Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2016 - zawartość

Polecane posty

Jak jeszcze raz obejrzałem ten filmik do serwisu Youtube dziś wieczorem zauważyłem, że brakuję w nim 4 sekund, wcześniej miał 1:11, teraz ma 1:07. Brakuję w nim końcówki z napisem LESZ 3u battlefield pl., więc zakładam, że ten film to ostatecznie rozwiązanie przecieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na 82 też :D Biorąc pod uwagę rysunki Lenca, to wydaje mi się to mocno naciągane. Bardziej mnie interesuje ramka w PvZ GW2. "Trochę" o niczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem w końcu okazję, przyjrzeć się tej czarnej płytce CD-A.

Wcześniej tylko kod wykorzystałem, teraz obejrzałem ją dokładnie i pierwsze co rzuca mi się w oczy, to że ta grafika która jest na płytce, jest bardzo podobna do gwiezdnych wrót z filmu Gwiezdne Wrota.

Loadinggate_003.png

Czytałem że to grafika gwiezdnych wrót, była wykorzystywana w pierwszych płytach CD-A.

Czy tak jak sądzę, inspirowaliście się filmem (lub grą, bo chyba była) i miało to symbolizować, to że ta płytka, to takie swoiste wrota do innych światów gier.

Jesli tak to fajny pomysł. ok.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie PSXa rzuciło mi się oczy wspomnienie o rozdzielczości 640x480 i 16mln kolorów, jednak z tą rozdzielczością to trochę podkolorowane, bo owszem obsługiwał taką rozdzielczość, ale w trakcie rozgrywki standardem dla większości gier było 320x240 niestety. Choć pamiętając grę na tej konsoli u kuzyna wiele lat temu, to w pamięci miałem bardziej szczegółowy obraz, jednak jak rok czy dwa lata temu miałem przez jakiś czas PSXa w domu, to jednak widać że to jest niższa rozdzielczość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Smg - koniec zabawy. Doczekamy się jakiś podpowiedzi do tajnego przekazu z tego numeru? Numer z YT sam wykręciłem, chyba wyszło aż za dobrze, bo widzę, że poszukiwania zupełnie przystanęły.

Polecam i proszę się rozejść, bo to nie jest właściwy trop. Filmik nakręciłem na potrzeby jakiegoś konkursu i pomyślałem, że jest na tyle głupi, żeby nieźle namieszać w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię to, że reklama Hitmana jest lepszą kompozycją niż właściwa okładka lol.gif

Krótkie pytanie: gdzie na płycie są skany CD-Action? Nie widzę ich też w menu na płycie.

edit: ok, mam. w "starym" menu nie mogłem znaleźć, w nowym jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o postęp w czytaniu nowego numeru to jestem już za recenzją Far Cry Primal. Mam jedną uwagę przy ramce do Master of Orion o szpiegostwie. Jest tam słowo wywiedzieć się?!!! Co to za dziwny twór językowy? Nie lepiej było napisać dowiedzieć się, rozpoznać sytuację, zdobyć informacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot rzeczywiście poprawny, ale jak dla mnie nie pasuję do dzisiejszych czasów. Wyobrażacie sobie, że ktoś mówi dziś do swojego szpiega wywiedz się o stanie wojsk sąsiedniego kraju? Takie określenie pasowałoby pewnie w Polsce za czasów średniowiecza, ewentualnie renesansu, ale dzisiaj mamy XXI wiek. Trochę to czepialstwo z mojej strony, ale mnie osobiście ten zwrot razi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie miałbym pretensji, gdy taki zwrot używano przy okazji recenzji Far Cry Primal, ale jak dla mnie jest on nieporozumieniem przy ramce w Master of Orion, gdzie akcja gry jest osadzona w dalekiej przyszłości. Przytoczone wyżej zwroty brzmią zabawnie, ale nie bez powodu ich się już nie stosuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego "powodu", po prostu sa stare ale to nie oznacza, ze nie mozna ich uzyc. Niby mamy w wypadku kosmicznej strategii wymyslac neologizmy, bo przeciez to bardziej pasuje niz uzycie starych form? A ja bym chcial np. poczytac kiedys recenzje kosmicznej strategii napisanej jezykiem Paska czy Sienkiewicza, byloby dla mnie zabawnym zderzenie archaicznosci formy z futuryzmem tresci.

Kiedys ludzie pewnie mowili "ale jak to dodawac chili do czekolady, przeciez to nie pasuje w ogole". A ktos dodal i wszyscy sie zachwycili jak pieknie to razem gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...