Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

geek

Rozwiązany: Kilka klawiszy przestalo dzialac windows 10

Polecane posty

witajcie serdecznie 

 

Kilka dni temu napadl mnie strasznie dziwny problem otoz mialem stara klawiature ktora ledwo sie trzymala calosci i nagle przy ktoryms odpaleniu PC przestaly mi dzialac klawisze w rzedzie

- TAB Q W E R itd

pomyslalem ze to czas na nia i zamowilem Corsair STRAFE RGB i dokladnie ten sam problem tylko ze tym razem nie dziala rzad

- SHIFT Y C V B itd

 

probowalem roznych trikow  z neta ale nic nie pomaga. Komp ma okolo miesiaca, klawiatura kilka godzin a na to wszystko szczypta win10

jestem o krok od formatowania tego glupiego systemu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się,  że nie ma znaczenia do jakiego portu podłączysz klawiaturę. 

1. W starszych systemach było coś takiego jak opcje ułatwień dostępu i czasami pomagało wyłączenie funkcji klawisze filtru. 

2. Czasami pomagało wciśnięcie kombinacji shift+ctrl. 

3. Czy na klawiaturze ekranowe te problemy także występują? 

4. Zerknij do menadżera urządzeń i sprawdź,  czy nie są tam sygnalizowane jakieś problemy z klawiaturą. 

5. Spróbuj poszukać sterowników do klawy (powinna być taka możliwość w menadżerze). 

6. Skończyły mi się pomysły. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

 

tak dokladnie, nie ma to znaczenia gdzie podlacze klawiature, nie pomaga takze shift+ctrl. Jak tylko podpiolem klawiature wygooglowalem ten problem i dzieki temu doszedlem do tego filtru wlasnie co tez nie pomoglo. 

 

Wirtualna klawiatura dziala normalnie.

Manadzer tez nie pokazuje zadnych problemow a probowalem nawet odistalowac wszystkie sterowniki co nie pomoglo.

Sterowniki same sie ogarnely i nic sie nie zmienilo a nawet aktualizowanie softwaru nie pomoglo z corsair.

 

Co robic dalej? Naprawde nie chce formatowac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może_zainstalowałeś_ostatnio_jakiś_program,_bądź_sterowniki,_które_kłócą_się_ze_sterami_klawiatury?

Albo_spróbuj_przywrócić_system_sprzed_nastania_tych_problemów.

Może_zainstalowałeś_ostatnio_jakiś_program,_bądź_sterowniki,_które_kłócą_się_ze_sterami_klawiatury?

Albo_spróbuj_przywrócić_system_sprzed_nastania_tych_problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

odinstalowalem kilka ostatnich programow i to mi nie pomoglo. Jest jeszcze cos co moglbym zrobic? cokolwiek

 

EDIT

Witajcie 

Postanowilem dokonac wpisu dla potomnych.

 Udalo mi sie naprawic ten bład jakims dziwnym trafem. Wszedlem w  safe mode, zrestartowalem pc, wyl kompa, poodłanczałem wszystkie kable (poniewaz potrzebowalem otworzyc skrzynke i podpiac moje hddeki) i po wlonczeniu PC klawiatura zaczela w pelni funkcjonowac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 

wgl chcialbym podziekowac ci za zainteresowanie

 

1. wiec podpiolem klawiature (nowa) do laptopa i ten sam problem. dziwi mnie to wszystko bo przez kilka dni dzialalo normalnie przy pc

2. znalazlem tez stara klawiature w ktorej jest ten sam problem ale z klawiszami  na lini    'q'  do  'p'   (za wyjatkiem liter 't' i 'y' na obu komputerach)

 

wszytkie inne klawisze funkcji dzialaja.

 

CPU-Z.thumb.png.b0295b413976fd0b58641b5c

 

oba komputery dzialaja na win10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problemy występują na dwóch kompach, to wygląda to na problem z klawiaturą. Tylko jakoś mało prawdopodobne mi się wydaje, żeby dwie klawiatury padły w mniej więcej tym samym czasie.

Jaki masz zasilacz? Masz może dostęp do miernika napięć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale bardzo mało prawdopodobne, żeby takie problemy występowały na dwóch różnych klawiaturach i dwóch różnych komputerach, no i przypominam, że sprawdzałeś to również na Linuksie i tam również problem wystąpił.

Czyli moim zdaniem raczej sprzęt, ale szczerze mówiąc nie za bardzo wiem co może być nie tak, bo wygląda to tak, jakby komp w jakiś sposób uszkadzał klawiaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

 

Po kilku mailach z producentem i sprzedawca odeslalem klawiature na gwaracje. okazalo sie faktycznie ze klawiatura byla strzelona. Niesamowite jest to ze w tym samym prawie ze czasie padły mi dwie klawiatury. 

Reklamacja bardzo dlugo trwala bo chyba jakies 3tygodnie ale wymienili mi na nowa. WLasnie testuje i musze przyznac jestem super zadowolony

 

Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...