Jump to content
Sign in to follow this  
Edgarzyc

IO czyli Interaktywne Opowiadanie

Recommended Posts

Minęła dłuższa chwila, zanim się zorientował, że było dopiero kilka minut po północy i słońcu jeszcze daleko do wschodzenia.

Szlag, pomyślał, a miałem przygotowany taki dobry tekst.

Gerwazy patrzał to na Shadowa (a co!), to na Janusza, który ewidentnie nie wiedział co ze sobą zrobić.

- To może już sobie pójdę? - zapytał z nadzieją Gerwazy.

- Zwariowałeś?! - wrzasnął Shadow (a jak!) - to, że jestem trochę roztrzepany i nietrzymam się ustalonego wcześniej scenariusza nie oznacza, że ściagnąłęm ciebie tutaj dla jaj! Poza tym jesteś cały w błocie i nie masz swojej drogocennej pałki - jesteś gotowy na męczące pytania ze strony swojej żony? No właśnie. Więc słuchaj co mam ci do powiedzenia...

- Kocham cię i chcę żebyśmy wzięli ślub- odparł Shadow, którym okazała się... Natalia Siwiec.

- A więc to tak! - wrzasnął Janusz. - Najpierw mydlisz nam oczy o wpływowych osobach mających coś do naszego towarzysza a teraz sama wyciągasz po niego swoje łapska! Gerwazy, leć po pałkę, ja ją zatrzymam!

- Dajcie mi wszyscy święty spokój! - odaparł Gerwazy, ledwo trzymając nerwy na wodzy - Mogłem zostać w domu, z moją żoną Klarą i dziećmi. Ale nieee, musieliście mnie gałgany ciągnąć na mróz i ciemność.

Nagle Gerwazy poczuł silne uderzenie w głowę, następnie urwał mu się film. Obudził się w zupełnie innym miejscu, związany jak baleron, bez możliwości ruchu. Zaklął w myślach i postanowił zorientować się gdzie się znajduje.

- Gerwazy - odezwał się spokojny, ale jednocześnie stanowczy głos - Dlaczego spotykasz się po nocy na cmentarzu z miejscowymi idiotami o imionach Janusz i Natalia, który sam woli siebie nazywać (odgłos przerzucanych kartek przerwał głosowi) Cień? I na co ci gaz pieprzowy, jak my mamy karabiny?

- Phi! Na co wam karabiny, kiedy wszyscy jesteśmy już martwi..? - spytał retorycznie Gerwazy - Kiedy Klara dowie się, że spotykam po nocy nieżywych Januszy, tfu! I swoje byłe przebrane za Misia Cień, to...

- Herr Gerwazy - powiedział Głos - kluczowe jest tu słowo "kiedy", co prowadzi nas do frazy "jeśli w ogóle". Tymczasem moi koledzy mają karabiny wycelowane w tym momencie. To co, zaczniemy odpowiadać?

Nagle z pamięci naszego bohatera wydobyło się wspomnienie. Władczy głos z niemieckim akcentem, już go kiedyś słyszał...

- Znowu się spotkamy, Mannfredzie von Schnupfenberg.

- Doskonala pamiec do glosów, Herr Gerwazy. Odkąd widzieliśmy się ostatni raz zaszły w mym ciele zmiany. Ręka, która mi odrąbałeś, została zastąpiona mechaniczna protezą. Chcesz poznać siłę mego uścisku?

Edited by Edgarzyc

- Od ostatniego spotkania zainwestowałem w powiększenie umiejętności defensywnych i kupiłem miecz świetlny z funkcją działka, nie masz szans ty faszystowska świnio.

Jednak próby pokazania swoich umiejętności czynione przez Gerwazego spełzły na niczym. Wciąż był związany mocnym sznurem. Ograniczył się, więc do poruszenia palcem w bucie i rzucania bezpodstawnych pogróżek.

- W sumie, po zastanowieniu... Po starej znajomości powiem Ci dlaczego leżysz tu skrępowany jak ofiara, czego od Ciebie oczekujemy. Słuchaj więc, było to tak...

- Wszystko zaczęło się w pewien mglisty i zimny poranek nad świecącym perłową barwą jeziorem

- Zaraz. Stop. Łupiesz mnie pałką w głowę, wiążesz jak baleron, grozisz bronią. Po to tylko, by bawić się w jakiegoś niskobudżetowego poetę? Mannfredzie, nie lubię cię.

- Myślisz że ja osobiście Cię ogłuszyłem? Od tego mam ludzi, naiwniaku. A teraz zamknij się i słuchaj, to Ty jesteś moim jeńcem, ja dyktuję warunki.

- A ja jako jeniec mogę robić co chcę! Patrz jak macham grubym paluchem lewej nogi! Mam do tego prawo jako legalny obywatel Imperium Tupadagroźnanazwa. Dlatego oznajmiam, iż cię nie lubię i nie mam zamiaru słuchać twojego nazistowskiego gadania Mansredzie.

- Chciałem załatwić sprawę polubownie, jak starzy przyjaciele, ale widzę że odrzuciłeś moją ofertę. Mam w dupie Imperium Tupadagroźnanazwa, teraz bawimy się po mojemu. Kurt, do mnie! - wrzasnął Mannfred.

-Szefie, ale Kurta nie ma. Sam pan go zastrzelił, po tym jak biegał na golasa z Pana zdjęciem na kiju krzycząc...

- Nie ten Kurt baranie. W każdej organizacji neonazistowskiej masz Kurtów na pęczki. Chodziło mi o tego co chodził w skórzanej kurtce, czarnej opasce na oku i spodniach w miejskie moro. Miał tak śmiesznie na nazwisko...Plissken?

Edited by Tellur

-Aaa ten, to było tak od razu. Z tym, że on teraz śpi, i kazał przekazać żeby go nie budzić, tak jeszcze przez 3 godziny. Ale ten z drewnianą nogą i hakiem zamiast ręki zaraz powinien tu przyjść.

W tym momencie Gerwazy zaczął się zastanawiać, gdzie w swoim życiu popełnił bład. Płacił podatki, kochał żonę, bawił się z dziećmi, a mimo to los znów skazał go na towarzystwo ludzi nie grzeszących intelektem.

Edited by Tellur

Niestety, intelekt to nie był towar zbyt chętnie rozchwytywany. Członkowie tej organizacji woleli stać w kolejce po inne... właściwości. - Arrrr, Kurt melduję gotowość. - Brwi Manfreda defiladowym krokiem kroczyły ku sobie. - Kurt, zmuś naszego kochanego Gerwazego do... eleganckiego wysłuchania...

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...