Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shinu

Divinity: Original Sin Enhanced Edition - jak wejść do Świątyni Źródła?

Polecane posty

Witam,

mam problem z wejściem do Świątyni Źródła (chyba ostatnia lokacja w grze) - drzwi nie chcą mnie wpuścić mówiąc coś o tym, że:

moje wstąpienie się jeszcze nie zakończyło a fragmenty mojej duszy i umysłu są wciąż w nieładzie

Wyguglałem, że aby drzwi mnie przepuściły trzeba mieć 14 kamieni.

Mam 5 krwawych kamieni i 10 nieaktywnych - co razem daje 15.

Mam też 3 gwiezdne kamienie.

O czym nie wiem?

Screen: http://imgur.com/XU29IpG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warto tutaj nieco wyjaśnić tę kwestię - gwiezdne kamienie (star stones), to nic innego, jak krwawe kamienie (blood stones) oraz ich „zużyte wersje" (inert stones). Użycie krwawego kamienia (blood stone), a następnie udanie się do lokacji „Koniec Czasu" (The End of Time) sprawi, że Zixzax odblokuje z każdym razem jeden portal (jeśli w krainie jest deszcz meteorytów, to koniecznie przeczytaj opis misji Close the Rift (Zamknięcie Szczeliny) - w lesie Luculla). Portale prowadzą do różnych lokacji związanych między innymi z handlem czy możliwością zmiany wyglądu postaci. Twoim celem jest odblokowanie (a zatem zebranie i użycie) przynajmniej 12 krwawych kamieni (bloodstone). W ten sposób Zixzax odblokuje 12 portali - po uczynieniu tego będziesz mógł przejść przez kamienną bramę w świątyni.

Co jeżeli nie posiadasz 12 kamieni? Masz dwie możliwości - możesz wrócić do miejsc, gdzie owe kamienie występują i je zebrać lub spróbować zniszczyć drzwi. Jeśli zdecydujesz się na drugi wariant, to uzbrój się w dobrą dystansową broń i masę czasu, ponieważ przejście jest bardzo wytrzymałe.

Jeżeli wolisz zebrać kamienie, to poniżej znajdują się miejsca ich występowania:

  • 1. Na miejscu zbrodni w tawernie - Cyseal.
  • 2. W szpitalu u Evelyn - Cyseal.
  • 3. Na drodze prowadzącej do lasu Luculla - Cyseal.
  • 4. Po zabiciu Braccusa - Cyseal.
  • 5. W skrzyni pirata Pontusa - Black Cove (Czarna Zatoka).
  • 6. Po zniszczeniu totemu w wiosce goblinów - las Luculla.
  • 7. W kryjówce Maradino - las Luculla.
  • 8. W świątyni zakonu - las Luculla.
  • 9, 10. Dwa kamienie w piwnicy Loika - las Luculla (a konkretnie Silverglen).
  • 11. W skarbcu Boreasa - Hiberheim.
  • 12. Po zniszczeniu żelaznej dziewicy (iron maiden) w więzieniu - Hiberheim.
  • 13. Na końcu katakumb rycerzy (knight's tomb) - Upiorny Las.
  • 14. W grobowcu Cassandry, w oku figury za krzyżem - Upiorny Las.
  • 15. W Świątyni Źródła, jest zakopany na lewo od zniszczonego zwierciadła - Upiorny Las.

Cytat pochodzi z tego poradnika. Liczba kamieni się różni (12 a 14?), ale może Ci się to do czegoś przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...