Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Przecieki do CD-Action numer 11/2008

Polecane posty

Najgorzej, że nie za bardzo wiadomo czego szukać. Niby pełna wersja, niby nie, jakieś rebusy... :( Całość jest tak pokręcona:

Gol + Wikipedia

1. Urodziny ariusza: 256 [Czy to przypadek, że taka "komputerowa" liczba?]

2. Papież -> Koloseum

3. Bitwa, wojna

?????

A czemu strzałka do koloseum w Rzymie/Włoszech? Oj i jak tu to połączyć? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytacie podpowiedzi. Przecież napisałem że chodzi o grę. Więc żadna muzyka, żadne demo, żadne klucze.

Kilka osób złapało właściwe tropy, jedna zaszła nawet dalej, ale niewłaściwie rozwiązała zagadki i odpowiedź jest błędna, nie mówiąć o tym, ze nie podała jak doszła do odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem wydaje mi się, że to może być Europa Universalis, ale po pierwsze nie wiadomo czy to faktycznie chodzi o grę, czy o coś innego. Niby mecz mógłby odpowiadać wojnie, ale wtedy co miałby oznaczać znaczek wikipedii. Gdyby istniała szwecka wikipedia to może tam należało by szukać informacji, ale tak to to nic nie przychodzi do głowy. Pierwszy to musimy w ogóle wiedzieć czy chodzi o grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że jest tak:

Źródła wiedzy wikipedia+piłka nożna

1.1 rebus. Nie mam kompletnego pojęcia o co chodzi, zapewne jak reszta

2.Musi związane być coś z Rzymem, niekoniecznie to musi być gra, ale nwszystko na to wskazuje (co ooczywiście zaprzecza temu, że przecieki są mało skomplikowane

3. bitwa-niemcy, koflikt polsko-niemiecki, bronie średnioweczne przypominają mi ikonki z jakieś gry (niestety nie pamiętam jakiej)

edit: sorry ghost to musi być gra, stawiałbym na średniowiecze jednak niezmiennie kojarzy mi się chaos league nie wiem czemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie 2 pełniak, lecz 2 część gry albo jakiś dodatek.

Ariusz i Kalikst 2 mają dużo wspólnego z kościołem. Koloseum jest w Rzymie a w Rzymie Watykan. No i jeszcze te wszystkie bronie.

Pewnie chodzi o "Knighst of the temple 2". Są bronie i powiązanie z kościołem, a w 1 walczyło się z biskupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Walka, pojedynek pomiędzy drużynami.

2. Tort, urodziny Ariusza.

3. Kalikst 2, koloseum.

4. Będzie to bitwa pod Kokenhausen.

1. Walka, pojedynek pomiędzy drużynami.

2. Tort, urodziny Ariusza.

3. Kalikst 2, koloseum.

4. Będzie to bitwa pod Kokenhausen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra dzieje sie w trakcie jak żył ariusz

Taki a nie inny wybór czasu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ był to okres ogromnych przeobrażeń na kontynencie europejskim (migrowały całe narody) związanych w dużej części z bytnością i rozwojem Imperium Rzymskiego, między innymi skandynawowie. czyli jest to: Podbój Rzymu (Agains Rome)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...