Jump to content
Sign in to follow this  
IronHamster

Windows 10 - nie działający start

Recommended Posts

Witam, pojawił się u mnie problem z paskiem zadań w Windowsie 10, a mianowicie czasami się zdarza, że przycisk start, wyszukaj, widok zadań jak i np. powiększenie kalendarza nie reagują na lewy przycisk myszy. Po kliknięciu prawym wszystko działa, reszta systemu również chodzi sprawnie. Pasek wraca do normy dopiero po ponownym uruchomieniu komputera. Odpowiedzi szukałem na różnych forach, lecz nie znalazłem niczego co gwarantowałoby naprawę tego błędu. Z tego też powodu piszę tutaj, może ktoś rozwiązał już problem i chciałby się podzielić wiedzą. Nie uwzględniam odpowiedzi "przeinstaluj Windowsa", ponieważ myślę, że nie na tym polega rozwiązywanie problemu (chociaż w niektórych przypadkach jest to wymagane). Zatem czekam na wasze pomysły ;)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 1. Wciśnij CTRL + ALT + DELETE
 2. Kliknij ikonkę zasilania w lewym dolnym rogu
 3. Trzymając lewy SHIFT naciśnij wyłącz komputer
  Mi pomogło na laptopie z Windows 8
  Na forum microsoftu jest cały wątek dotyczący tego problemu http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-start/windows-10-nie-dzia%C5%82a-menu-star-i-pasek/4641dffd-90d0-4613-b4e1-f75f6f66b5d8?auth=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi też czasem blokuję mi się przycisk start w Windows 10. Ja komputer wyłączam wtedy w następujący sposób - klikam prawym przyciskiem myszy na ikonkę startu Windows, wybieram wyjście, przyciskam zamknij komputer. Swoją drogą, na 10 czasem zanika mi audio, pomaga tylko restart kompa.

Edited by goliat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie już czytałem o tym na forum microsoftu :) jeszcze wśród rozwiązań ktoś polecał założenie nowego konta z poziomu windowsa 10, bo podobno stare konto np. z 8.1 może nie działać poprawnie i sprawiać powyższe problemy. Co o tym sądzicie, ktoś próbował? Jako ciekawostkę dodam, że gdy ten błąd wystąpił nie udało mi się wejść w ustawienia, system chwilowo się zawieszał, a potem i tak nie otwierał ustawień. Zauważyłem też że w przeciągu 3 miesięcy system dość zwolnił swoją pracę np. jeśli chodzi o logowanie, lub wyłączanie. Polecacie może jakiś program do czyszczenia zbędnych plików lub jakieś inne rozwiązanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...