Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Mount&Blade (seria)

Polecane posty

Skorzystałem z promocji na Steamie i kupiłem Warbanda i podstawową wersję gry.Przez tę godzinę, która na razie miałem okazję przeznaczyć na zabawę w Mount&Blade miałem ekstra ubaw, zwłaszcza, kiedy nieświadomy postanowiłem zaatakować wioskę zaraz na początku rozgrywki i nagle, z jakiegoś boru wypadło na mnie 100 chłopa. Już dawno w grach nie zaznałem tyle śmiechu podczas porażki.

Edytowano przez kusi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio katuję mod o nazwie Warsword Conquest, który przenosi M&B w realia Warhammera Fantasy. Swoje wady oczywiście ma, ale generalnie jestem pod gigantycznym wrazeniem. Cała góra zupełnie nowych modeli, przedmiotów i scenerii, a większość wykonana po prostu świetnie (Chaos to arcydzieło).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto lubi, frakcję różnią się poszczególnymi jednostkami. Nordowie nie mają kawalerii, a ta daje ogromną przewagę, więc będziesz musiał grać dość taktycznie, wybierając wzgórza lub rzeki na miejsce bitwy. Dla mnie najlepszą frakcją jest Swadia ze względu na zrównoważone jednostki. 

btw. Jak grasz z frakcją jest zwykle o wiele łatwiej, ale jak sam podbijasz możesz mieć więcej ziem, a co za tym idzie podatków do zbierania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej iść z frakcją, bo do podbijania miast zwykle potrzeba co najmniej kilku sojuszniczych armii, a miasta to jedyne ziemie które warto brać dla siebie. Zamki i wioski nie przynoszą dużych zysków, a przyczyniają się do zmniejszenia skuteczności ściągania podatków, przez co na dłuższą metę przynoszą straty. Nie wspominając już o wydatkach na garnizony do zamków, żeby wróg ich nie przejął. 

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że jak mam odbudowywać cesarstwo, to nie będę armii tylko z jednej nacji zbierał. Takoż mam rycerstwo ze Swadii, pikinierów i kuszników z Rhodoks (czy jak im tam), Vaegirskich łuczników, piechotę Nordów, trochę jazdy od tej reszty też. I jakoś to w sumie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem 1szy raz w M&B parę lat temu to zbratałem się z Khergitami. :) bo chciało mi się grać taką frakcją z dobrymi łucznikami. A tak wracając do gry rok temu z pomocą jednego moda to rekrutowałem chłopki i je trenowałem na Siostry miecza :D Moja postać też kobieta i tak dokonałem kobiecą rebelię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Swatro napisał:

Narazie bede pomagał nordom i może zostane wasalem. A potem się zbuntuje:admin_twisted:

Z buntem to się lepiej nie spiesz za bardzo, bo się skończy na tym że będziesz sam z kilkoma zamkami vs całe królestwo wkur*ionych nordów. Zdecydowanie jest to opcja na późne stadium gry. 

 

6 godzin temu, NomadP napisał:

A tak wracając do gry rok temu z pomocą jednego moda to rekrutowałem chłopki i je trenowałem na Siostry miecza

To można i bez modów zrobić. Ratujesz bezbronne chłopki z rąk bandytów a potem je trenujesz na maszyny do zabijania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Znacie jakieś ciekawe (najlepiej po polsku choć może być też po angielsku) mody do Warbanda nie zmieniające dużo w rozgrywce? ( gdyż jestem już dość daleko  prawie połowa krainy podbita) . Z chęcią bym wziął coś  żeby pozmieniać wyposażenie moim wojownikom , a da się niestety tylko towarzyszom

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...