Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MQc

Plebiscyt na najlepszą pełną wersję w CDA w 2015 roku


Polecane posty

Nie da się wytypować jednego...

Spider: Shattered Dimensions, bo dobre i trudno dostać. Bloodlines - podobnie, z tym że trudno dostać na płycie, bo jest choćby na Steamie. Batman, Rayman i KotOR, bo są po prostu dobre. HoMM3, bo niby już było w polskich pismach i sporo ludzi to ma, ale to jedna z najlepszych gier w historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, która gra była dla mnie najlepsza, bo te dobre już mam, a w te niedobre i tak bym nie zagrał. Ale powiem może co bym uznał za dobre, gdybym właśnie nie miał:

  • Bioshock - gram tylko w FPSy "inne" niż wszystkie, a takim jest właśnie BS.
  • Batman: AA - kupiłem w pomarańczowej klasyce, przeszedłem w 2 dni. Świetna gra, wprowadziła mnie w sumie w świat superbohaterów.
  • HoM&M III - wiadomo.

Parę dobrych (choć już niestety nie aż tak) gier pewnie jeszcze mógłbym wskazać, np. Rayman, CoJ, Anno, TimeShift.

Co do głosów - zaskoczony jestem ilością, jaką ma Risen 2, bo moim zdaniem to był straszny gniot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos poleciał na 4 które mnie przykuły do monitora Max 1 i 2 Risen2 i Singularity. Chętnie w przyszłym roku zobaczyłbym w takiej ankiecie Diablo II wraz z LOD oraz Obliviona (o dziwo nie grałem choć Skyrima posiadam :P) O GTA typu VC lub SA nie marzę ale kto wie co kochana redakcja ma za AS-y :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie: Vampire the Masquerade bloodlines; Freelancer i Gun. Wyosoko budżetowe gry z listy i tak prędzej czy później bym ograł (chociaż większość już była za mną), a gdyby nie CDA, nie poznałbym tych trzech świetnych gier. Vampire the Masquerade to jeden z lepszych RPG'ów w jakie grałem, a Freelance i Gun, po prostu dały mi sporo frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na kilka tytułów bo wybranie tego jedynego (przynajmniej dla mnie) jest niemożliwe i krzywdzące dla innych równie dobrych gier. Moje typy to:

1) 1Heart -za wspaniały klimat grozy.

2) Anno 2070 - za to że jest jedną z najlepszych strategi ekonomicznych jaką grałem.

3) Call of Juarez: Gunslinger - za bezpretensjonalną i "lekką" rozgrywkę.

4) Might & Magic X: Legacy - za inność w mechanice, bo erpegi w stylu Dragon Age czy Skirym trochę mi się przejadły.

5) Prototype 2 - za to że jest z jednym niewielu sandbox'ów jakie przeszedłem na 100% nie zmuszając się zbytnie do tego. Szybkie i konkretne.

6) Singularity - za to że łączy dobrą strzelankę i naprawdę ciekawą fabułę.

7) Vampire: The Masquerade: Bloodlines - za świeży setting (mimo że gra z 2004).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskarada. Fabuła i gęsty (krwisty) klimat przemówiły do mnie najbardziej. Powiew świeżości (pomimo daty premiery) w skostniałą formułę RPG.

A tak naprawdę kupiliście mnie Jeanette Voerman (jeden z lepszych questów, jakie ostatnio przechodziłem) i VV. Nie no, kto może nie kochać VV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HoMM 3, KotoR 2, Blacklist, Vampire, Max Pyne i CoJ - Vampire i Blacklista nie ruszylem jeszcze, ale na pewno w nie zagram. Przeszedlem jeszcze Risena 2, ale nie jest to na tyle dobra gra, zebym oddal na nia swoj glos. :) Batman i BioShock to tez swietne gry, ale je juz przeszedlem i mam, wiec docenilem klasyki i gry, ktorych nie posiadam (oraz klasyki ktorych nie posiadam :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że w ostatnim roku było sporo mocnych tytułów w CD-Action. Mimo faktu, że większość, która mnie interesowała dawno była za mną lub i tak już znałem je na wylot, ale mimo wszystko wielkie brawa dla osób, które zajmują się licencjami - oby tak dalej!

Gry które wytypowałem do najlepszego pełniaka w 2015 roku w CDA (kolejność alfabetyczna):

- Batman Arkham Asylum -- gra, która dodała trochę świeżości do tematu gier superbohaterskich, z bardzo przyjemną mechaniką i dojrzałą fabułą. Być może to sequele obecnie są na topie, a pierwowzór nieco podupadł graficznie czy gameplayowo, ale ciągle warto poznać historię Batmana, a w zasadzie to co najmniej całą trylogię od Rocksteady (Arkham Origins też warto dać szansę!).

- Heroes of Might and Magic III -- czy tu potrzebny jest jakiś komentarz? Mówimy o grze, którą fani przenoszą na nowy silnik, żeby jej modowanie było jeszcze łatwiejsze. Gra, która pomimo serii lepszych i słabszych sequeli ciągle pozostaje w seracach graczy. Tytuł jest nieśmiertelny i jak dobre przyszłe Heroesy by nie było to z pewnością ciągle to do trójeczki będą wracać gracze. Pomimo faktu, że kampanii nigdy nie ukończyłem (pracuję nad tym!), to przegrane godziny ze znajomymi mówią same za siebie. Tego tytułu nie mogło tu braknąć.

- Might & Magic X: Legacy -- z tą grą mam pewien problem, pomimo tego, że jest masakrycznie zabugowana (nie da się wbić kompletu osiągnięć, a przynajmniej graniczy to z cudem :P), to jednak nie umiem jej nie kochać. Przede wszystkim - fabuła, prosta, bazująca na popularnym schemacie, ale jednak wciągająca. Do tego fantastyczne cut-scenki, których nie ma wiele, ale są po prostu piękne. Mi to wystarczyło, a jak dodam sobie do tego, że uwielbiam Ashan, to zwyczajnie ciężko było mnie od tej gry oderwać. Polecam każdemu, kto jeszcze nie grał i przeboleje bolączki tej gry.

- Risen 2: Mroczne Wody -- w Risena 2 grałem świeżo po premierze i muszę przyznać, że miło wspominam tę grę. Pomimo tego, że nad grą zachwycać się nie da to urzeka klimatem, fabuła potrafi wciągnąć i takie tam. Nie miałem też serca nie dać tej pozycji +1 do głosów, bo zasługuje, żeby ją gracze odkrywali.

- Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords -- moim zdaniem najlepszy pełniak w ubiegłym roku. Być może 'czysty' KotOR2 nie powala, jest dziurawy i te sprawy, ale dzięki temu, że Obsidian zostawił odpowiednie dane w grze, to zwyczajnie moderzy zrobili swoje i grę dokończyli. Fabularnie jest z pewnością to dojrzalsza pozycja niż jedynka, a nad brakiem trzeciej części do dziś płaczę. Szkoda, szkoda, szkoda, taka seria, z takim potencjałem, polecam każdemu!

- The Settlers 7: Droga do Królestwa -- bardzo przyjemna strategia przy której spędziłem sporo godzinek swego czasu. Do dziś mam ochotę do niej wracać, ale coś finalnie się zebrać nie mogę. Bardzo prosta do ogarnięcia, dająca masę satysfakcji. Do tego grafika, która zwyczajnie cieszy oko i muzyka! Tak, ta gra to był strzał w dziesiątkę. :)

- Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist -- nie przepadam za skradankami, a mimo to na Blacklista z ogromną przyjemnością oddałem głos. Przede wszystkim, mechanika, która daje nam spore pole do popisu. Jasne, są misje, gdzie mamy jasno określony sposób rozgrywki, ale zarówno granie tutaj 'na Rambo' jak i cichaczem ma swoje miejsce. Do tego świetny co-op przy którym zabiłem wiele godzin ze znajomym. Do tego bardzo przyjemne animacje i na chwilę obecną nic więcej od tej gry nie oczekuję. Polecam każdemu, bo to gra, która jest dla każdego i każdy może się przy niej dobrze bawić.

Z pewnością poza powyższymi tytułami mógłbym wytypować jeszcze kilka innych, ale nie chciałem brać gier, które ograłem słabo czy tylko słyszałem pochlebne opinie. Co do powyższej listy to w każdej z powyższych bawiłem się świetnie i z czystym sercem polecam każdemu. Macie zaległe pełniaki z CDA? Nie ograliście czegoś z mojej listy? To nie macie na co czekać! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman: Arkham Asylum - bo bardzo przyjemna gra, przyjemna rozgrywka, fabuła, bardzo się w niej rozluźniłem i jest po prostu fajowa :) 8+/10

BioShock - no nie wiem :D Ale bardzo przyjemnie mi się grało 7/10

Gun PL - gra w którą najbardziej ograłem z CD-Action. Bardzo przyjemny klimacik, rozgrywka, akcja i tak dalej, ale jedyny minus, to że gra za krótka :( 9/10

Max Payne - mega klasyk, bardzo przyjemnie spędzony czas z tą grą, fajowa fabuła, rozgrywka jakiej mało, bullet-time!, do łatwych nie należy, bardzo fajnie zrobione noirowe komiksy,wymaga myślenia w niektórych momentach 10/10

Max Payne 2: The Fall of Max Payne - kolejny klasyk a właściwie sequel Max'a Payne'a, nowa postać, możliwość sterowania Moną, moim zdaniem fabułą lepsza od jedynki, ładna grafika, ostatni boss jest cholernie trudny, zagadki | labirynty itp. łatwiejsze niż rodem z jedynki 9+/10

Rayman Origins PL - fajna platformówka, trudne level'e i wiele przyjemności ;) 8/10

Singularity PL - gra ciekawa, wciągająca, przestraszyła mnie bardzo, dużo jump-scare'ów, miłej rozgrywki, bugów praktycznie nie ma 9/10

Spider-Man: Shattered Dimensions - mam już dość pisania tego wszystkiego! Prosto z mostu - 7/10

Tom Clancy?s Splinter Cell: Blacklist PL - miła skradanka, inna niż inne, fabuła może nie świetna, ale nie zła, bardzo się przy niej wkurzałem, ale rozgrywka zła nie była :) 8/10

Wolfenstein PL - pierwszy pełniak z CD-Action, gra od 18-stki, przyjemne strzelanie, fabuła genialna, nieliniowa od tych wszystkich rodem najnowszych strzelanek 7+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy, to Batman: Arkham Asylum oraz Hirołsy 3. Zawsze jakoś lubiłem Batmana, ale tylko lubiłem. Nie wdawałem się w szczegóły związane z "mitologią" świata Gotham. Asylum wciągnęło mnie bardzo, bardzo mocno, a samo CDA zrobiło mi niedźwiedzią przysługę, bo zamiast uczyć się do egzaminów, to tłukłem niemiłosiernie w pierwszą część tej serii. Co więcej, ledwo po przejściu Asylum kupiłem Arkham City oraz Arkham Origins. Oj bardzo CDA pokrzyżowało mi plany związane z naukową aktywnością ;) A co do gier z serii nietoperza - świetne scenariusze, bardzo ładna grafika, przystępny system walki, a w szczególności smaczki związane ze światem Batmana. Dzięki tej grze zacząłem edukować się w świecie Gotham (filmy, animacje, komiksy etc.).

Co do Hirołsów, to zanim gra została dodana do 250 numeru CDA, ja NIGDY (wiem, że to wstyd) w nią nie grałem. Po zaliczeniu kilku scenariuszy, zaczynam rozumieć dlaczego ta produkcja jest uznawana za jedną z najlepszych gier w historii. Ładnie wykonana, z dobrą fabułą, a przy tym dość trudna i wymagająca używania szarych komórek.

Tyle ode mnie :D Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta ankieta powinna liczyć % głosów w stosunku do liczby głosujących, a nie wszystkich głosów, zwłaszcza, że jedna osoba może zagłosować na kilka tytułów. Wtedy te słupki byłyby dłuższe i lepiej byłoby widać które gry podobały się najbardziej. Np. na chwilę obecną mniej więcej co trzecia osoba oddała głos na HoM&M III (w tym i ja wink_prosty.gif), więc zamiast 9,97% "Hirosi" mieliby 37%*... No ale podejrzewam, że algorytm ankiety nie przewiduje takiej funkcji... tongue_prosty.gif

* W chwili pisania tego posta były to 333 głosy na 900 głosujących.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...