Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SadystycznyOrzech

Problem z Radeonem r9 380

Polecane posty

Witam,

Wczoraj dostałem swój zestaw komputerowy d

Od morele. Wszystko wydawało się ok dopóki nie zauważyłem problemów z kartą graficzną. Po instalacji Windy 10 zacząłem standardowe ściąganie aplikacji, instalowania steama itd. W pewnym momencie przeglądając facebooka, zauważyłem artefakty podczas przewijania strony. Występowały one tylko w niektórych, stałych miejscach na stronie. Tak jakby różnokolorowe kreski mrugały na ekranie. potem zaczęły się skoki ekranu. Potrafił się zrobić na 2 sekundy cały czarny i wracał do normy. Dla testu odpaliłem CS:GO - 300 fpsów, żadnych artefaktów. Na wszelki wypadek wyjąłęm i włożyłem jeszcze raz moją 380. Ekran, po uruchomieniu systemu zaczął mrugać jeszcze częściej na czarno.

Czy ktoś wie jaki może być problem? Sterowniki instalowałem i z płyty i także najnowsze z Internetu od amd. moje gpu to dokładnie ASUS Radeon R9 380 4GB.

Czy karta jest uszkodzona i powinienem czym prędzej ją reklamować? :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam kartę od AMD od dobrych kilku lat i nic się nie dzieje. Zgłoś do reklamacji i jak znowu się powtórzy awaria, to wtedy zmień na GTX 960. Na Twoim miejscu zostałbym przy r9 380, Jak zamierasz mieć Windows 10. Z tego, co wiem to Radeony lepiej sobie radzą z dx12. A że karta jest wersją Asusa to nie ma nic do rzeczy, awarii zawsze się zdarzają, miałem po prostu pecha :) Zgłoś do reklamacji, jak problem się powtórzy to zmień na GTX jak chcesz.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co Opisałeś to wygląda tylko na usterkę karty, zgłoś do reklamacji najpierw, zobaczymy, co oni zrobią, jak wymienią i włożysz powrotem, a problem będzie się powtarzał, to dalej pomyślimy. Co do podpięcia GTS to raczej kiepski pomysł, biorąc pod uwagę, że masz Windowsa 10 już zainstalowanego. Ludzie się skarżyli, że na starych podzespołach Windows ?dziwnie? się zachowuje, więc mam obawy, że jak byś tak zrobił, być może miałbyś fałszywy obraz sytuacji. Wszystko wskazuje na kartę.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też może być wina monitora

Pierwsze słyszę, że monitor sam z sobie może dawać artefakty:) Być może tak jest, ale nigdy nie słyszałem o takim przypadku.

?

Znaczy, na tym komputerze z GTS250 też korzystałem z 10 i nie mam problemów. Dobrze działa.

Znaczy się, że już włożyłeś GTS do nowego komputera i wszystko było OK? Czy na starym komputerze miałeś zainstalowany win10? Jak do nowego i wszystko chodziło OK, to już masz, odpowiedz, że to wina karty. Drugim sposobem jak byś mógł sprawdzić, czy to wina karty to włożyć ją do innego komputera z podobnymi parametrami (stary się nie nadaje do tego). Jak nie masz takiej sposobności, to po prostu zareklamuj i tyle.?

P.S: Nie wiem czemu, ale zawsze na końcu mojego postu daje mi znak zapytania:P nie zwracaj na to uwagi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanie, czy po prostu mi się trafił wadliwy produkt czy może wersja od ASUSa tak źle działa?

Mam dokładnie tę kartę od asusa już trochę czasu i spisuje się u mnie świetnie, więc nie jest to wina wersji.

Daj znać czy reklamacja rozwiąże problem, bo mnie zaintrygowałeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...