Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pr0budyn

lenovo y50-ogromne spadki fps

Polecane posty

Jak w tytule, nigdy nie miałem problemu z moim laptopem, ale nagle po formacie zauwazyłem ogromne spadki fps w grach, szczególnie jest to zauważalne w counter strike: global offensive, gdzie jak mam włączonego net grapha widzę spadki od 180 fps do 30 na kilka sekund po czym z powrotem jest 180, jest to strasznie denerwujące, więc zwracam się z problemem tutaj, sterowniki mam zaktualizowane, synchronizację pionową wyłączoną, gry tez uruchamiam z geforcem, a nie zintegrowaną kartą, więc nie mogę znaleźć źródła tego problemu, dziękuję z góry za pomoc
dodaje, że jest to wersją z intelem i5, a nie i7

Edytowano przez pr0budyn

Pokaż zrzuty z HWMonitora pod obciążeniem plus S.M.A.R.T.-a. O jakiego konkretnie laptopa ci chodzi - nie ma czegoś takiego jak Lenovo V50 (za to są B50*, G50*, Y50*).

4 minuty temu, Irenez napisał:

Pokaż zrzuty z HWMonitora pod obciążeniem plus S.M.A.R.T.-a. O jakiego konkretnie laptopa ci chodzi - nie ma czegoś takiego jak Lenovo V50 (za to są B50*, G50*, Y50*).

literówka, chodziło o y50
tutaj zrzut ekranu: http://scr.hu/0w73d/4kls5

1) Pod obciążeniem. Proponuję zrzut zrobić chwilę po takim spadku.

2) Nie wykrywa układu graficznego, czy tak uciąłeś?

3) S.M.A.R.T. dysku, poprosimy;)

W sumie bardziej w tym wypadku chodzi mi o to, czy to wersja z GTX 860M, czy GTX 960M. Ta pierwsza ma termiczny throttling przy 63°C.

I mamy zwycięzcę. Termiczny throttling i to bardzo mocny (ze spadkiem taktów poniżej wartości bazowej w pierwszym momencie - 2,9 GHz).

1) Jeśli nie masz podkładki chłodzącej, to Glacier NC200/NC400, czy Notepal U3 są zdecydowanie wskazane.

2) Zważywszy na gwałtowność spadku taktów (do niecałego 2,1 GHz) to podejrzewam, że przeczyszczenie wiatraczków/nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej byłoby wskazane.

• Upvote 1

Mojego y50 z gf960m i i7, pewnego razu cod bo 3 załatwił na 20 minut :) laptop takiej zawiechy dostał że nawet po restartach (długie włączanie i wyłączanie lapka) dalej był zamulony :) Chyba mocno go obciążyłem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.