Jump to content
Sign in to follow this  
Winkielek

Komputer głośno chodzi - wysokie temperatury?

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu zaczął mi dokuczać fakt, iż komputer chodzi bardzo głośno podczas obciążenia (grania). Nie umiem za bardzo interpretować temperatur, więc wrzucam screeny. To co natomiast zauważyłem to to, że tylny wentylator od obudowy wyrzuca z siebie gorące powietrze, a po otworzeniu obudowy w obudowie jest b. ciepło. Obudowa to silentiumPC M23 z fabrycznym chłodzeniem i ilością wiatraków.

Dokupić jakieś wiatraki, jeżeli tak to jakie? Może jest wina obudowy, jest ona mala i słabo chłodzona, może zakupić jakąś inną? przyjrzałem się obudowie pod kątem montowania wiatraków, ale wydaje się to całkiem trudne, bo wszytsko trzeba robić od wewnątrz tzw. nie mja żadnych wyjmowalnych częsci (jak np. w Gladiusie M40), aby móc to zrobić od zewnątrz. Od wewnątrz przeszkadzają wszelkie koszyki od dysków itp.

W spoczynku:

http://prnt.sc/ah5h0q

Pod obciążeniem:

http://prnt.sc/ah5gwn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temperatury masz w porządku (oczywiście mogłoby być chłodniej ale jest ok). Spróbuj przeczyścić wentylatory i chłodzenie od CPU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteś w stanie powiedzieć, który dokładnie wentylator tak bardzo hałasuje? Obstawiałbym ten od coolera CPU. Jego pracę niby można by nieco usprawnić montując drugi wentylator wyciągający w jednym z dwóch górnych slotów, ale prawdę mówiąc naprawdę solidną poprawę dałby montaż jakiegoś lepszego, towerowego coolera (z nówek np. Fera 3).

No chyba, że zasugerowane powyżej przeczyszczenie coolera (najlepiej połączone z wymianą pasty, jeżeli dawno tego nie robiłeś) i wentylatorów wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...