Jump to content
Sign in to follow this  
Sowa

UPC Technicolor7200 - próba częściowego obejścia urządzenia

Recommended Posts

Cześć,

Od dłuższego czasu staram się panować nad nerwami, które urządzenie potrafi nieźle zszargać, głównie za sprawą użytkowniczek WiFi w domu, które ciągle marudzą, że "internety im nie działają, ciągle zrywa". Swój PC podłączony mam po kablu ze stałym IP i problemu nie odczuwam, ale marudzenie potrafi być bardzo szkodliwe dla zdrowia, zatem o pomoc upraszam.

Wiem, że nie można się TC7200 pozbyć całkowicie, bo UPC tak ma, że modem musi być od nich. Bawić mi się szczególnie z nimi nie chce by wymusić dostarczenie innego urządzenia, bo kto z UPC miał do czynienia, to wie jacy oni w tym temacie są "pomocni". Czy istnieje zatem  możliwość obejścia tego routera tak, by nie odpowiadał zupełnie za sieć i podłączyć do niego osobny router? Jeśli jest to niemożliwe, czy można wyłączyć jego wbudowaną funkcję WiFi i zastąpić to Access Pointem podłączonym przez kabel Ethernet do Technicolora?

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje z zakresu tematu "wzorcowego":

 • Cena, jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na kupno danego urządzenia - jeśli chodzi o AC to do 200, jak dobry router jeśli gra jest warta świeczki to i 300-350.
 • Napisz, kto jest Twoim usługodawcą internetowym - UPC
 • Jaką masz szybkość internetu? - 120 Mb/s
 • Czy masz już sieć i chcesz dokupić do niej urządzenie? Jeśli tak, to zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe) - tu sprawa jest dość łopatologiczna, urządzenie All-in-one dostarczone przez UPC, podpięte do sieci usługodawcy po kablu antenowym. Jeden PC i laptop podpięte po kablu ethernet do Technicolora, reszta sprzętów przez WiFi. Powierzchnia do ogarnięcia nie jest zabójcza, bo mieszkanie jest dwupokojowe, w wielkiej płycie. Tym nie mniej zakupiony sprzęt może mieć naddatek możliwości na szeroko pojęta przyszłość w razie przeprowadzki. 
 • Ile urządzeń będzie działało w sieci? - trochę tego jest - PC, 2-3 laptopy, 3-4 telefony, 1-2 tablety. Może kiedyś telewizor, ale na razie to jest "kiedyś". Poza PC i 1 laptopem wszystko przez WiFi.
 • *** Jeżeli będziesz dzielił pasmo internetowe (np. PC nr 1 ma mieć 5 Mb/s a PC nr 2 max 1 Mb/s) to napisz nam o tym - nie przewiduję takiej konieczności
 • Dodatkowo możesz napisać czy masz urządzenia działające w standardzie N lub AC - wbudowane karty sieciowe laptopów obsługują standard N, podobnie jak telefonów i tabletów.

Z góry piękne dzięki za zainteresowanie tematem!

 

Pozdrawiam,

A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...