Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxyman42

Komputer "piszczy" po włączeniu.

Polecane posty

Witam forumowicze. 
Jakoś tydzień temu chciałem włączyć rano komputer. Po uruchomieniu usłyszałem krótkie, powtarzające się piszczenie głośnika systemowego (nagranie w załączniku). Z tego co wyczytałem oznacza to błąd pamięci RAM. Jako, że mam dwie kości po 2 GB, przekładałem je, a także każdą kość osobno, do różnych slotów i nic. Wyjąłem i włożyłem baterię od BIOSu i dalej nic. Wieczorem poprzedniego grałem w EU IV i nie było żadnych problemów. Na noc wyłączyłem komputer z sieci, przyciskiem na zasilaczu. To możliwe, żeby nagle spaliły się dwie kości ? Nie widać, żeby kondensatory na płycie były spuchnięte czy coś. Wcześniej nie miałem z komputerem problemów (specyfikacja jak w podpisie). Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia innych kości. 
Teraz zachodzi pytanie, czy jest na pewno wina pamięci ? Bo nie wiem czy czekać do czwartku, aż kolega pożyczy mi kości czy od razu zamówić nowe pamięci ?
Kolejne pytanie, czy do obecnego zestawu warto dokupić 8 GB (żeby w sumie było) (obecnie mam 4 GB) ? Zyskałbym kilka FPSów w grach ? Nie ukrywam, że kupiłbym tę pamięć do nowego blaszka (koło jesieni). Myślałem o tej pamięci: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ ? Doradźcie mi czy warto kupić 4 czy 8 GB. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.   

nagranie20160403112238.3gpp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...