Jump to content
19milo93

Call of Duty, legalny download

Recommended Posts

Witam,

Od października jestem posiadaczem laptopa bez napędu optycznego (Lenovo Y50-70), jednak chciałbym zagrać w następujące gry serii Call of Duty:

- Call of Duty 1 + UO

- Call of Duty 2

- Call of Duty World at War

Wszystkie wyżej wspomniane gry posiadam w legalnej pudełkowej kopii, jednak problemem jest ów brak napędu na płyty. I tutaj kieruję do Was pytanie, czy istnieje jakaś strona / platforma z której legalnie można pobrać powyższe gry i przy użyciu moich pudełkowych keyów legalnie grać?

Sprawdziłem już pod tym kątem Steam i owszem, można wszystkie powyższe gry tam zakupić i dołączyć do swojej biblioteki i pobierać dowoli na legalu, jednak nie można powiązać z kontem moich pudełkowych kluczy. Przypuszczam, że Steam zwyczajnie ich nie obsługuje, bo seria CoD dopiero współpracuje z tą platformą obligatoryjnie od Modern Warfare 2, zatem pudełkowe klucze starszych części mogą nie być obsługiwane - tak sobie to tłumaczę, ale mogę się mylić. Klucze oczywiście są tylko moje, nikomu ich nie użyczałem, tylko ja z nich korzystałem, gry legalnie nabyte drogą kupna, nie ma możliwości aby ktoś inny je już tam aktywował.

Nie chciałbym pobierać tych gier nielegalnie, interesują mnie tylko źródła autoryzowane przez Activision. Czy istnieje jeszcze jakaś witryna bądź platforma, gdzie można wspomniane gry pobrać?

Edited by 19milo93
Link to post
Share on other sites

Nielegalnie oczywiście nie mam zamiaru działać :P Odnosząc się do wypowiedzi kolegi Helios98, z dnia na dzień jednak utwierdzam się w fakcie że zakup takiego napędu będzie jednak jedynym rozwiązaniem. Dzięki za odpowiedź, ciekawy model :)

Prosiłbym jednak moderację, aby jeszcze przez tydzień nie zamykała tego tematu, jeżeli do tego czasu nie pojawi się żadna propozycja downloadu (bez pogwałcenia prawa i swobód obywatelskich :P), wtedy zamawiam zewnętrzny napęd i problem uznam za rozwiązany.

Link to post
Share on other sites

Jeśli gra nie ma jakiegoś DRMa wymagającego umieszczenie płyty w napędzie w czasie rozgrywki, to możesz jej zawartość skopiować na pendrive u kogoś kto ma napęd optyczny i zainstalować normalnie u siebie.

Jeszcze lepiej wykonać sobie obraz płyty i zamontować go u siebie w wirtualnym dysku. Powodzenie takich manewrów zależy od zabezpieczeń.

Wykonanie kopii bezpieczeństwa nośnika jest legalne i tak długo jak nie będziesz się nim z nikim dzielił, to wszystko jest ok. Masz prawo chronić swoją płytę przed uszkodzeniem, a skopiowanie to najlepsza ochrona.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...