Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

IronHamster

Windows 10 - nie działający start

Polecane posty

Witam, pojawił się u mnie problem z paskiem zadań w Windowsie 10, a mianowicie czasami się zdarza, że przycisk start, wyszukaj, widok zadań jak i np. powiększenie kalendarza nie reagują na lewy przycisk myszy. Po kliknięciu prawym wszystko działa, reszta systemu również chodzi sprawnie. Pasek wraca do normy dopiero po ponownym uruchomieniu komputera. Odpowiedzi szukałem na różnych forach, lecz nie znalazłem niczego co gwarantowałoby naprawę tego błędu. Z tego też powodu piszę tutaj, może ktoś rozwiązał już problem i chciałby się podzielić wiedzą. Nie uwzględniam odpowiedzi "przeinstaluj Windowsa", ponieważ myślę, że nie na tym polega rozwiązywanie problemu (chociaż w niektórych przypadkach jest to wymagane). Zatem czekam na wasze pomysły ;)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Wciśnij CTRL + ALT + DELETE
  2. Kliknij ikonkę zasilania w lewym dolnym rogu
  3. Trzymając lewy SHIFT naciśnij wyłącz komputer
    Mi pomogło na laptopie z Windows 8
    Na forum microsoftu jest cały wątek dotyczący tego problemu http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-start/windows-10-nie-dzia%C5%82a-menu-star-i-pasek/4641dffd-90d0-4613-b4e1-f75f6f66b5d8?auth=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasem blokuję mi się przycisk start w Windows 10. Ja komputer wyłączam wtedy w następujący sposób - klikam prawym przyciskiem myszy na ikonkę startu Windows, wybieram wyjście, przyciskam zamknij komputer. Swoją drogą, na 10 czasem zanika mi audio, pomaga tylko restart kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już czytałem o tym na forum microsoftu :) jeszcze wśród rozwiązań ktoś polecał założenie nowego konta z poziomu windowsa 10, bo podobno stare konto np. z 8.1 może nie działać poprawnie i sprawiać powyższe problemy. Co o tym sądzicie, ktoś próbował? Jako ciekawostkę dodam, że gdy ten błąd wystąpił nie udało mi się wejść w ustawienia, system chwilowo się zawieszał, a potem i tak nie otwierał ustawień. Zauważyłem też że w przeciągu 3 miesięcy system dość zwolnił swoją pracę np. jeśli chodzi o logowanie, lub wyłączanie. Polecacie może jakiś program do czyszczenia zbędnych plików lub jakieś inne rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...