Jump to content
Nicek

Napoleon total war - nie uruchamia się

Recommended Posts

Jak w temacie. Gra ładuje część z tytułem Napoleon Total War plus ew. podziękowania i informacje (przed intrem jeśli takowe jest), a potem zamiera. Nic się nie dzieje, chociaż kursor działa. Znalazłem podobny temat, ale nie udało mi się uruchomić mimo to. Stery zaktualizowane, empire total war samo śmiga, po weryfikacji plikow przez steam, wyskakuje jeden błąd, ale nie wiem czy steam ściąga plik. Grę mam z serii Kolekcja klasyki. Wymagania spełniam.

Edited by Nicek
Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że wszelkiego rodzaju sterowniki masz aktualne? Ponoć taki problem może wystąpić, jeśli masz nieaktualne sterowniki karty graficznej albo dźwiękowej. Ile czekałeś na uruchomienie/załadowanie gry? Gdy gra jest 'zamrożona', możesz odpalić menadżer zadań (ctrl+alt+del) (a jeśli tak, to czy przy grze masz dopisek "Brak odpowiedzi"?) czy musisz restartować kompa?

Jeśli po weryfikacji plików wyskakuje błąd, odczekasz chwilę, ponowisz weryfikację i błąd pojawia się znowu, może być potrzebna reinstalacja. W tym celu usuń grę z poziomu steam, wyłącz steam'a, wejdź do katalogu z grą (katalog_steam/steamapps/common/) i usuń cały katalog na grę. Dopiero wtedy odpal Steam znowu i pozwól mu pobrać pliki od zera.

Link to comment
Share on other sites

Współpracowałem z obsługą techniczną dystrybutora, ergo sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej, directx, windows najnowsze. Gra się w ogóle nie uruchamia, a najdłużej czekałem ~30 minut. Menager zadań nie odpala, potrzebny jest twardy reset.

Co do weryfikacji plików, Hm, mogę jeszcze tak spróbować. Wcześniej kończyło się na zaledwie usunięciu plików lokalnych ze steama. Jednak grę instaluję z płyty, ma to znaczenie? Bo jeśli wcześniej z płyty tak się zainstalowało, to czy ponowna instalacja z płyty będzie poprawna?

EDIT. To prawda, że NTW nie działa pod win.10? Bo mam inny komputer, ale właśnie z najnowszym windowsem, pod którego ponoć Napoleon nie rusza ;)

Edited by Nicek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...