Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Edgarzyc

IO czyli Interaktywne Opowiadanie

Recommended Posts

IO czyli Interaktywne Opowiadanie

Co to jest IO?

Najprościej rzecz ujmując, jest to opowiadanie mające wielu autorów piszących naprzemiennie. Zasady są proste.

1. Górny limit 200 znaków.

2. Nigdy, w żadnym wypadku, nie można zamieścić dwóch postów pod rząd.

Tak naprawdę nic więcej nie potrzebujemy do szczęścia, ale dla porządku wprowadzę parę dodatkowych reguł, żeby potem uniknąć nieporozumień?

3. Ewentualne pytania lub uwagi wrzucamy pomiędzy hasze # ... # pod swoim tekstem.

4. Wpis zakończyć możesz kropką lub wielokropkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urwać w połowie zdania, dla przykładu ?zamknął oczy, nie chcąc patrzeć na swoją śmierć. Jednakże zamiast spodziewanego huku wystrzału...?

5. Nie ma problemu z wprowadzaniem nowych postaci, jeżeli będzie to zrobione umiejętnie. I może nie wszyscy naraz, nie potrzebujemy na samym początku czterdziestu bohaterów...

6. Nie trzymamy się jednego świata. Chcesz wprowadzić gwiezdnego niszczyciela, elfa, mówiące zwierzęta lub wybuchające śliwki? Śmiało.

Wszelkie dodatkowe pytania lub uwagi zamieszczamy zgodnie z punktem trzecim. wink_prosty.gif

Choć myślę, że wszystko jest jasne.

Zaczynamy!

Gerwazy skończył pakować plecak, wrzucając do środka gaz pieprzowy i pałkę teleskopową. Zagrzechotały obok ulubionego zestawu szachów. Zapiął zamek i wyszedł z domu tylnymi drzwiami prowadzącymi do...

Link to comment
Share on other sites

Mężczyzna odezwał się niespodziewanie, a po ciele Gerwazego przeszły ciarki. Głębokim gardłowym głos przemówił - Gerwazy... Jam jest Janusz. Schowaj tę pałkę, bowiem nie będzie ci tutaj potrzebna. Jesteś w...

Link to comment
Share on other sites

...para oczu starająca się pozostać w ukryciu. Włosy na karku zjeżyły się Gerwazemu pod wpływem pierwotnego instynktu. Gerwazy obejrzał się i dostrzegł na pobliskiej wierzbie, sporego kruka z jednym okiem.

Link to comment
Share on other sites

- Teraz lecisz po tę pałkę ? Janusz podsumował wszystko logicznie ? skoro kruk był widoczny jak na dłoni to znaczy, że kto inny obserwuje nas z ukrycia?

- Nie prawda. Tu był tylko kruk. ? odparł pobliski cień.

Link to comment
Share on other sites

Cień roześmiał się dźwięcznie i głęboko, po czym odpowiedział.

- A ty nie jesteś aby zbyt martwy na szwendanie się po nocy? ? po czym, nie czekając na odpowiedź, zawołał: Edgar, do mnie!

Kruk zleciał?

Link to comment
Share on other sites

Gerwazy spojrzał na Janusza morderczym wzrokiem. Widocznie żałował że nie ma już że sobą pałki.

- Dość żartów - rzekł powoli Cień. - przypominam o wadze tego co ma się niedlugo wydarzyć. A zatem, Gerwazy...

Link to comment
Share on other sites

...weź ołówek i papier i rób notatki. Nie należę do osób cierpliwych i lubiących się powtarzać. Nie jestem też żadnym cholernym Troskliwym Misiem, to tylko przebranie. Jestem Cień, nie albo lepiej - Shadow. Po angielsku wszystko brzmi bardziej kozacko. A nasze zadanie przeznaczone jest tylko dla prawdziwych Badasses...

Link to comment
Share on other sites

Janusz miał się za co najwyżej średniego Złodupca, ale wolał nie wspominać o tym głośno. Zwyczajna cmentarna posiadówka przemieniała się w poważną sprawę, każdy chce brać udział w poważnych sprawach, szczególnie w takich, w które jest zaangażowany sam Gerwazy. - Mów o co chodzi, bo zaraz umrę z zimna... he he he.

Link to comment
Share on other sites

- Chodzi o to, mój drogi Januszu, że przez zawirowanie na sąsiedniej płaszczyźnie nasz drogi Gerwazy niedługo będzie rozchwytywany przez bardzo wpływowe istoty. Niektóre niebezpieczne. Inne znowu

Link to comment
Share on other sites

...po prostu chcące dorwać się do niego, nie wiedząc jak ważną jest personą. Ta niewiedza, spotęgowana brakiem ambicji do jej poszerzenia, może nas wszystkich doprowadzić do zguby.

Cień (albo lepiej Shadow) stanął obok Gerwazego i pokazał na wschodzące słońce.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...