Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bregowicz

Czytnik e-book do ok. 400 zł

Polecane posty

Cześć Miśki Brunatne.

Zastanawiam się nad kupnem czytnika, oczywiste. Do tej pory, jeśli nie mogę złapać książki papierowej  w rękę, korzystam z tabletu (Asus Google Nexus 7 AD 2013) i aplikacji MoonReader - przy dobraniu odpowiedniego motywu i jasności nie odczuwam zmęczenia.

Uznałem, że zaszaleję i rozwinę bibliotekę z wersjami elektronicznymi.

Szukam czytnika, który:

- będzie miał ekran z e-papierem

- zajmował się głównie odczytywaniem książek.

Nie potrzebuję odtwarzaczy filmów, muzyki, internet też jest zbędny - nic co może wpływać na cenę. Lubię czytać wieczorami, więc funkcję oświetlenia (podświetlenia czy tam nadświetlenia) z chęcią przyjmę, ale nie jest to paląca potrzeba. Zastanawiałem się np. nad PocketBook Basic 2 (cena, e-papier, brak zbędnych elementów i funkcji), ale marek jest naprawdę sporo i przyjmę każdą dobrą poradę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierz pocketbooka, ja mam wersje lux 2 a siostrze zamówiłem w sferisie ten basic 2. Generalnie oba są bardzo dobre, bateria długo trzyma, obsługują wszystkie popularne formaty, z tym że jeśli ściągasz książki w formacie epub lub mobi to spoko, tam raczej format jest dopasowany do ebooka, no ale często mi się zdarza, że ksiązki które wybieram są dostępne jedynie w formacie pdf i tutaj już bardzo się przydaje dotykowy ekran żeby wygodnie sobie dopasować tekst. No i mówisz, że lubisz czytać wieczorami, więc lepiej wziąć coś z podświetleniem. Ja czytam bardzo dużo i te dodatkowe funkcje się przydają, siostra sporadycznie i jej wystarcza ten prostszy model

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...