Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

No cóż, mi się wydaje że koledze RKO z tą "brudnością" chodziło o styl grafiki. A co do przekleństw to za wiele ich nie ma, ale znajdą się i narkotyki (bagienne ziele) i sex (czerwona latarnia w khorinis, chociaż tam cała "namiętność" jest pokazana podobnie jak w ME, jakieś cienie, rozmazane ruch itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belutek

Zależy jak interpretujesz słowo "brudne" w kontekście cRPG. Może dla Ciebie to tylko oznacza bluzganie na około "kobietami lekkich obyczajów' czy innymi "określeniami męskiego przyrodzenia" :) Choć może użycie słowa "mroczne" cRPG było by tu lepsze.

Głównie to chodzi o ten klimat jaki był nam dany w dwóch pierwszych Gothicach i którego próżno szukać w innych grach tego gatunku.

Charakterystyczne postacie ( które od razu lubimy, lub też marzymy by jak najszybciej pokazać im jak bardzo ich nienawidzimy ), lokacje na których widok od razu mamy ochotę się uśmiechnąć, lub też czujemy lęk będąc w nich ( np. lasy, do których udanie się na niskim poziome było równoznaczne ze śmiercią ), walki które wymagały doświadczenia i były bardzo trudne, ale przez to dawały ogromną satysfakcje ( pokonanie 5 elitarnych orków, w walce w zwarciu to było coś :rolleyes: ), itp.

To wszystko składa się na całość, którą przeżywa się całym sobą i na długo zapada w pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - grafa to według mnie najmniej ważna rzecz w grach. Gdybym patrzył na grafę to nigdy bym nie dotknął Fallouta nawet 10 metrowym kijem:D:D:D W Risenie to ja poproszę tak - klimat (jak w G1), świat (jak w G2) fabułę (jak w G3, wiem że nie była wielce ciekawa, ale co tam), grafę (G3, nie świt bugów tylko podstawka) bohatera (jak w całym Gothicu części trzeciej - gbura z ZB mam w rzyci). No i by było na tyle:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem fanem gier RPG, to akurat na tę nie czekam z niecierpliwością. Nie lubię po prostu chodzonych RPGów, a takie klikane (BG, Wiedźmin, IWD) no może poza Mass Effect. Jeśli jednak fabuła będzie na odpowiednim poziomie, klimat jak również "ciężkie" słownictwo to gra ma duże szanse zająć miejsce na moim dysku. Są jednak jeszcze 4 warunki, które gra MUSI spełnić:

  • cena nie może przekroczyć pułapu 120PLN
  • gra NIE MOŻE wymagać aktywacji przez internet
  • musi działać płynnie na moim laptopie w natywnej rozdzielczości
  • najlepiej, gdyby działała bez płyty :biggrin:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z powyższym

cena max. 100zł

aktywacji przez internet nie będzie bo nie ma trybu gry sieciowej(chyba ,że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem)

musi działać płynnie(chociaż u mnie niekoniecznie na laptopie)

z płytą czy bez żadna różnica ważne ,żeby była dobra fabuła i klimat

ciekawe czy umieszczą jakieś smaczki związane z Gothikiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Risenem będzie super, jeżeli PB się przyłoży do roboty, a nie odwali tego tak od niechcenia... Ale wychodzi na to, że gra będzie dobra. Tylko, żeby jakiegoś przyzwoitego gameplaya dali. ( Ach... przypomniał mi się trailer eraly alphy gothica z bodajże 2006 roku- grafika już podobna do trójki, inne okno rozmowy, muzyka z Gothica 2, akcja koło Faring i w tymże mieście ;P )

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze dla PB wcale nie jest priorytetem zmiazdzenie G4. Mam nadzieje, ze chca zrobic po prostu swietnego RPG. Odniesc sie do tego czym byly ich "gotiki". Pokazac, ze nie wazne, ze nie robia juz swojej gry tylko cos innego, ale to wlasnie ta ich gra bedzie "prawowitym" Gothiciem. Gdyby chcieli za wszelka cene udowodnic swoja wyzszosc nad tworcami G4 moglo by to ich dziecku nie wyjsc na zdrowie (pogon za grafika, zeby byla lepsza jak u konkurencji, wsadzanie w gre przebajerowan i udziwnien, utrudniajacych rozgrywe). Mysle, ze posiadaja oni juz dosc doswiadczenia i nie beda sie scigac z G4 tylko po prostu zrobia swietna gre, nie patrzac na konkurencje.

A co do samego G4 to oczywiscie jestem nastawiony bardzo sceptycznie, no ale... fajnie by bylo miec 2 klasowe RPG-i ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... Ja się najbardziej ciesze, że duch dobrego Gothica się utrzyma... To co przedstawiło Indyjskie studio jakieś tam, chodzi mi o G3:ZB, to kompletna żenada... I jeszcze na dodatek dalej chcą hańbić dobre imie Gothica bo wydają G4... Na szczęście właśnie jest Risen, czyli nowy bezimienny, na zamkniętej wyspie, opanowanej przez tyrana i to musi wszystko odmienić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z noniewiem. Jedyne podobieństwo Risena do G3 to na razie system walki, ale twórcy zapowiedzieli, że pokazywany system jest tylko zastępczy i w grze zetkniemy się całkiem inną walką, niż tą przedstawioną na gameplayach. Mamy pewność, że Risen nie powtórzy błędu G3 - czyli stawia raczej na jakość niż na ilość - mamy wyspę wielkości Khorinis, 2 główne ugrupowania, jedno zakończenie itp. Klimat ma być bardziej bajkowy, tak więc coraz bardziej oddalamy się od G3. Do tego dochodzi całkiem nowy świat, nowi przeciwnicy, nowe miasta, nowe wszystko :) (a nic nie sprawiło mi w pierwszym Gothicu takiej przyjemności jak stopniowe odkrywanie świata stworzonego przez Piranhe).

Jak widać podobieństw do G3 właściwie nie ma, a do G2 i G1 owszem są, choć i tak możemy się spodziewać całkiem nowej gry czerpiącej wzorce z najlepszych części Gothica, ale też wnoszącej powiew świeżości do gatunku. Dla mnie to właśnie Risen jest ostatnią nadzieją na ponowne, choćby częściowe poczucie klimatu Gothica.

Na koniec chciałbym pozdrawić wszystkich fanów (Gothica, nie moich, choć moich też pozdrawiam :D)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ? Imo zapowiada się najlepszy cRPG ostaynich lat. Godny następca sagi Gothic, ja tą grę kupuje w ciemno bo am zaufanie do piranii, jestem pewny, że fabuła i odkrywanie świata będzie wciągało jak w sadze Gothic (z 3 włącznie). Mam nadzieję, że Cenega zrobi dubbing, dobrze by było jak by wydali grę w 2 wersjach językowych (jak Mass Effect czy Fallout 3) bo dubbing zawsze ma swoich zwolennikow i przeciwników. Szkoda w sumie, że Cenega wydaje grę bo oni często mają biedne te wydania. Gdyby wydawal CDP, zapewne w wersji premierowej mieli byśmy poradnik, instrukcje, jakąś mapę, Making of lub soundtrack, Cenega rzadko wydaje fajnie gry. Ja lubię gry od CDP bo każda zawiera jakieś dodatki i lepiej się prezentuje na półce w kartonowym DVD box'ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem prawie to samo co teken

tak sobie? zapowiada się przecież najlepszy rpg tego roku(bo po za dragon agem i mocno niepewnym Gothikiem 4 nie wychodzi w tym roku nic interesującego jak dla mnie)

zaufanie do piranii też mam a po zapowiedziach sądze ,że czegoś się jeszcze nauczyli po wydaniu trójki(może być ,ale to i tak najsłabsza część gothika robiona przez piranię)

po prostu nie mogę się doczekać premiery

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepsza - i najważniejsza gra RPG. Ogromny, klimatyczny świat? Dużo swordów i armorów? Niebanalni NPC? Zobaczymy, zobaczymy. Sądzę jednak, iż Piranha nie zawiedzie oczekiwań fanów, a Risen będzie pełnomocnym "zastępcą" Gothika.

Dla ciekawych gry, którzy jeszcze tego nie widzieli: http://www.youtube.com/watch?v=84QVT9ZIocQ...re=channel_page

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...