Skocz do zawartości
gu2ma

"unity" - Robimy platformówkę

Polecane posty

Ten skrypt też masz poprawny. Wybacz, że zapytam może Ci się to wydać oczywiste, ale ja nie mam Twojego projektu przed oczami więc muszę znać każdy szczegół. 

 

Stworzyłeś kolejną planszę (level)? 

Prześlij proszę screen-a będąc na zakładce : Assets w Project

 

 

Ja muszę iść już spać. Do jutra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim poziomie masz utworzony również "Controller" z podłączonym skryptem GameController

 

Jeżeli tak to czy wykonałeś projekt dokładnie tak jak było w opisie:

"Wybierz z górnego menu File ->Build Setting. Otworzy się okienko, w którym ustala się kolejność etapów, przeciągając sceny z okna Project na pole Scenes in Build. Na końcu kliknij Build And Run, by stworzyć builda. 

 

Jeżeli nadal to nic nie pomoże jutro możemy stworzyć transmisję wideo(skype) i wtedy Ci pomogę w innym wypadku nic więcej nie zdziałam z tej "perspektywy". 

 

Pozdrawiam,

Sebastian

 

Edytowano przez gu2ma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówię...

 

Na samym końcu masz podkreśloną klamrę " "  - USUŃ

 

Jeżeli to nie pomoże proszę o kontakt.

PS Proszę wszystkich o przesyłanie screenów w większej rozdzielczości. To bardzo pomaga! 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy mi się tylko wydaje czy na samej górze (w pierwszym wersie) masz napisane " UnitvEngine" czy tylko ścięło Ci tak na danym screenie? W sobotę jak wrócę do domu za wyrażeniem Twojej zgody udostępnisz mi ekran (skype) i wtedy zobaczymy w czym tkwi problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu "przyszła kryska na matyska". Mam problem. W ostatniej lekcji mieliśmy stosowność utworzyć nowy skrypt - "WayPoint", który po dodaniu do naszej planszy w większej ilości (prefaby) miał powodować u naszego wroga zmianę domyślnego miejsca na wskazane przez nas. Niestety w moim przypadku "przeciwnik" po dotarciu do pierwszego "WayPointa" zatrzymuje się w miejscu lub też "drży" (jakby się o coś zacinał) przy nim bez końca. Czy "Wy" również mieliście podobny problem ? (lub nie) Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam,Sebastian

W końcu "przyszła kryska na matyska". Mam problem. W ostatniej lekcji mieliśmy stosowność utworzyć nowy skrypt - "WayPoint", który po dodaniu do naszej planszy w większej ilości (prefaby) miał powodować u naszego wroga zmianę domyślnego miejsca na wskazane przez nas. Niestety w moim przypadku "przeciwnik" po dotarciu do pierwszego "WayPointa" zatrzymuje się w miejscu lub też "drży" (jakby się o coś zacinał) przy nim bez końca. Czy "Wy" również mieliście podobny problem ? (lub nie) Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam,Sebastian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem "Y" na taką samą wysokość co postać przeciwnika. Przeniosłem nawet punkt "ciężkości sprite-a" na sam dół obrazka - tak jak było napisane w czasopiśmie.   

U Ciebie jest wszystko OK? 

Ustawiłem "Y" na taką samą wysokość co postać przeciwnika. Przeniosłem nawet punkt "ciężkości sprite-a" na sam dół obrazka - tak jak było napisane w czasopiśmie.   

U Ciebie jest wszystko OK? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też nie chciało działać za dobrze, gdy chciałem wypróbować. Wróciłem do starszego skryptu zaczerpniętego z tutoriali youtube'owych. Nie jest w 100% idealny, ale działa (w moim przypadku).

Właśnie też nie chciało działać za dobrze, gdy chciałem wypróbować. Wróciłem do starszego skryptu zaczerpniętego z tutoriali youtube'owych. Nie jest w 100% idealny, ale działa (w moim przypadku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem wiec się zwracam do Was o pomoc...za tworzenie zabrałem się dopiero teraz (córka mi się urodziła i własnie śpi na lewej ręce :P)...otóż mam problem z dodaniem grafiki z Project do okna Scene... Grafikę tworzę w GIMP-ie... tło przezroczyste...uprzedzam jestem laikiem w tej dziedzinie :) z góry dziękuję i życzę owocnych efektów nad swoimi grami 

Witam, mam problem wiec się zwracam do Was o pomoc...za tworzenie zabrałem się dopiero teraz (córka mi się urodziła i własnie śpi na lewej ręce :P)...otóż mam problem z dodaniem grafiki z Project do okna Scene... Grafikę tworzę w GIMP-ie... tło przezroczyste...uprzedzam jestem laikiem w tej dziedzinie :) z góry dziękuję i życzę owocnych efektów nad swoimi grami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2016o19:55, gu2ma napisał:

@Kubowski ja czekam na odpowiedź w tej sprawie od twórcy. Jeżeli coś się dowiem dam Ci pierwszemu znać. Trzymaj się. 

 

Rozwiązanie!!!  >>>klik<<<

Łojezus... uśmiechnąłem się. Takie proste rozwiązanie, a dziwne jeszcze bardziej bo wszystko mam na 0.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jmk mam dzisiaj trochę wolnego czasu, mogę Ci spróbować pomóc. Tylko musielibyśmy porozmawiać na skype. Jeżeli Ty znajdziesz czas, odpisz mi w wiadomości prywatnej z swoim nickiem skype. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...