho-hr-02-rev-b-bw-100700726-733418/

2. Ewentualnie większy (co nie będzie przeszkadzało obudowie, ale w montażu niektórych komponentów na płycie głównej już może), bez kontroli obrotów, ale cichszy (chyba tylko na najwższych obrotach hr-02 rev b osiąga takie same temperatury):

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-thermalright-macho-x2-chlodzenie-na-procesor-100700729-752963/

3. Jeżeli chcesz się szarpnąć na coś jeszcze wydajniejszego, to możesz wziąć i:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-165mm-1320-24-6-dba-646505/

Tylko tak - wzięcie 3ki może sprawić, że temperatury będą niższe zaledwie o kilka stopni, a w każdym przypadku i tak temperatura nie będzie wysoka, więc nie jestem przekonany czy branie czegoś ponad 1kę ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę macho bo ładniejszy :) teraz kwestia LC bo nie wiem czy kupię go of razu czy po sezonie. Chciałbym mieć już zestaw gotowy i przedyskutowany. Mogę to zrobić w tym temacie czy założyć osobny? Powiem tylko, że cena ma znaczenie. Płyn będzie przezroczysty ewentualnie biały ale nie chce barwników. Dodam jeszcze białe LED. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma różnicy jak to zrobisz, ale zakładając osobny temat o LC raczej większa szansa, że kogoś przyciągniesz... ale i tak nie wróżyłbym sukcesów, raczej mało osób jest tu z tym zaznajomionych. Pewnie lepiej będzie, jak to pytanie zadasz również na forach bardziej specjalistycznych, np. cooling.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...