Jump to content
Sign in to follow this  
Ghost

Przecieki do CD-Action numer 11/2008

Recommended Posts

2. Kalikst II to był Papież

3.Kokenhausen to była bitwa polsko-szwedzka (Wikipedia Rulz)

Pomyślałbym że to może być Europa Universalis, Rome Total War. albo coś podobnego

Gol na wiki:

opcje sa 4:

Miasto w norwegii

Film

skrót Gry on line

Edited by Kejn

Nasuwa się od razu coś z walką i widowiskiem... Stadion i koloseum + ta broń na dole... Nie mam pojęcia o co kaman...

Może Mount & Blade czy jakoś tak. Średniowiecze, walki i turnieje rycerskie.

Edited by zoldator

Guest traffic520

Pełna wersja ale nie pełna wersja i te podwójne okładki co oni kombinują

Kokenhausen ), bitwa rozegrana w Kokenhausen (dzisiejsza Koknese) na Łotwie w dniu 23 czerwca 1601, w czasie wojny polsko-szwedzkiej o Inflanty.

no i jest broń

1.Jest to screen z Pes-a,w dodatku wikipedia jest już nie za nowa,więc 1. to pewnie jakaś starsza wersja pes-a (PES 4?) lub demo najnowszej.

2 nie wiem,ale 3 to słowiańskie uzbrojenie,a GTA 4 opowiada o przygodach słowianina,więc jest to związane z GTA4 (mod?Patch?Demo?)

Może chodzi o niemiecką grę której akcja dzieje się na arenach takich jak to koloseum a której hasło przewodnie brzmi: wolność? :) Sam nie wiem...

Kalikst II wcześniej Guido, papież, którego pontyfikat przypadał od 2 lutego 1119 do 13 grudnia 1124.

W 1123 zwołał Sobór Laterański I, na którym zdelegalizowano wszystkie małżeństwa księży i ostatecznie wprowadzono celibat.

Za jego pontyfikatu przypada Konkordat w Wormacji, ustalony pomiędzy papiestwem a cesarstwem (cesarzem niemieckim był wówczas Henryk V). Konkordat ten określał stosunki świecko - duchowne. Cesarz: zrezygnował z inwestytury urzędników duchownych, zachował prawa nadawania lenna wybranym przez duchownych dostojnikom, został pozbawiony wpływu na wybór papieża. Konkordat ten skończył spór o inwestyturę, trwający w Europie od X wieku.

Ariusz (256?336) ? Libijczyk z pochodzenia, twórca jednej z najpopularniejszych doktryn w chrześcijaństwie starożytnym, którą uznano za sprzeczną z nauką Kościoła na soborze w Nicei w 325 roku.

Ariusz, syn Ammoniusa, nauki pobierał u Lucjana, prezbitera z Antiochii. Biskup Aleksandrii Piotr wyświęcił go na diakona, ale później wykluczył z gminy chrześcijańskiej za jego nauki. Z powrotem Ariusza przyjął Achillas ? następca Piotra ? czyniąc go proboszczem portowej dzielnicy Aleksandrii zwanej Baukalis. Kolejny biskup Aleksander wezwał go do siebie z prośbą o wytłumaczenie głoszonych i coraz popularniejszych nauk. Duchowny jednak oskarżył biskupa o herezję sabelianizmu. Ariusz zawarł swą doktrynę w dziele Thalia (Uczta), którego fragmenty zachowały się do dziś. Biskup Aleksander zwołał w 318 n.e. synod lokalny, który potępił nowe nauki. W 320 n.e. przeciwko Ariuszowi wystąpił Atanazy z Aleksandrii. W 325 n.e. jeszcze pogański cesarz Konstantyn I Wielki zwołał do Nicei ? miasta w Azji Mniejszej powszechny sobór. Zachód, w imieniu papieża Sylwestra, reprezentował doradca cesarza biskup hiszpańskiej Kordoby, Hozjusz. Sobór skazał Ariusza na wygnanie, a jego księgi spalono. W 334 n.e. uczeń Ariusza, Wulfila, podjął się pracy misjonarskiej wśród Wizygotów, głosząc arianizm. Sam Ariusz zmarł w 336 roku. Stworzona przez niego doktryna stała się na tyle popularna, iż zagroziła papieskiej, a sam cesarz Konstantyn I został ochrzczony, na łożu śmierci, przez ariańskiego duchownego. Arianizm za rządów cesarzy Konstancjusza i Walensa był pod cesarską opieką.

Ariusz nauczał, iż Syn Boży został stworzony w czasie i nie istniał od wieków. Nie uznawał współistotności Ojca i Syna, co doprowadziłoby, jego zdaniem, do uznania dwóch Absolutów. Bóg nie może mieć syna. Ariusz pisał: Bóg nie był Ojcem odwiecznie, lecz był kiedyś czas, kiedy Bóg nie był ojcem [...] Syn bowiem jest stworzeniem i dziełem Boga. Zdaniem herezjarchy Syn powstał z niebytu. Jezus cierpiał także ból i męczył się, a to nie jest do pogodzenia z boskością, gdyż Bóg jest niezmienny. Człowieczeństwo Jezusa nie posiadało także duszy. Uznawał istnienie Trójcy Świętej, lecz inaczej rozumiał jej tajemnicę. Syn i Duch przewyższa godnością inne stworzenia: lecz tylko Bóg jest Bogiem samym w sobie ? pisał.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże...

Gol - wydaje mi się, że chodzi o miasto w Norwegii,

Ariusz i Kalikst - są mocno pawiązani z Kościołem Katolickim,

Rysunki na dole przedstawiają bronie z czasów wikingów (Norwegia) i średniowiecza/starożytności (ci dwaj wyżej :P),

Kokenhausen - Polacy wygrali tam bitwę ze Szwedami...

Co dalej??

A może ta gra miała premierę w dniu imienin lub urodzin Mariusza, jakiegoś piłkarza ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...