Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

Wariująca karta graficzna GTX 480

Polecane posty

Witam

Mam problem z kartą graficzną. Stopniowo zaczęło jej odwalać. Zaczęło się podczas grania, podczas gry potrafiła się ściąć(w momencie ścięcia karty wiatrak na chwilke głośniej się uruchomił i powrócił do poprzedniego stanu)i wywalić mi sygnał z monitora, gdy gra nadal chodziła w tle z innymi programami. Reset komputera pomagał do powrotu jej pracy. Teraz jest tak coraz częściej. Po włączeniu przykładowo CS:GO i załadowaniu meczu po 10s gry na rozgrzewce wywala mi karte, ale gra nadal chodzi. Ściągnąłem programy do monitorowania temperatury karty. Temp dochodzą do wartości 80st, może i więcej a potem kaput. Kiedy zmieniłem grafike na najniższą i rozdzielczość na niską działo się podobnie. Teraz jak odpalam evga precision to temp karty skaczą mi w kolejności: 192, 128, 64, 0 stopni Celcjusza i tak cały czas. KARTA TO GTX 480. Już kilkukrotnie zmieniałem paste termoprzewodzącą i to nic nie daje.

Proszę o szybką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej? Przeinstaluj sterowniki, cofnij OC karty. Czasem sterownik się uszkadza i mogą być też takie fanaberie (miałem tak ze swoim starym Radeonikiem). Możliwe ze karta po prostu się przegrzewa, wtedy należy wyczyścić ją dogłębnie. Co prawda mówisz że pastę wymieniałeś ale może jednak jest sporo kurzu albo innego szajstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...