Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patryk1710

Rozwiązany: Telewizor- proszę o pomoc w rozeznaniu się w temacie

Polecane posty

Pewien 20-letni kineskopowiec prosi się o wymianę na sprawniejszy model. Przechodząc do rzeczy byłbym wdzięczny za porady jak wybrać telewizor. Niestety specyfikacje na stronach producentów nie są pomocne. Nie wiem jakie telewizory mają matryce ani tak na prawdę niczego przydatnego.

Myślę o jakimś rozsądnym modelu FullHD 40-43 cali z dobrą matrycą 100/120Hz. Tylko skąd wziąć informację, jakie odświeżanie mają telewizory?

4K, 3D, smart tv- to wszystko zbędne a curved tv nawet jak by były tańsze od zwykłych to odpadają.

No i jest kwestia producenta, wiele osób wyraża swoje opinie pochlebne o jednej marce a przeciwne o innej. Mimo, że wygląda to na wyłącznie subiektywną sprawę, to jednak będę wdzięczny za jakieś opinie o producentach.

Wydaje mi się, że jeśli już o cechy telewizora chodzi to ważne są dobre kąty widzenia i brak takich problemów jak smużenie itp. Sport będzie na tym tv leciał często. Gdyby to było możliwe to dobrze by było, gdyby taki telewizor miał szansę pożyć choć 1/3 czasu, jaki wytrzymał wspomniany telewizor kineskopowy.

Czy może po prostu kupić najtańszego Samsunga bo Samsung? Liczę na jakąś pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem w dziedzinie telewizorów jestem żadnym ale posiadam ten model UE40H5500HW Samsunga jak i jakaś 45 plazme Samsunga w drugim oraz trzeci mniejszy podobny model do pierwszego (tak wiem to o trzy tv za dużo biorąc pod uwagę to co na nich puszcza telewizja) więc po prostu podzielę się moimi wrażeniami. Plazma charakteryzuje się o wiele zywszymi barwami i głęboką czernią (niestety mój model posiada tylko rozdzielczość hd więc ostrość [beeep] nie urywa). Pozostałe dwa modele to zwykłe przecietniaki nie wyróżniające się niczym nadzwyczajnym oprócz dostępem do funkcji smart. Kupując nawet nie zwracalem uwagi na rodzaj matrycy więc nie wiem jakiego są one typu, a producenci jakoś nie specjalnie chcą się tym chwalić. Jakbym miał kupować tv po raz drugi szukał bym czegoś z matrycą IPS jeśli są one wogole montowane w telewizorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się trochę dobrego o plazmach, którym zdaje mi się zarzucano prądożerność aby zastąpić je przez LCD. Z tego co widzę, to dzisiaj nie da się żadnych plazm kupić, nawet od Panasonica. Wiem co to jest przeciętny telewizor, bo mam 32" LG, kosztował chyba ~1400 trzy lata temu i dobrze widzę jego niedoskonałości, działa choć od czasu do czasu zaczyna hałasować tak, że się trochę boję czy nie zostanie tak na stałe. Ani to czasu reakcji, ani kolorów, ani czerni, ani niczego nie ma. Wydaje mi się, że kupno podobnego tv to nie jest jednak najlepszy pomysł. Osoba, która chce kupić tv może jednak być innego zdania, ale jeśli znajdę jakiś niezły model w rozsądnej cenie to raczej ją do niego przekonam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele spełniające założenia:

Samsung 40J6200

Sony 43W755C

Oba mają 100/120 Hz matryce typu VA. Oba są również smart, ponieważ teraz smart jest 90% tv, bo to chwytliwe hasło :P

Subiektywna opinia: preferuje Sony, głównie ze względu na wykonanie i design.

Jakbym miał kupować tv po raz drugi szukał bym czegoś z matrycą IPS jeśli są one wogole montowane w telewizorach.

Niestety matryce IPS w tv nie są tak fajne jak np. w smartfonach. Z reguły dają odrobinę większe kąty widzenia i kilkukrotnie mniejszy kontrast...

Prądożerność plazm to mit. Moja bodajże 45 calowa ciągnie 150-200W gdzie 40 ledowa 105W. Ogólnie z tego co mi wiadomo na chwilę obecną ciężko już znaleźć plazmę. Ledy wyparły je z rynku prawie całkowicie.

Ostatnie plazmy mają rok produkcji 2013, jeżeli się nie mylę, więc raczej małe szanse na nówke sztuke. I prądożerność to niestety nie mit. Obecne ledy dajmy na to 43" potrzebują mniej niż 60W, a Twoja plazma 45" 150W. Jest różnica...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszecie mi coś o tym w jakim sklepie kupić telewizor?

 

Polecany przynajmniej kiedyś tutaj morele.net - nie macie żadnych informacji o problemach u nich? Ja kupowałem i mam mieszane uczucia.

Miał ktoś do czynienia z neo24.pl? Reklamują się darmowymi wysyłką i zwrotem towaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...