Jump to content
Isek

Problem z svchost.exe

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu laptop rodziców chodził dość wolno, ale najgorsze było to, że nagle potrafił złapać poważne zwiechy. Włączyłem dziś tryb awaryjny, i czyściłem rejestr i wyrzucałem niepotrzebne programy z autostartu (swoją drogą dziwne jest to, że w autostarcie było Apple Push, i to raczej od momentu kupienia laptopa w sklepie). No ale do czego zmierzam- svchost.exe pobierał aż 25% procesora! (i5, nie pamiętam już jaki to był konkretnie model), oraz 1.4 GB ramu. Czytałem trochę w internecie, i jedynym rozwiązaniem, jakie przyniosło skutki, było całkowite wyłączenie aktualizacji systemu. Tylko, że tu pojawia się problem, bo aktualizacje powinny być chociaż wyszukiwane, a najlepiej od razu aktualizowane, jednak jeśli opcja nawet wyszukiwania jest włączona, to przez cały czas pobiera takie zasoby komputera. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać to w inny sposób?

System Windows 7 Home Premium SP1 OEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem podobne problemy ostatnimi czasy na Win7. Svchost + trustedinstaller nieprzerwanie coś mielił i pobierał ~25% cpu, natomiast nie potrafił wyszukać ręcznie aktualizacji.

Pomogło ustawienie automatycznych aktualizacji na konkretną godzinę, po zainstalowaniu przełączyłem znowu na ręczny update i problem z procesami ustąpił.

Edit. Z tego co czytałem w ostatnim roku to problem z aktualizacjami na Win7 jest dosyć powszechny, niektórzy uważają że to swoista "zachęta" Microsoftu do przesiadki na Win10 :P

Edited by Firestone

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie akurat rodzice się zastanawiają nad 10. Powiem Ci, że ciekawą opinię wyraziłeś. Wiem, że to w sumie domysły, ale fakt, nic nie szkodzi zaktualizować do 10. 

Dzięki Ci za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...