Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZygfrydQ

Nowy Mikrofon

Polecane posty

Jak w tytule, z racji problemów z moim dotychczasowym sprzętem, jestem zmuszony do kupna mikrofonu.

Do tej pory używałem dość prostego zestawu w postaci dynamicznego Stagg'a + przedwzmacniacz (padł mi dzisiaj).

Mikrofon ma być używany głównie do komunikacji głosowej jak i nagrywania mowy (nie śpiewu, nie krzyczenia, nie szeptania - zwykłego mówienia do mikrofonu). Jakieś podcasty pewnie wchodzą w grę. Zależałoby mi na czymś pokrewnym do 'radiowej' jakości. Tak więc raczej zapatruję się na mikrofony pojemnościowe.

Budżet? Idealnie byłoby nie przekroczyć 400zł, ale teoretycznie do 500-600 jestem w stanie dorzucić. Więcej już gorzej.

Co na razie oglądałem?

Zapatrywałem się na Blue Yeti, jednak spotkałem się z kilkoma opiniami, że o ile sprzęt jest na pewno dobry, o tyle jednak za 'taką' jakość, jest to przepłacanie. Mikrofon ten jest też raczej w górnych granicach mojego potencjalnego budżetu.

Kolejnym modelem jaki wpadł mi w oko (i ten akurat jest dostępny 'lokalnie' więc to wygoda szybkiego zakupu) jest Samson C01U Pro, tutaj jednak obawiam się o jakoś czy uzyskany efekt będzie wystarczająco zadowalający (nie rozumiem również różnicy między modelem "pro" a zwykłym, szczególnie, że ten zwykły jest droższy i lepiej doposażony).

W sklepie polecono mi również M-Audio Vocal Studio, jednak jakoś nie widzę za bardzo opinii na ich temat, wydaje się to mało popularny produkt.

To chyba tyle z mikrofonów, które oglądałem na USB. Jest niby jeszcze Rode NT-USB, ale jego cena jest trochę odstraszająca no i znowu trudno o opinie.

Z 'innych' polecono mi też szarpnąć się i zakupić zestaw Audio-Technica AT2020 + interface M-Track II ale tutaj mam obawę czy znowu nie przepłacę, nie zauważając szczególnego skoku jakości względem dotychczasowej zabawy. Tym bardziej, że ów AT2020 ponoć jest dość 'neutralny' (płaski?) i musiałbym go dostrajać celem uzyskania przyjemnego, studiowego brzmienia.

Wszelkie porady dotyczące tego typu sprzętu (albo chociaż sklepu, który rzetelnie mi doradzi, nie próbując ściągnąć ze mnie kasy) mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...