Jump to content
Sign in to follow this  
filipon

Windows 10

Recommended Posts

Pierwsze co zrobiłem to wpisałem w google, ale nic dokładnego nie mogę znaleźć, a chcę być pewny.

Ok, dzięki.

Edited by filipon

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISoyer, możliwe, nie będę się kłócił. Nie interesowałem się aż tak bardzo. Chwila korzystania z Windowsa 10 mnie od tego skutecznie odrzuciła :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISoyer, możliwe, nie będę się kłócił. Nie interesowałem się aż tak bardzo. Chwila korzystania z Windowsa 10 mnie od tego skutecznie odrzuciła biggrin_prosty.gif

Dlaczego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@filipon, trochę odbiegam od tematu, ale:

Wszechobecne narzucanie się systemu. Ostatnie kilka dni pracowałem na Win10, i nagle ni stąd ni zowąd potrafiło mi na pół pulpitu reklamę jakieś gry wyświetlić. Pełno jakiś wbudowanych niepotrzebnych programów-reklam-szpiegów. Sam wygląd interfejsu, mimo, że podobny do poprzednich wersji także mi się nie podoba :) Jak dla mnie za bardzo ingeruje w sprawy użytkownika.

Nie jestem przeciwnikiem systemu Windows 10-, ale raczej z jednego powodu- Microsoft usilnie narzuca instalacje nowego systemu. Czytałem, że któraś (chyba następna) generacja procesorów będzie obsługiwana tylko na Windows 10. Nie podoba mi się polityka Microsoftu- ale cóż, mają do tego prawo i to akceptuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnie kilka dni pracowałem na Win10, i nagle ni stąd ni zowąd potrafiło mi na pół pulpitu reklamę jakieś gry wyświetlić.

Jesteś pewien, że to sprawka systemu, a nie czegoś innego? Nie przypominam sobie, żebym u siebie wyłączał jakieś opcje reklamowe, a mi do tej pory Win 10 niczego takiego nie odwalił.

Pełno jakiś wbudowanych niepotrzebnych programów-reklam-szpiegów.

Pocieszę Cię - wszystkie te wbudowane programy i inne takie są również w Windowsie 7, 8 i 8.1 (część była dodawana w aktualizacjach).

Nie jestem przeciwnikiem systemu Windows 10-, ale raczej z jednego powodu- Microsoft usilnie narzuca instalacje nowego systemu. Czytałem, że któraś (chyba następna) generacja procesorów będzie obsługiwana tylko na Windows 10.

Ja im się w sumie nie dziwię. Chcą (podobnie jak Apple) mieć jeden system, na którym mogą się skupić zamiast kilku. Niestety, ale napisanie i przetestowanie sterowników pod różnymi systemami kosztuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sevard

Straciłem ostatnimi czasy resztki zaufania do firmy Microsoft :) Ich kłamstwo za kłamstwem się do tego przyczyniło. Chociażby- mam telefon z WP 8.1 i 512 MB Ram. Na początku, każdy miał dostać aktualizację do 10, później ogłosili, że jednak nie wszystkie modele będą pod 10. Później ogłosili, że jak będzie na starszych modelach, to okrojona wersja. Kilka dni temu przeczytałem, że urządzenia z pamięcią 512MB nie dostaną aktualizacji :D Z Windows 10 na PC też były cyrki. Na samym początku miał być darmowy, potem dodali, że dla posiadaczy wcześniejszych wersji, później dodali że tylko przez ograniczony czas. Dla mnie jest to po prostu kpina z konsumentów i chamskie robienie ich w "ciula" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie powiedzieli, że Windows 10 będzie darmowy. Ludzie puszczają niepotwierdzone plotki, które inni podłapuja i przyjmuja za pewnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę się offtop robi :)

Nie jestem przeciwnikiem Windowsa, wręcz przeciwnie- nadal jest to najlepszy system dla przeciętnego użytkownika :) I jeśli miałbym odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainstalować 10- odpowiedziałbym tak.

To co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie. Tak, mogłem się delikatnie pomylić, bo informacji w internecie jest pełno i ciężko je czasem potwierdzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darmowa promocja kończy się raptem za 3 miesiące, czy są jakieś realne informacje, jak będzie wyglądać sytuacja po promocji? Czy po zmianie podzespołów w tym płyty głównej, będę mógł ponownie zainstalować 10 czy będę zmuszony do wykupienia nowej licencji? Próbowałem się dodzwonić do konsultanta MS, ale bez powodzenia. Aktualizowałem do 10 z win 8.1 BOX. Więc nie powinienem mieć problemów z ponowną instalacją 10 po zakończeniu promocji? Właśnie mam problem ze zdefiniowaniem swojej licencji, jak aktualizowałem z wersji BOX to powinienem mieć win 10 BOX ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz licencję BOX (retail), to dostajesz Windowsa z licencją BOX (retail), jeśli masz OEM, to dostajesz OEM. Źródło.

Edited by Sevard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretycznie nie, choć z automatyczną aktywacją różnie bywało. Ale w razie problemów przeważnie wystarczy zadzwonić do MS i wyjaśnić co i jak,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...