Jump to content
gu2ma

"unity" - Robimy platformówkę

Recommended Posts

Przez ten błąd dalej nie robiłem więc mam tylko PlayerMovement:

using UnityEngine;
using System.Collections;

public class PlayerMovement : MonoBehaviour{
     private Rigidbody2D m_Rigidbody;
     private bool m_Grounded = false;
     public float m_Speed = 15;
     public float m_JumpForce = 400;
     // Use this for initialization
     void Start(){
          m_Rigidbody = GetComponent<Rigidbody2D>()as Rigidbody2D;
     }

// Update is called once per frame
     void Update(){
     }
     void OnTriggerEnter2D(Collider2D other){
          m_Grounded=true;
     }
     void OnTriggerExit2D(Collider2D other){
          m_Grounded=false;
     }

void FixedUpdate()
     {
         if (Input.GetButton("Horizontal"))
         {
             m_Rigidbody.velocity = new Vector2(Input.GetAxis("Horizontal") * m_Speed, m_Rigidbody.velocity.y);
         }

if (Input.GetButton("Jump")&& m_Grounded)
         {
             m_Rigidbody.AddForce(new Vector2(0, Input.GetAxis("Jump") * m_JumpForce));
         }

}
 }

Ten skrypt też masz poprawny. Wybacz, że zapytam może Ci się to wydać oczywiste, ale ja nie mam Twojego projektu przed oczami więc muszę znać każdy szczegół. 

Stworzyłeś kolejną planszę (level)? 

Prześlij proszę screen-a będąc na zakładce : Assets w Project

Ja muszę iść już spać. Do jutra. 

Na drugim poziomie masz utworzony również "Controller" z podłączonym skryptem GameController

Jeżeli tak to czy wykonałeś projekt dokładnie tak jak było w opisie:

"Wybierz z górnego menu File ->Build Setting. Otworzy się okienko, w którym ustala się kolejność etapów, przeciągając sceny z okna Project na pole Scenes in Build. Na końcu kliknij Build And Run, by stworzyć builda. 

Jeżeli nadal to nic nie pomoże jutro możemy stworzyć transmisję wideo(skype) i wtedy Ci pomogę w innym wypadku nic więcej nie zdziałam z tej "perspektywy". 

Pozdrawiam,

Sebastian

Edited by gu2ma

Już wszystko działa, dzięki!!! Zrobiłem ten drugi GameController oraz ułożyłem sceny przy tworzeniu builda. Jakbym miał więcej problemów to dam znać. Nie wiem co bym zrobił gdybym nie znalazł tego tematu na forum. Dzięki i pozdrawiam!!! :D

• Upvote 1

Witam, potrzebuję pomocy, ponieważ mam problem ze skryptem GameController. Unity znajduje error w tym skrypcie, najpierw napisałem go sam a potem skopiowałem ze strony. Coś ewidentnie nie działa. Przesyłam screeny. Help plz.

skrin.png

skrin 2.png

Już mówię...

Na samym końcu masz podkreśloną klamrę " "  - USUŃ

Jeżeli to nie pomoże proszę o kontakt.

PS Proszę wszystkich o przesyłanie screenów w większej rozdzielczości. To bardzo pomaga! 

Pozdrawiam. 

Dalej nie działa, wyskakuje ten sam error. "}" było małym niedopatrzeniem i usunąłem to po chwili jak wysłałem post.

Edit: Używam Unity 5.1.1 czy to ma jakiś związek?

Edited by CaptainPorpoise

Powiedz mi czy mi się tylko wydaje czy na samej górze (w pierwszym wersie) masz napisane " UnitvEngine" czy tylko ścięło Ci tak na danym screenie? W sobotę jak wrócę do domu za wyrażeniem Twojej zgody udostępnisz mi ekran (skype) i wtedy zobaczymy w czym tkwi problem. 

W końcu "przyszła kryska na matyska". Mam problem. W ostatniej lekcji mieliśmy stosowność utworzyć nowy skrypt - "WayPoint", który po dodaniu do naszej planszy w większej ilości (prefaby) miał powodować u naszego wroga zmianę domyślnego miejsca na wskazane przez nas. Niestety w moim przypadku "przeciwnik" po dotarciu do pierwszego "WayPointa" zatrzymuje się w miejscu lub też "drży" (jakby się o coś zacinał) przy nim bez końca. Czy "Wy" również mieliście podobny problem ? (lub nie) Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam,Sebastian

W końcu "przyszła kryska na matyska". Mam problem. W ostatniej lekcji mieliśmy stosowność utworzyć nowy skrypt - "WayPoint", który po dodaniu do naszej planszy w większej ilości (prefaby) miał powodować u naszego wroga zmianę domyślnego miejsca na wskazane przez nas. Niestety w moim przypadku "przeciwnik" po dotarciu do pierwszego "WayPointa" zatrzymuje się w miejscu lub też "drży" (jakby się o coś zacinał) przy nim bez końca. Czy "Wy" również mieliście podobny problem ? (lub nie) Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam,Sebastian

Twoja postać chodzi pod kątem z góry, lub na dół? Problemem może być złe wykrywanie kolizji.

Edited by Kimahri

Ustawiłem "Y" na taką samą wysokość co postać przeciwnika. Przeniosłem nawet punkt "ciężkości sprite-a" na sam dół obrazka - tak jak było napisane w czasopiśmie.   

U Ciebie jest wszystko OK? 

Ustawiłem "Y" na taką samą wysokość co postać przeciwnika. Przeniosłem nawet punkt "ciężkości sprite-a" na sam dół obrazka - tak jak było napisane w czasopiśmie.   

U Ciebie jest wszystko OK? 

Właśnie też nie chciało działać za dobrze, gdy chciałem wypróbować. Wróciłem do starszego skryptu zaczerpniętego z tutoriali youtube'owych. Nie jest w 100% idealny, ale działa (w moim przypadku).

Właśnie też nie chciało działać za dobrze, gdy chciałem wypróbować. Wróciłem do starszego skryptu zaczerpniętego z tutoriali youtube'owych. Nie jest w 100% idealny, ale działa (w moim przypadku).

Witam, mam problem wiec się zwracam do Was o pomoc...za tworzenie zabrałem się dopiero teraz (córka mi się urodziła i własnie śpi na lewej ręce :P)...otóż mam problem z dodaniem grafiki z Project do okna Scene... Grafikę tworzę w GIMP-ie... tło przezroczyste...uprzedzam jestem laikiem w tej dziedzinie :) z góry dziękuję i życzę owocnych efektów nad swoimi grami 

Witam, mam problem wiec się zwracam do Was o pomoc...za tworzenie zabrałem się dopiero teraz (córka mi się urodziła i własnie śpi na lewej ręce :P)...otóż mam problem z dodaniem grafiki z Project do okna Scene... Grafikę tworzę w GIMP-ie... tło przezroczyste...uprzedzam jestem laikiem w tej dziedzinie :) z góry dziękuję i życzę owocnych efektów nad swoimi grami 

Witam ponownie, czy ktoś wie jak rozwiązać problem z przeciwnikiem, który miał gu2ma? Ja niestety mam ten sam problem. Skrypt Enemy mam przepisany z forum. Bardzo proszę o pomoc.

• Upvote 1

@Kubowski ja czekam na odpowiedź w tej sprawie od twórcy. Jeżeli coś się dowiem dam Ci pierwszemu znać. Trzymaj się. 

Rozwiązanie!!!  >>>klik<<<

Edited by gu2ma
  • Upvote 2

Użytkowniku @Janislaw przepisanie własnoręcznie tekstu z magazynu pomoże Ci bardziej zapoznać się z tematem kursu. Pójście na łatwiznę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Edited by gu2ma

Dnia 23.04.2016o19:55, gu2ma napisał:

@Kubowski ja czekam na odpowiedź w tej sprawie od twórcy. Jeżeli coś się dowiem dam Ci pierwszemu znać. Trzymaj się. 

Rozwiązanie!!!  >>>klik<<<

Łojezus... uśmiechnąłem się. Takie proste rozwiązanie, a dziwne jeszcze bardziej bo wszystko mam na 0.

• Upvote 1