Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WalterPC

Bardzo mała obudowa na płytę główną atx!Pilne!

Polecane posty

Jest co prawda taki wynalazek jak Chieftec UC-02B, ale liczba minusów (ma dołączony zasilacz, Spartan do niej raczej nie wejdzie, przewiewność pewnie pozostawia sporo do życzenia) sprawia, że raczej wypadałoby się rozejrzeć za czymś normalniejszym, szczególnie jeżeli dobrze zakładam, że bawisz się w OC.

Jeżeli mobilność to istotna kwestia, to może rozważ podmianę płyty na jakąś w formacie mATX i wzięcie np. BitFenix Prodigy M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności - masz odblokowany (-K) procesor?

Prawdę mówiąc przy takim budżecie rozważyłbym wymianę również procesora (i RAMu) i przesiadkę na Skylake, tyle że bez kręcenia - w mATX wyszłoby to całkiem znośnie cenowo (w mITX nie wiem), zgodnie z tym testem wiele wydajności byś nie stracił (przynajmniej biorąc najmniej opłacalnego i5-6600), a jednak w małej budzie wydaje mi się to znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku płyt mATX da się jeszcze znaleźć płyty z przyzwoitymi sekcjami zasilania w nietragicznych cenach, o tyle w mITX te dwie rzeczy nie idą już w parze.

Ale nie chodzi o samą płytę, ale przede wszystkim całą resztę - chcesz małej, przenośnej obudowy, a to bardzo silnie kłóci się z wielgachnym coolerem (który miałby i problemy ze zmieszczeniem się w co mniejszych kostkach, a do tego mógłby swoim ciężarem złamać płytę przy gwałtowniejszym podniesieniu/postawieniu skrzynki), a także gorszą przewiewnością w małych budach - po podkręceniu procek pobiera dobre 50W więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile będzie kosztować porządne chłodzenie wodne, zakładam, że dobre 300-400 zł za jakiegoś przyzwoitego gotowca. W połączeniu z taką płytą i prockiem wyjdzie na oko 2.5k.

Dla porównania i5-6600 + B150M-D3H (ew. + jakiś mniejszy cooler dla cichszej pracy za ~100 zł) da ~1.5k. Nie jestem przekonany, czy jest sens dokładać to 66%.

Co do M50 - na oczy nie widziałem, ale wymiary ma całkiem konkretne. Jesteś pewien, że właśnie czegoś takiego Ci potrzeba.

Żebyś nie czuł się niedoinformowany, to jak już prowadzimy rozważania nt. Skylake, to podlinkuję jeszcze ten test, jednak w przypadku małej budy chyba lepiej sobie ten temat odpuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki zestaw?:

Raijintek Triton V3 - Zestaw Chłodzenia Wodnego-2szt

Kingston 16GB 2400MHz HyperX Fury Black CL15 (2x8192)

OCZ 120GB 2,5'' SATA SSD Vector ARC 100 7mm

ASUS Z170M-PLUS (Z170 2xPCI-E DDR4)

Intel i5-6600K 3.50GHz 6MB BOX

ASUS GeForce GTX960 4096MB 128bit DirectCu II OC Black

Bitfenix Prodigy Nvidia

Co uważacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej napisałem, co sądzę o składaniu kręconego zestawu w małej budzie.

Czyli tak - mamy 4500 zł i tylko x-kom? Co ostatecznie z tym kręceniem? Bo zbyt opłacalne to ono nie będzie. Inna sprawda, że w takim budżecie dałoby się zmieścić GTX 970, choć w sumie chyba rzeczywiście lepiej pozostać przy 960tce i ewentualnie nieco szybciej ją wymienić, jak pokaże się nowa (zapewne znacznie sprawniejsza energetycznie) generacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jak koniecznie chcesz kręcić, to i5-6600K jest chyba jedynym słusznym rozwiązaniem.
  • Co do płyty głównej, to IMHO trochę lepiej wygląda GA-Z170M-D3H - choć prawdę mówiąc sekcja zasilania wybitnie mnie nie przekonuje, tym bardziej że w małej obudowie pewnie zbyt dobrze wentylowana nie będzie. A perspektywa kręcenia zauważalnie poniżej 4.5GHz sprawia, że jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego OC.
  • RAM - potrzeba Ci aż 16GB?
  • Jeżeli chodzi o SSD, to dopłata do 250GB w postaci 850 EVO wydaje mi się jak najbardziej uzasadniona - w przypadku przenośnego komputera zastanawiałbym się, czy w ogóle nie zrezygnować z wewnętrznego HDD.
  • Obudowa - w x-komie nie widzę niczego od Bitfenixa, a jednak do przenoszenia Prodigy M wydaje się znacznie lepsza od M50.
  • Karta - Asus ujdzie, ale EVGA jest tańsza i wyżej taktowana. Choć Sevard pewnie poleciłby coś innego (klik - zresztą polecam lekturę całego tematu).
  • Na chłodzeniach wodnych się nie znam.

EDIT:

Jak chcesz mniejszy dysk, to wybierz sobie z dwójki SP920 i M6V. Choć uważam, że dopłata 130-150 zł do niemal 2x większej pojemności, wyższej wydajności i dłuższej gwarancji to całkiem rozsądna inwestycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że jedyną, do której miałbym większe zaufanie to jest Asus Maximus VIII Gene, której nie ma w x-komie i która już należy do płyt premium.

Podany przez webtoma Gigabyte też nie jest bardzo zły, pod warunkiem, że nie masz ambicji powyżej 4,3-4,4 GHz podkręcać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dopłatę 190 zł (i5 6600K - i5 6600) + 210 zł (względem takiej płyty, na upartego można się w niej doczepić słabszej, choć nie złej, dźwiękówki) + 400 zł (LC), a także zwiększenie masy skrzynki (LC) i temperatur (ze względu na LC raczej nie procesora, tylko samej sekcji zasilania) uważasz za warte zyskania pewnie -nastu % wydajności procesora, to jak najbardziej.

Moim zdaniem zdecydowanie nie.

Co do kart - Ty tak na serio? Trzy referenty i jeden pseudo-referent GB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...