Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

wirus na telefonie

Polecane posty

Przeglądając internet na telefonie kliknąłem przez przypadek w reklamę i przeniosło mnie na jakąś dziwną stronę i wyskoczył napis "wykryto wirusa" i można było kliknąć ok.W momencie pojawienia się strony telefon zawibrował.Czy strona internetowa może wywołać wibrację w telefonie?Oczywiście telefon przeskanowałem i niby nic nie znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowa chamska zagrywka spotykana obecnie na urządzeniach mobilnych. Co naiwniejszy użytkownik da się nabrać na taki komunikat i kliknie 'ok', a wtedy przeniesiony zostanie na stronę pobierania jakiejś aplikacji, która to dopiero będzie zarzucała telefon reklamami/wysyłała esemesy premium lub nawet gorzej. Tak, strona internetowa jest w stanie wywołać wibrację telefonu, natomiast takimi komunikatami z przeglądarki nie ma się co przejmować - żadnego wirusa nie ma, trzeba je olać i zignorować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Jeszcze raz wszedłem na stronę na której była ta reklama i się okazało, że w nic nie musiałem klikać, tylko automatycznie mnie przeniosło na stronę z tym komunikatem.Podczas przeglądanie internetu zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, czytałem artykuł i nagle na około pół sekundy pojawiło się małe czarne okienko na środku ekranu, takie w stylu windowsa, czy możne to oznaczać wirusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie, raczej to kolejna reklama która się na chwilę wyświetliła i z braku wtyczki (może flasha) zaraz zniknęła. Na Androidzie jeśli się nie mylę, to wirusy występują tylko w aplikacjach, więc musisz zainstalować jakiś zainfekowany plik .apk żeby coś złapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie tworzyć nowego tematu napiszę w tym.Podczas odblokowywania blokady ekranu po zatwierdzeniu hasła jest normalnie dźwięk kliknięcia, a teraz był on zmieniony.Po tym kontynuowałem oglądanie filmu na youtube i dźwięk osoby przez sekundę również był zmieniony.Czy to może być wirus?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...