Jump to content
Sign in to follow this  
Elipse

Creative tactic 3d Sigma - sterowniki nie wykrywają urządzenia

Recommended Posts

Witam, od wczoraj borykam się z problemem nie nagrywającego mikrofonu ww zestawie. Mam pc z windows10 i płytą główną msi gaming 7 (realtek hd audio). Słuchawki są podłączone za pomocą "adaptera" na usb 2.0, same słuchawki dobrze odtwarzają dźwięki(bez znaczenia czy podłączone przez adapter czy jack). Mikrofon jest widziany w systemie(menu dźwięku odtwarzanie/nagrywanie) i zaznaczony jako główne urządzenie nagrywające(gotowy sprawny), natomiast w menedżerze urządzeń występuje błąd, który mów że adapter jest podłączony pod port 3.0 a nie 2.0 co jest niezgodne z prawdą. Mikrofon nie jest tez wykrywany w sterowniku płyty głównej msi realtek hd audio. Próbowałem przełączać adapter między wszystkie dostępne mi porty usb, oraz podłączyć mikrofon jack'iem. Odinstalowywałem headset oraz sterowniki audio i instalowałem na nowo, też nic to nie dało. Chciałem też zainstalować boost do mikrofonu ze strony creative soundblaster system ale tam wyświetlał się komunikat że nie znaleziono urządzenia tactic sigma/alpha 3d. Mikrofon działa na PS4 więc jest sprawny technicznie, do komputera podłączałem też jeden mikrofon "wolnostojący" i kamerkę z mikrofonem, oba nie nagrywały dźwięku. Moje przypuszczenia to to że windows gdzieś blokuje nagrywanie dźwięku tylko nie wiem gdzie. Problem pojawił się z dnia na dzień, przedwczoraj tj 23.02.16 jeszcze normalnie rozmawiałem na skype/ts.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.