Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

4rooki

Fotosmartfon czy Kamera Wideo?

Polecane posty

Witam serdecznie!

Zastanawiałem się nad kupnem telefonu którego zaletą jest dobry aparat.

Cena tak mniej więcej do 2000zł.

Samsung Galaxy S6, LG G4, HTC One M9 i ewentualnie Xperia Z5 to modele które przykuły moją uwagę.

I właśnie w tym momencie nasuwa mi się myśl... Czy lepiej zainwestować w kamerę cyfrową za tą kwotę czy jednak fotosmartfon też się nada?

Głównie potrzebuję zastosowania do produkcji wideo. Telefon który obecnie posiadam to Xperia M2 i nagrywa filmy nawet w porządku jednak wolałbym przejść na poziom wyżej i robić coraz to ciekawsze materiały.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do profesjonalnej produkcji wideo moim zdaniem nie ma co bawić się w smartfony. Dynamiczny autofokus powoduje, że telefon kilkakrotnie potrafi zmieniać ostrość po (nawet lekkim) przesunięciu urządzenia i po prostu widać, że film jest kręcony smartfonem.

Z ciekawostek: sprawdź sobie LG V10. Ma on manualny tryb wideo, z tego co wiem jest to pierwszy taki telefon na rynku. Powoli wchodzi do polskich sklepów, więc pewnie niedługo będzie można się nim pobawić w jakimś saturnie czy euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz przemyśleć, czy wolisz kamerę czy smartfon - to dwa całkowicie inne typy urządzeń i nikt za ciebie w tej kwestii nie zdecyduje. Pamiętaj jednak, że "typową" kamerą możesz jedynie nagrywać filmy itp. (chociaż te droższe kamery też posiadają Wi-Fi), a smartfon ma wiele innych, przydatnych funkcji, takich jak komunikowanie się z innymi, czy łączność z internetem. Kompromisem pomiędzy tymi urządzeniami jest chociażby Samsung Galaxy Camera 2, jednak nie posiada on funkcji dzwonienia i wysyłania SMS-ów, ale za to dysponuje łącznością Wi-Fi. Kosztuje mniej niż 1000zł i nagrywa ładne filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn Panowie generalnie produkcja póki co jest amatorska i potrzebowałbym coś co daje mi możliwość nagrania w miarę sensownie prof. wideo, gdzie jakość będzie chociaż cieszyć oko i nie wystąpi denerwujące ziarno przy lekko słabszym oświetleniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest dosyć prosty - jeśli potrzebujesz zarówno smartfonu, jak i kamery to możesz bawić się w fotosmartfony. Jeśli potrzebujesz wyłącznie sprzętu do nagrywania, to nie ma się co bawić i bierz kamerę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn Panowie generalnie produkcja póki co jest amatorska i potrzebowałbym coś co daje mi możliwość nagrania w miarę sensownie prof. wideo, gdzie jakość będzie chociaż cieszyć oko i nie wystąpi denerwujące ziarno przy lekko słabszym oświetleniu.

Polecamy w takim razie wybór kamery. Im więcej pikseli upakowanych na małej matrycy (te w smartfonach nie grzeszą rozmiarem), tym większe szumy. Obecnie kamery rejestrujące obraz w FullHD dobrych producentów można zakupić już od 600 zł. Przykład choćby z naszej oferty Panasonic HC-V160EP-K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...