Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michi92

Upgrade dinozaura do 1500zł

Polecane posty

Cześć,

Obecnie mam:

CPU: C2Q Q6600 @3,0GHz

Mobo: ASUS P5Q

RAM: 6GB Patriot DDR2 800 MHz 6400LLK

GPU: Gigabyte Radeon R7 260X 1GB

PSU: Thermaltake Litepower 500W

Reszta nieistotna...

Teraz tak, noszę się z zamiarem zmiany podstawki i reanimacji tego staruszka. Budżet to MAX 1400-1500 zł. Myślałem nad takim czymś:

CPU: Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151 chłodzony SPC FORTIS 3 HE1425 (raczej minimum do grania...)

MOBO: Asus Z170-P /intel Z170, DDR4, LGA1151/ (może jakiś tańszy, a przyzwoity model?)

RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport (cenowo całkiem fajne, a jakościowo?)

Obudowa: Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) (opłaca się brać coś takiego? Szukam jakiejś taniej i solidnej budy, bo do mojej obecnej nic nowego nie włożę, a nie chcę wydać majątku)

Grafikę, dyski, zasilacz itd. przełożyłbym rzecz jasna ze staruszka. Pytanie tylko, czy na tym Radeonie w coś jeszcze pogram, bo dałem ciała z tą wersją 1GB ale może przy drastycznym obniżeniu rozdziałki w nowych grach coś da się wskórać? Czekam na Wasze sugestie, dzięki z góry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wymieniłem na płytę w rodzaju MSI B150M Mortar/Night Elf, i5-6400, 8 GB DDR4 2133 MHz CL13/14 (jak 2400 MHz CL15 jest tańsze to też można wziąć) i obudowę typu Zalmana Z1 Neo/Z3 Plus/SPC Gladius M35.

Kartę też trzeba wymienić, tylko że zaczekałbym z tym do pojawienia się Pascali/Polarisów że średniej półki i na to przydałby się osobny budżet - nie mówiąc o tym, że wtedy przydałoby się pewnie wymienić zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Irenez napisał:

MSI B150M Mortar/Night Elf

Pozwolę sobie wspomnieć o cashbacku, bo właśnie to 85 zł w dużej mierze sprawia, że są aż tak atrakcyjne.
Przy czym druga przekonuje do siebie głównie lepszą dźwiękówką, w zamian jest droższa i nie ma złącza M.2.

22 minuty temu, Irenez napisał:

Zalmana Z1 Neo/Z3 Plus/SPC Gladius M35

Gladius M20 jako ciut tańsza alternatywa też się nada. I trochę mnie dziwi, że Plus nie wylądował w nawiasie, bo normalna Z3 też jest warta uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to model LT-500AL2NC - wiem, trochę słabo, ale połasiłem się na to 500W i stało się (a kumpel mówił bierz Korsarza...). Nie mówcie mi tylko, że to jedna z tych tykających bomb, bo się zastrzelę chyba :D

Ze zmianą grafiki też się liczę, ale póki co musiałbym zostać przy tym co jest. Żałuję, że nie wziąłem wersji 2 GB, bo taka by jeszcze się jakoś myślę obroniła... Tak to jest jak liczy się każdy grosz, a karta potrzebna jest na już...

No to mam twardy orzech do zgryzienia teraz. Mniej więcej wiem jak sprawa wygląda i trzeba będzie się zastanowić, czy wsadzić w kompa czy dokonać prawdziwej herezji i kupić konsolę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL2NC to akurat model w porządku - platforma CWT GPA, co prawda nie wiadomo czy nie zrobili jakichś zmian we wnętrzu, ale raczej nie zepsuli. Tylko trochę przykro mi to mówić, ale to nie jest zasilacz 500W, tylko 450W. Tak twierdzi producent i tabliczka znamionowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dałem zrobić w balona jak ostatnia ofiara losu :/ Dobrze chociaż, że to nie jakaś bomba i nie wysadzi mi chałupy w powietrze... Okej, załóżmy teraz, że biorę tak:

CPU: Core i5-6400

Mobo:  MSI B150M Mortar

RAM: 8 GB DDR4 2133 MHz CL13

Do tego wsadziłbym tego nieszczęsnego Radeona...

Zagram jeszcze na tym w miarę przyzwoicie, jeśli zrezygnuję z rozdzielczości Full HD? Co prawda, mam na kupce raczej starsze tytuły, które śmigną nawet na tym co mam, ale np. takiego Wiedźmina 3 czy MGS'a Phantom Pain bym chętnie ograł...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGS powinien zadziałać w całkiem znośnych detalach, ale w przypadku Wieśka musiałbyś dosyć mocno ciąć detale, a może i rozdzielczość (tak właściwie, to w jakiej grasz?).

Alternatywnie możesz pomyśleć o zakupie używanej i5 na LGA1155, z używaną budżetową płytą powinieneś się zmieścić nawet w 500-550 zł, a wtedy powinno wystarczyć na wymianę karty. No ale z nią jest taki problem, że na nową generację zdecydowanie warto poczekać, więc jeżeli w przeciągu powiedzmy roku mógłbyś sobie pozwolić na kolejny większy wydatek, to póki co mógłbyś się albo pomęczyć z obecną, albo względnie niskim kosztem wymienić ją na jakąś używkę z 2GB vRAMu (np. R9 270 aka HD 7870).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z opcji, którą biorę pod uwagę jest kupno jakiegoś starszego, używanego sprzętu. Myślałem o czymś pokroju i5 2500k i jakiejś w miarę przyzwoitej płycie. Moglibyście polecić ewentualnie przyzwoite i niedrogie mobo pod LGA 1155, bo barachła nie chciałbym kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty z tych linków wyglądają naprawdę ok, sprawa do przemyślenia. Pytanie tylko, czy warto jeszcze wchodzić w LGA 1155? W takim przypadku wziąłbym jakiegoś i5 2500k w fajnej cenie (chyba, że macie inne sugestie odnośnie CPU) + jedną z tych płyt i 8GB RAM DDR3. Wszystko tymczasowo uzupełniłbym swoją grafiką i zbierał na coś lepszego. Ma to sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, michi92 napisał:

Pytanie tylko, czy warto jeszcze wchodzić w LGA 1155? W takim przypadku wziąłbym jakiegoś i5 2500k w fajnej cenie (chyba, że macie inne sugestie odnośnie CPU) + jedną z tych płyt i 8GB RAM DDR3.

Zgodnie z tym testem wykręcony i5-2500K to poziom i5-6500. Czyli generalnie się opłaca, bo i5-2500K (500-550 zł) + MoBo + porządny cooler (Grandis, czy Macho, czy po prostu jakaś porządna używka) tylko nieznacznie przekracza cenę samego procesora na nową podstawkę. Co prawda brak gwarancji z prawdziwego zdarzenia to jednak wyraźny minus (głównie w przypadku płyty głównej, bo procesory z reguły się nie psują), no ale niższa cena całkiem nieźle to rekompensuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...