Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2016 - zawartość

Polecane posty

Urodzinowy numer CDA (20 lat!), który trafi do sprzedaży we wtorek 8 marca, jest dość nietypowy, i to z kilku powodów. O specjalnej urodzinowej okładce nawet nie wspominam, bo to przecież oczywistość. Będzie tylko jedna gra w pełnej wersji (do pobrania przez Steama), ale za to jaka! Lords of the Fallen PL! Do tego dokładamy sporo różnych prezentów i niespodzianek przy standardowej cenie 15,99 zł.

W zestawie z magazynem otrzymacie:
* kod do gry Armored Warfare [Obiekt 430] + 7 dni konta premium
* kod do gry Smite [sol + Supernova]
* kod na Pyszne.pl [zniżka 15,99 zł na zamówione posiłki] - zjedz pizzę (lub cokolwiek innego) z okazji naszych urodzin, a zwróci ci się zakup CDA!
* naklejki z ?Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy? - 6 losowych naklejek z kolekcji 144

Po szczegółowe opisy tych bonusów odsyłam na koniec tekstu.

Wewnątrz pisma też nie braknie atrakcji. Tradycyjną zapowiedź mamy tym razem tylko jedną (Lego Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy), ale za to wśród 11 beta-testów znajdziecie bardzo smaczne kąski - Dark Souls III, Master of Orion i Torment: Tides of Numenera. Gwiazdą działu recenzji jest oczywiście Far Cry Primal, a za nim znajdziecie m.in. Street Fightera V, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, Pillars of Eternity: The White March Part II, Firewatcha, Superhota, Layers of Fear, Lego Marvel?s Avengers, Naruto Shippunden: Ultimate Ninja Strom 4, American Truck Simulator i Assassin?s Creed Chronicles: Russia. W sumie recenzujemy 28 tytułów (w tym 6 na platformy mobilne).

Jako że to 20 urodziny CDA, w numerze znajdziecie specjalny wstępniak z grupową fotką oraz sporo tekstów jubileuszowych. Przygotowaliśmy bardzo obszerny przegląd "20 gier na 20 lat" (najlepsze produkcje dwudziestolecia wyłonione w drodze głosowania i zażartych dyskusji w redakcji) oraz "Redaktorów portret cudzy", czyli notki autorstwa Smugglera o wszystkich, którzy przez lata przewinęli się przez CDA. Ten drugi tekst rozrósł się tak bardzo, że jego część znajdziecie na DVD jako plik PDF. (Na płycie zamieściliśmy też skany roczników CDA z lat 1996-2004 oraz specjalny film 360 stopni z redakcji). W dziale sprzętowym przeczytacie natomiast megatest high-endowych urządzeń... sprzed 20 lat. Mysz z rolką! Pentium 133 MHz! Nagrywarka CD! PlayStation! Walkman!

Żeby nie przesycić tego Actiona tekstami urodzinowymi, dalsze artykuły związane z naszym jubileuszem trafią do kolejnych wydań pisma, a w tym numerze znajdziecie również tradycyjną publicystykę. W drugiej odsłonie "Sekretnego życia twórców gier" Mac Abra wpuści was za kulisy produkcji polskiego hitu z roku 1996, czyli Lwa Leona, przy którym pracował. "Uładzony buntownik" to opowieść o Kickstarterze, zaś w "Młocie na piratów" przybliżamy najnowszy system zabezpieczeń gier Denuvo. Oczywiście nie zabraknie Szpil.

W dziale sprzętowym bryluje wspomniany megatest obiektów westchnień z roku 1996, ale nie znaczy to, że zapomnieliśmy o nowościach. Przyjrzeliśmy się czytnikowi e-booków z ekranem 8?, notebookowi 2-w-1 oraz netbookowi, smartfonom (w tym modelowi pancernemu), klawiaturom mechanicznym, myszce gamingowej i monitorom (m.in. najtańszej na rynku ultrapanoramie 34?). Nie zapomnieliśmy też o trzeciej odsłonie kursu Unity (rozbudowujemy naszą platformówkę o wiele ważnych mechanizmów, np. strzelanie) oraz udzielamy garści porad dotyczących sieci domowej.
Pojawią się też Na Luzie (w nowej szacie graficznej) oraz Action Redaction z perełką - listem niejakiego Qnia z Kielc (lat 14) z 1997 roku, czyli pierwszym opublikowanym w CDA tekstem obecnego naczelnego.

Na płycie DVD znajdziecie m.in. starą jak świat wersję menu (ale bez strachu, można też skorzystać ze standardowej), wspomniane roczniki CDA (1996-2004) i specjalny filmik 360 stopni z redakcji, a także dema, freeware, mody do Wiedźmina 3, magazyny, e-booki, rysunki Marka Lenca, cosplay, tapety ? czyli dla każdego coś miłego.

Ze wszystkimi zainteresowanymi widzimy się we wtorek 8 marca w kioskach i salonach z prasą.
PS Ten numer CDA da się też czytać od drugiej strony - weźcie pismo do rąk i odwróćcie, a zrozumiecie.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@SPIS TREŚCI@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Info

W PRODUKCJI
Lego Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

JUŻ GRALIŚMY
Warhammer 40,000: Eternal Crusade
Chronicle: RuneScape Legends
Scrap Mechanic
Godus Wars
Dark Souls III
Master of Orion
Slime Rancher
Stories: The Path of Destinies
Grip
Hero Defense ? Haunted Island
Torment: Tides of Numenera

RECENZJE
Far Cry Primal
Street Fighter V
Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2
Talisman: The Horus Heresy
The Westport Independent
Calendula
Qasir al-Wasat: International Edition
Dariusburst: Chronicle Saviours
Pillars of Eternity: The White March Part II
Lego Marvel?s Avengers
Bombshell
Sorcery! Parts 1 and 2
Agatha Christie: The ABC Murders
Firewatch
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4
A Boy and His Blob
Cities Skylines: Snowfall
Superhot
Hounds: The Last Hope
Layers of Fear
Assassin?s Creed Chronicles: Russia
American Truck Simulator
Gry mobilne
Legend of Legacy
Moje Małe Tesco
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel
Lego Ninjago: Skybound
Gunstar Heroes 3D
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight

PUBLICYSTYKA
20 gier na 20 lat
Redaktorów portret cudzy
Uładzony buntownik
Młot na piratów
Sekretne życie twórców gier, część 2:
Lew Leon obnażony
Szpile

MEGATEST
Kiedyś było... ? sprzęt 20 lat temu

TESTY
e-czytnik Midia inkBook 8
Notebook 2-w-1 Asus Transformer Book TP200SA
Netbook Goclever Insignia 1410 Win
Smartfon Goclever Quantum 2 500 Rugged
Smartfon Asus ZenFone Max
Klawiatura Roccat Ryos MK FX
Klawiatura Logitech G410 Atlas Spectrum
Mysz Logitech G502 Proteus Spectrum
Monitor LG 34UM67
Monitor iiyama GB2888UHSU
Monitor Samsung SE590C

PORADNIK
Robimy platformówkę - kurs Unity część 3
Sieć w domu

INNE
Na Luzie
Action Redaction
Prenumerata
Zawartość DVD


############################ZAWARTOŚĆ COVER DVD######################

PEŁNE WERSJE
Lords of the Fallen PL [kod na Steam]

KODY BONUSOWE
Armored Warfare [Obiekt 430]
Smite [sol + Supernova]
Pyszne.pl [zniżka 15,99 zł]

PROGRAMY
CD-Action retro
KolorEyes
G DATA Secure Chat

DEMA
Ayo The Clown
Cornerstone: The Song of Tyrim
Sebastian Frank: The Vienna Prologue PL

FREEWARE
A Lode Runner Story
Bloodwood Reload
In Requiem
Iron Knight
M is For Mutant
Open General
Sparky's Hunt
The Astronaut
The Darkest Woods
The Old Mill
The Red Hat
Witch Blast

GRY RODZINNE
Green City
Shepdoog: Shootout!
Time Mage

COSPLAY
MODULATOR
BONUSY
E-BOOKI


@@@@@@@@@@@@@@BONUSY I PEŁNA WERSJA GRY@@@@@@@@@@@@

KOD DO ARMORED WARFARE
Obiekt 430 to czołg premium trzeciego poziomu dostępny dotąd tylko jako element pakietu Imperator ? edycji kolekcjonerskiej wartej 65 euro. Do Obiektu 430 dorzucamy także 7 dni statusu premium konta, podwajającego w praktyce domyślne zarobki w grze.

Uwaga! Kod jest jednorazowy - przestaje działać po jednokrotnym wykorzystaniu. Ponadto na jednym koncie zadziała tylko jeden kod tego typu z tej puli. Ważny jest do 31 sierpnia 2016 roku.

KOD DO SMITE?A
Sol, bogini słońca, to postać, którą dzięki naszemu kodowi możesz odblokować w grze Smite wraz ze skórką Supernova. Choć nie jest łatwa w opanowaniu, jej potężne ogniste ataki w rękach dobrego gracza czynią z niej prawdziwy postrach na polu walki.

Uwaga! Kod jest jednorazowy, ale nie ma daty ważności i działa zarówno w wersji gry na PC, jak i na Xboksa One. W pierwszym przypadku kod z kody.cdaction.pl należy wkleić w kliencie. Wybierz Sklep, a tam zakładkę Skorzystaj z promocji. W drugim wybierz kolejno Sklep, Wykorzystaj kod i Kod Smite. Jeżeli miałeś już wcześniej Sol, kod zapewni ci za darmo jej skórkę Supernova.

KOD NA PYSZNE.PL
W redakcji świętujemy dwudzieste urodziny pizzą - i was też do tego zachęcamy! Chyba że wolicie inne pyszności. Po wpisaniu kodu z płyty na kody.cdaction.pl uzyskacie kupon zniżkowy, który pozwoli wam zamówić jedzenie z Pyszne.pl z rabatem 15,99 zł (czyli cena tego numeru pisma). Ważne: rabat można wykorzystać do 10 kwietnia, działa tylko w restauracjach honorujących płatność online i w przypadku zamówień powyżej 35 zł. Smacznego!

PEŁNA WERSJA GRY - LORDS OF THE FALLEN PL [sTEAM]
Dajemy wam jedną z najlepszych gier akcji ostatnich lat - stworzone pod okiem Tomka Gopa i egidą polskiego CI Games ?Dark Souls dla śmiertelników?, czyli Lords of the Fallen. To historia Harkyna - wytatuowanego zakapiora, który ku zdumieniu własnemu i postronnych okazuje się jedyną nadzieją ludzkości w walce z inwazją demonów. Bronić jej będzie przy użyciu miecza i magii, a przede wszystkim wsparcia najpotężniejszej istoty w grach, gracza.

Lords of the Fallen jest równie bezwzględne jak Dark Souls, ale daje podobnie skoncentrowaną satysfakcję. Nie jest w żadnym razie hack?n?slashem jak Darksiders ? to gra taktyczna, wymagająca obserwowania przeciwników i uczenia się ich zachowań, premiująca stosowny dobór ekwipunku i taktyki, nagradzająca cierpliwość i precyzję. W zamian daje niesamowitą satysfakcję. Mimo swej bezwzględności zaś pozostaje produkcją znacznie przystępniejszą niż seria Souls.

UWAGA!
Kod pozyskany na kody.cdaction.pl wpisz w kliencie Steama, wybierając pozycję Aktywuj produkt na Steam w menu Gry znajdującym się na górnej belce programu.

CDA_04_2016-(254)_nadruk-na-WOREK--RGB.jpg

cd_04_001-RGB.jpg

post-4-0-02095100-1457077258_thumb.jpg

post-4-0-23371300-1457077270_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stworzone pod okiem Tomka Gopa i egidą polskiego CI Games

Powinno być "egidą polskiego CI Games, rękami Deck 13" smile_prosty.gif.

A mnie ciekawi, jeżeli można przedpremierowo wiedzieć, kto pisał Street Fightera V? Bo Cross miał ostatnio z tego jakieś "już graliśmy", więc zakładam, że nie on. Słusznie?

Poza tym mam nadzieję, że seria Mac Abry o twórcach gier wystartuje wreszcie z kopyta, bo pół pierwszego odcinka wyglądało jak wstęp i zanim coś się rozkręcilo to już niestety strona się skończyła smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka dwudziestka ładniejsza na worku, niż na okładce. Wiem, czepialstwo :)

Tekstowo wygląda bardzo fajnie. Cieszy, bo pełniak, choć świetny, już jest w moim posiadaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra zawartość.

Czekałem na jakiś tekst o Torment: Tides of Numenera i wreszcie się doczekałem.

W recenzjach też grubo. Far Cry Primal, Street Fighter V, Talisman, Pillars of Eternity: The White March Part II... no w sumie wszystko super.

Publicystyka zapowiada się ciekawie, ale przede wszystkim patrzę w tym miesiącu na recenzje.

No więc pozostaje mi teraz czekać tylko do najbliższego wtorku. Oraz życzyć wszystkiego najlepszego z okazji dwudziestolecia pisma! Ale ten czas zleciał. A wy nadal w świetnej formie. Tak trzymać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry miesiąc dla tych, co chcieli zagrać w LotF bo na Xone jest za darmo, a w CD-Action praktycznie też (za cenę pisma). Jednak mnie troszkę ta gra odrzuciła sterowaniem i poziomem trudności, wolę coś przystępniejszego. Dlatego pełniakiem numeru jest dla mnie kod na pizzę, bo z serwisu pyszne.pl korzystam często i sobie chwalę, bo działa bez zarzutu. Cieszy mnie też, że oprócz tekstów urodzinowych jest też dużo "powszedniej" publicystyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super numer (jak większość) i na okładce Geralt to daje + 10 do ogólnej okazałości numeru. Więc kupuję. ;)

Niestety Lords of The Fallen mam, a i nie bardzo mi przypadli do gustu, chociaż to nie najgorsza gra, gdyby wyeliminowali kilka błędów i dodali parę rzeczy, takich jak znacznik zadania lub mapa, było by git. To taka gra 6/10 jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tekst, jaki przeczytam to z pewnością będzie recenzja SFV. Ciekawy jestem jakie to 20 gier CDA wybrało na 20 lat pisma. Pełniakiem jestem żywo zainteresowany, bo miałem chęć kupić, ale jakoś tak wyszło, że nie kupiłem i nie wiem czemu. Bonusowe kody zdaje się oddam, bo pyszne.pl nie obsługuje mojej miejscowości, AW nie jestem zainteresowany. Jedynie skórkę do Smite'a przygarnę. Artykuł o młocie na piratów poczytam, bo pewnie o Denuvo. Podsumowując numer wart kupna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najciekawszych rzeczy jakie przeczytam w pierwszej kolejności to Wasze odczucia z Tides Numenery, recenzje niedawno ukończonego Layers of Fear oraz całą publicystykę. Numer wygląda bardzo fajnie, zawartość dodatkowa też mnie cieszy - parę razy wahałem się czy nie zakupić Lords of Fallen, ale zawsze się wstrzymywałem i jak widać dobrze zrobiłem. Cieszy także kod na pizzę ( tongue_prosty.gif ) a naklejki też mogą być, uwielbiam SW a takie popierdółki zawsze naklejam na kalendarz wink_prosty.gif

Wszystkiego najlepszego! smile_prosty.gif

e. @down

jeśli nie wymienili PS4 to pewnie dlatego, że tam nie zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kod do SMITE zadziała z PS4? Pytanie takie bezpieczeństwa, bo wymieniliśmy tylko XO i PC tongue_prosty.gif

Mieliśmy informację od Hi-Rez, że na PC i XBO. Być może ruszy po pełnej premierze na PS4, dopytam i dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło zaskoczyła mnie płyta DVD. Nie tylko jest to stare menu, ale i nadruk na płycie przypomina "dawne" czasy. Same teksty urodzinowe są bardzo w porządku, ale brakuje mi tak jeszcze jednego tekstu typu "CDA od kuchni". Mam wrażenie, że jest znacznie bardziej wspominkowo, a mniej właśnie o redakcji "od kuchni".

Resztę pisma tylko przejrzałem, ale przeczytam pewnie kilka recenzji (ten numer, jak mało który, obfituje w recki interesujących mnie gier) i przejrzę archiwalne numery CDA na płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, czasem tak bywa. No ale nie lepiej po bozemu, a nie od tylca? :P

Miło zaskoczyła mnie płyta DVD. Nie tylko jest to stare menu, ale i nadruk na płycie przypomina "dawne" czasy. Same teksty urodzinowe są bardzo w porządku, ale brakuje mi tak jeszcze jednego tekstu typu "CDA od kuchni". Mam wrażenie, że jest znacznie bardziej wspominkowo, a mniej właśnie o redakcji "od kuchni".

Nie bardzo wiem co jeszcze mozna nowego, po 20 latach, na tematy "odkuchenne" napisac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma pełnej wersji na płycie ;( ? Nie każdy ma jak ściągnąć całą grę. I proszę nie pisać "kup lepszy internet" itp. Problemem jest zasięg, przez który prędkość jest baaaardzo mała. Gra ściągałaby się z tydzień jeśli nie więcej :( . Ok, ponarzekałem, ale ogólnie pismo zapowiada się ciekawie ( jeszcze nie kupiłem) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej sie nie dalo. Nie ma w tym naszej zlosliwosci, czy bezmyslnosci, po prostu "albo tak albo wcale". Kod sie nie starzeje, moze za rok bedziesz mial lepszy net albo mozesz skopiowac od kumpla z lepszym netem? Lepiej miec tak niz nie miec wcale, IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nowy numer i kolejny ranking - aż taka posucha w branży, że nie ma o czym napisać?

Osobna sprawa to same typy: Tomb Raider zasłużony głównie dla PR branży, oraz Unreal, który zasłużył się audio/video...i w zasadzie całą resztę już skąś znamy. I jeszcze nie starczyło miejsca dla Half-Life, chliip :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TR wypromowal pierwsza postac w grze, ktora stala sie elementem MASOWEJ pop-kultury, juz chocby za to.

A co do Unreala - pierwsza dycha w CDA,

Ale taka 20 to zawsze beda kompromisy i kontrowersje, nie da sie inaczej.,.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...