Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

baoJersey

PS4 vs XO vs nowy PC?

Polecane posty

Witam.

W sumie stoję przed wyborem jak w tytule. Mój obecnym komp jakoś działa, ale ma już lata, nowe gry nie pójdą na jakichś sensownych ustawieniach. Stoję więc przed widmem aktualizacji hardware'u.

Tyle, że zacząłem się ostatnio zastanawiać nad kupnem konsoli i odstawieniem pudła. Mam firmowego laptopa który pociągnie te parę gier których nie ma na konsolach (Panzer General, Fallouty 1 i 2) a w które lubię czasami popykać. Obecnie gram głównie w porty konsolówek (podbijam Chiny w Dynasty Warriors 8 :D) i jedną grę która ma być na konsoli od nowego roku: This War of Mine.

Generalnie jestem fanem jRPG i hack&slash jak Dynasty Warriors, a wiadomo jak wygląda ich sytuacja na PC. No i dostępność jRPG w UE, ale to inna sprawa.

Do wydania mam jakieś 3500-4000 PLN na konsolę i TV (nie mam w ogóle), albo PC + monitor (stary 19'' TN - do wymiany).

Wiadomo, że koniec końców ja wydam kasę, ale może jakieś rady dla członka PC-MR (Może Ruszy :D). Konsola czy PC? A jeżeli konsola to XO czy PS4? Myślałem o Wii U ale tam raczej nie znajdę gier które mnie interesują w sensownej ilości :)

Sprzęt będzie używany TYLKO do gier. Monitor/TV też do oglądania filmów (anime :D) z kanapy. Do wszystkiego innego mam firmowego lapka i prywatną hybrydę - wystarczy w zupełności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kasa nie jest dla mnie jakimś specjalnym problemem. Opłacalność zakupu jest mierzona przyjemnością z gry, a nie wydanymi złotówkami. Przywilej bycia programistą :D

Chodzi mi raczej o odczucia z grania osób które się przesiadły w jedną lub drugą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie grania na obu sprzętach. Zaletą konsoli jest prostota obsługi, stabilność gier (chociaż to się powoli zmienia, ale nie ma takich problemów jak np. z Falloutem 3 na PC, którego zmuszenie do stabilnego działania o mało mnie do łez nie doprowadziło) oraz exy.

Zalety PC znasz, więc się rozpisywał nie będę, choć warto zauważyć, że część zalet obu sprzętów się pokrywa.

Dlatego jedyne, co powinno Cię interesować (jeśli kwestia finansowa odpada), to gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...