Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skreedi

Problem z laptopem - nie uruchamia się w pełni

Polecane posty

Mam problem z laptopem domowym. Otóż, przyczyny nie są mi znane bo laptopa używa reszta rodziny ale patrząc na stan tego sprzętu to pewnie spadł gdzieś i to nie raz... Ale do rzeczy. Laptop się włącza, można wejść do biosu ale system dalej nie rusza. Dalej wyświetlało się coś o braku kabla ethernetowego. Poczytałem w sieci i włączyłem tryb legacy(?) i teraz po prostu laptop się włącza i matryca miga raz na czarno, raz na szaro, tak jakby samo podświetlenie po prostu działało.

Po powrocie do ustawień sprzed trybu legacy, teraz już nie wyświetla się to co wcześniej tylko teraz mam informację "Default boot device missing or boot failed. Insert recovery media and hit any key. Then select boot manager to choose a new boot device or to boot recovery media"

Po wciśnięciu ok, pojawia się menu wyboru urządzenia gdzie nie mam nic do wyboru i mogę jedynie go wyłączyć.

Laptop to Lenovo IdeaPad Y580, dysk HDD jest wykrywalny w biosie, próbowałem OneKey Recovery ale i to nie skutkuje niczym konkretnym, dalej po prostu miga podświetlenie matrycy.

Co mogę z tym fantem zrobić? Strzelam, że to jest dysk twardy jednak muszę mieć stuprocentową pewność co do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dysk zgubił sektor rozruchowy, najprościej będzie nagrać jakąś dystrybucję linuxa lub nawet instalator windowsa na pendrive lub jeśli masz na płycie i spróbować wystartować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...