Jump to content
Sign in to follow this  
Krizu

Wariująca karta graficzna GTX 480

Recommended Posts

Witam

Mam problem z kartą graficzną. Stopniowo zaczęło jej odwalać. Zaczęło się podczas grania, podczas gry potrafiła się ściąć(w momencie ścięcia karty wiatrak na chwilke głośniej się uruchomił i powrócił do poprzedniego stanu)i wywalić mi sygnał z monitora, gdy gra nadal chodziła w tle z innymi programami. Reset komputera pomagał do powrotu jej pracy. Teraz jest tak coraz częściej. Po włączeniu przykładowo CS:GO i załadowaniu meczu po 10s gry na rozgrzewce wywala mi karte, ale gra nadal chodzi. Ściągnąłem programy do monitorowania temperatury karty. Temp dochodzą do wartości 80st, może i więcej a potem kaput. Kiedy zmieniłem grafike na najniższą i rozdzielczość na niską działo się podobnie. Teraz jak odpalam evga precision to temp karty skaczą mi w kolejności: 192, 128, 64, 0 stopni Celcjusza i tak cały czas. KARTA TO GTX 480. Już kilkukrotnie zmieniałem paste termoprzewodzącą i to nic nie daje.

Proszę o szybką pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprościej? Przeinstaluj sterowniki, cofnij OC karty. Czasem sterownik się uszkadza i mogą być też takie fanaberie (miałem tak ze swoim starym Radeonikiem). Możliwe ze karta po prostu się przegrzewa, wtedy należy wyczyścić ją dogłębnie. Co prawda mówisz że pastę wymieniałeś ale może jednak jest sporo kurzu albo innego szajstwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie z czystością u niej jest w porządku, paste wymieniałem wiele razy i ta sama bajka. Sterowniki zainstalować ponownie moge spróbować. Masz/macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...