Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 01/2016 - zawartość

Polecane posty

Wy dopiero zaczynacie rozglądać się za prezentami pod choinkę, a u nas już rok 2016. CDA 01/2016 trafi do sprzedaży 15.12 i będzie troszkę inne niż zwykle. Dwie pełne wersje (Assassin?s Creed: Liberation HD [uplay] oraz Grand Ages: Rome - Gold Edition [steam]), kody o wartości ponad 70 zł (w tym do World of Tanks!) i piękny prezent dla fanów Gwiezdnych Wojen...

Cena będzie bez zmian - 15,99 zł. Wyjątkowo dajemy jedną płytę DVD (ale z dobrymi pełniakami: Assassin?s Creed: Liberation HD oraz Grand Ages: Rome - Gold Edition). Ale spokojnie, nie zamierzamy was zmuszać do płacenia tyle samo za mniej niż zwykle (*). Zamiast drugego DVD dodajemy bowiem dwustronny plakat ze Star Wars (82 x 59 cm). Po jednej stronie oficjalny plakat z "Przebudzenia Mocy", po drugiej też Star Wars (Battlefront) z kalendarzem na 2016 rok. I to nie koniec bonusów, gdyż dorzucamy jeszcze kody do World of Tanks i World of Warships o wartości 50 zł (szczegółowy opis ich zawartości na samym końcu zapowiedzi) oraz 20 zł do wykorzystania w grze Shards of War. No i oczywiście 132 strony CDA wypełnione smakowitą treścią.

W Zapowiedziach m.in. nietypowy Quantum Break (tworzony przez ojców Alana Wake?a). Nietypowy, bo łączący grę z interaktywnym serialem TV toczącym się równolegle do fabuły gry. Czyżby tak miała wyglądać przyszłość gier? Będzie też o Need for Speed Edge oraz Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2. A fani Gothica powinni koniecznie zapoznać się z tekstem o grze Elex - gwarantuję, że będą szczęśliwi po jego lekturze.

W beta-testach też sporo. Fani klasycznych RPG wgryzą się w Torment: Tides of Numenera. Fani RPG nie mogą ominąć Deus Ex: Rozłam ludzkości. Stratedzy uśmiechną się błogo przy lekturze XCOM 2. A dla miłośników niekonwencjonalnych rozpierduch mamy Far Cry Primal. A to przecież tylko wisienki na torcie...

Świąteczny dostatek widać też w recenzjach. Star Wars Battlefront, Fallout 4, Just Cause 3, Tom Clancy?s Rainbow Six: Siege. To nie jest mój wybór tych najlepszych gier. To są po prostu pierwsze cztery gry w tym dziale. A przecież jest ich wiele więcej (bo aż 23, nie licząc mobilnych), wśród których znajdziemy inne perełki: Pathologic Classic HD (Berlin daje bardzo wysoką ocenę i błaga żeby w to... nie grać), polski Hard West, Football Manager 2016, StarCraft II: Legacy of the Void, mocno odmieniający gameplay podstawki (The Crew) dodatek Wild Run, Game of Thrones, The Binding of Isaac: Afterbirth... Będzie też troszkę kaszanek i kopania Uznanych Sław po nerkach, ale kogo oraz za co - to już sprawdzicie sami.

A przed nami mój ulubiony dział w CDA, czyli Publicystyka. Jak tradycja każe, zaczynamy go od obszernego tekstu Nadzieje 2016, w którym po kolei pokazujemy gry (i sprzęt), na które czekamy w 2016. Potem pogadamy o perspektywach prawdziwej (choć) sztucznej inteligencji - tzn. Allor przedstawi rozmaite problemy związane z tworzeniem AI etc. Z uwagi na premierę "Przebudzenia Mocy" stworzyliśmy dwa teksty. W Przebłyskach Mocy prezentujemy najlepsze naszym zdaniem gry komputerowe osadzone w tym uniwersum, w Cmentarzysku Mocy zaś gry, którym nie było dane ujrzeć światła dziennego.

Obrodziło felietonami. Mac Abra wspomina, jak wyglądało życie gracza... 500 numerów CDA temu. spikain demaskuje lenistwo sporej części newsmanów branżowych, powielających bezmyślnie bezsensowne informacje. Papkin użala się nad spłyceniem współczesnych RPG (a konkretnie to dialogów, choć nie tylko). 9kier twórczo podeszła do "Dałabym dychę" - w jej wykonaniu to felieton poświęcony jej wielkiej miłości. Ja w Retrograniu przypominam klasyczny "run & gun", czyli Contrę. Papkin opowiada o kolejnym Wielkim Branży (Brianie Fargo), gem przypomina wszystkie gry Wargamingu, a na deser jak zawsze podajemy Szpile w ostrym sosie sarkazmu (z gościnnym udziałem kadetów Akademii CDA!).

Dział sprzętowy jest otwierany przez megatest monitorów dla graczy. A potem jak zawsze testy rozmaitych gamingowych produktów: notebooków, kart graficznych, klawiatury, myszek, a nawet kierownicy. Będzie też poradnik dla składających komputer.

Oczywiście nie może też zabraknąć Na Luzie oraz Action Redaction.

Na DVD, obok pełnych wersji gier, znajdziecie mody do Fallouta 4, e-booki, gry freeware oraz wiele innych rzeczy, które zwykle cieszą gracza (szczegóły w spisie na kolejnej stronie).

Zainteresowanym tym numerem CDA przypominamy: 15.12, wtorek, 15,99 zł... I do zobaczenia!

No i przy okazji - wesołych Świąt!

(*) choć nieśmiało przypomnę, że numer temu daliśmy wam 1 DVD więcej za tę samą cenę, na co jakoś nie narzekaliście - potencjalnym hejterom ku pamięci.

Info

W PRODUKCJI

Elex

Friday the 13th: The Game

Thimbleweed Park

Quantum Break

Need for Speed Edge

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

JUŻ GRALIŚMY

Torment: Tides of Numenera

Far Cry Primal

Albion Online

XCOM 2

Sketch Tales

Paladins

Deus Ex: Rozłam ludzkości

RECENZJE

Star Wars Battlefront

Fallout 4

Just Cause 3

Tom Clancy?s Rainbow Six: Siege

The Beginner?s Guide

Rebel Galaxy

The Deed

Pathologic Classic HD

Hard West

Cibele

Coast Guard

The Fall of the Dungeon Guardians

Overlord: Fellowship of Evil

The Crew Wild Run

Football Manager 2016

Beyond: Dwie dusze (PS4)

StarCraft II: Legacy of the Void

Sonic Lost World

Broforce

Mini Metro

Game of Thrones

The Binding of Isaac: Afterbirth

Snoopy?s Grand Adventure

Mobilne

Warhammer 40,000: Freeblade

Rayman Adventures

SPL-T

Star Wars: Galaxy of Heroes

Seashine

Tiny Rogue

Publicystyka

Nadzieje na 2016

Słaba sztuczna inteligencja

Przebłyski Mocy

Cmentarzysko Mocy

Felieton: 500 numerów temu. Podróż sentymentalna

Felieton: Nie wierzcie w Ctrl + V

Felieton: Oranie roli

Retrogranie: Contra

Dałabym dychę: League of Legends

World of Wargaming

Wielcy branży: Brian Fargo

Szpile

technologie

Info

MEGATEST

Okno na gry - monitory dla gracza

Testy

Notebook Lenovo Y700-15ISK

Notebook MSI GT72 6QE

Asus Radeon R9 380X Strix

Gigabyte GTX 970 Xtreme

Klawiatura mechaniczna Cooler Master Quick Fire XTi

Mysz Razer Diamondback

Mysz SteelSeries Rival 300 CS:GO Fade Edition

Kierownica Thrustmaster T150 Force Feedback

Poradnik

Składanie komputera

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

DVD

Pełne wersje

Assassin?s Creed: Liberation HD {Uplay]

Grand Ages: Rome - Gold Edition [steam]

FREEWARE

Darkest Dreams

GALERIE

Cibele

Fallout 4

Game of Thrones

Just Cause 3

Snoopy's Grand Adventure

The Crew Wild Run

Gameplay

Just Cause 3

MODULATOR

Mody do Fallouta 4

Bonusy

ActionMag

Esensja

FAQ - wersja 3.3.2

Składanie komputera

Tapety

Tapety świąteczne

E-BOOKI

Pięć dziwnych nocy wigilijnych

Marny gadzio

Ten okropny grudzień

Rae Ragis

NA LUZIE

Obrazki i animowane GIF-y

Marek Lenca

###########OPISY PEŁNIAKÓW#########

# Assassin?s Creed III: Liberation HD

Gatunek: akcja

PEGI: 18

Producent: Ubisoft Sofia

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 7+ (03/2014)

Multi: brak

PC: Win Vista/7/8/10, CPU 2 x 3,1 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/AMD HD 4870

Najbardziej egzotyczna i najmniej popularna gra serii Assassin?s Creed. Jej niezwykłość jednak to nie tylko zasługa mobilnych korzeni, ale przede wszystkim unikatowego bohatera, a ściślej - po raz pierwszy w dziejach marki - bohaterki. Tą jest Aveline de Grandpré - Kreolka z XVIII-wiecznej Luizjany, publicznie córka majętnego kupca, w sekrecie adeptka Bractwa (i Siostrzwa) Asasynów. Akcja rozgrywa się głównie w Saint Louis w przededniu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Wizualnie gra przypomina uproszczonego nieco Assassin?s Creeda III.

Uwaga, gra wymaga klienta Uplay. Kod aktywacyjny otrzymacie po wpisaniu numeru seryjnego nadrukowanego fizycznie na naszej płycie na stronie kody.cdaction.pl.

# Grand Ages: Rome - Gold Edition

Gatunek: strategia ekonomiczna

PEGI: 7

Producent: Haemimont Games

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 7+ (04/2009)

Multi: online

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2,5 GHz, 1 GB RAM, GF 6600/AMD 9600

Złoty pakiet Grand Ages: Rome, gry zapowiadanej pierwotnie jako Imperium Romanum II, wraz z jej oficjalnym dodatkiem The Reign of Augustus. To zachwycająco rozbudowana strategia historyczna, łącząca zarządzanie prowincjami w stylu starożytnych Cezarów z dla odmiany uproszczonym wojennym RTS-em na lądzie i wodzie.

Uwaga, gra wymaga klienta Steam. Kod aktywacyjny otrzymacie po wpisaniu kodu nadrukowanego fizycznie na naszej płycie na stronie kody.cdaction.pl.

#### BONUSY

  • Kody do WoT i WoWs o wartości 50 złotych!

Tym razem pod choinką znajdziesz dwa kody bonusowe do World of Tanks oraz World of Warships o wartości 50 złotych! Dla nowych graczy będzie to unikatowy radziecki okręt premium poziomu II Diana wraz z miejscem w porcie oraz 500 dublonami - pakiet o wartości 1300 dublonów, czyli ponad 20 złotych. Wszystkim bez wyjątku zaś dorzucamy dodatkowe trzy dni konta premium oraz niemiecki czołg średni premium poziomu III Pz.Kpfw. S35 739 (f) wraz z miejscem garażowym. Wartość tych trzech ostatnich podarunków to 1850 sztuk złota, czyli ponad 30 złotych!

Kod dla zaczynających

- Diana - unikatowy radziecki okręt premium poziomu II o wartości 500 dublonów

- miejsce w porcie o wartości 300 dublonów

- 500 dublonów

Kod dla wszystkich

- Pz.Kpfw. S35 739 (f) - niemiecki czołg średni premium poziomu III o wartości 1000 sztuk złota

- miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota

- 3 dni konta premium o wartości 650 sztuk złota

Uwaga, kod z czołgiem warto użyć, nawet jeśli zamierzasz grać wyłącznie w statki ? konto premium, jakie daje, jest uniwersalne i działa także w World of Warships!

Uwaga: ważność kodów upływa 30 czerwca 2016 r.

  • Karta Paysafecard - 20 zł do gry Shards of War

post-4-0-70134800-1449822361_thumb.jpg

post-4-0-00719500-1449822377_thumb.jpg

post-4-0-71455400-1449822393_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O recka Fallouta 4, chętnie poczytam, bo o ile nie mam osobiście przekonania do Falloutów od Bethesdy, to w sumie ciekawi mnie zdanie receznenta dotyczące tejże produkcji. Swoją drogą ciekawi mnie, o czym będzie felieton o tytule 500 numerów temu... Czyżby gdybanie przyszłościowe na temat CDA? :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szczere nadzieje na to że w przyszłym numerze ukaże się recenzja FIM Speedway Grand Prix 2015 bo ani nie ma jej w tym numerze ani na GOL-u i nie wiem kupować czy odpuścić sobie jak 4 i czekać czy może łaskawie trafi do CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie okażę się oryginalny, gdy powiem, że najlepiej zapowiada się publicystyka? :P Mnóstwo jest jednak gier, które mnie interesują - Elex, Tides of Numenera, Deus Ex, Far Cry, Fallout, Star Wars, Just Cause, StarCraft, FM.. uff. Ciekawi mnie, jak oceniliście Fallout (czy pokrywa się z moimi odczuciami) i StarCraft, czyli produkcja, którą zamierzam nabyć, jednak wpierw chcę się przekonać, jak oceniliście zwieńczenie trylogii.

Kalendarz na plus, szkoda tylko, że poziomo - nie mam takich drzwi :v Rok temu jeśli dobrze pamiętam Assassyn był za duży na drzwi, teraz kalendarz jest poziomo... no nic, może w przyszłym roku moje drzwi w końcu się doczekają :) Summa summarum jednak ten dodatek, jako fan Gwiezdnych Wojen, oceniam zdecydowanie na plus, a cena taka sama.

W tym roku dawaliście moim zdaniem bardzo dobre pełniaki, w nadchodzącym numerze jest trochę gorzej, żadna z tych gier nie przypadła mi do gustu, na szczęście mam w co grać, więc nie narzekam. Zdecydowanie jednak nadrabiacie zawartością pisma.

Do wtorku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry Primal to znaczy że nowa część Far Cry się szykuję, a ja dziś (teraz) się dowiedziałem. Może to będzie pierwsza gra z tej serii w którą zagram.

Recka Fallout-a 4 na pewno mnie zainteresuję, bo przymierzałem się kupić tą grę sobie na gwiazdkę, ale słyszałem że pod względem fabuły znaczy zawartej w niej akcji, to klon Skyrima, w którego już dawno bym nie grał gdyby nie mody.

Na reckę Just Cause 3 też się skuszę bo ta seria jest spoko, choć jak ukończyłem główny wątek w dwójce to nie chciało mi się bawić dalej. Może trojka będzie miała więcej pobocznych zadań.

No i jak penie większość czytelników, czekam na Assassins Creed Liberation. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny prezent dla fanów Gwiezdnych Wojen...

Mam nadzieję że w kinowym rozmiarze...

Ten kalendarz to paskudne zagranie ze strony Redakcji... to którą stroną mam sobie powiesić ten plakat!1!!11!!!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w kinowym rozmiarze...

Ten kalendarz to paskudne zagranie ze strony Redakcji... to którą stroną mam sobie powiesić ten plakat!1!!11!!!?

To genialne, z komercyjnego punktu widzenia zagranie - kupisz drugi egzemplarz żeby rozwiązać problem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca polecam Redakcji CD-Action wziąć przykład z GryOn-Line i zweryfikować "system adekwatności ocen do tekstu recenzji", bo to, co Allor napisał o Falloucie 4 kwalifikuje się na ocenę 5-6, góra, a i to przy wyjątkowo dobrym nastroju, 7.

Gdyby Allor przez zdecydowaną większość tekstu pisał o tej grze w samych superlatywach i dopiero pod koniec napisał coś w stylu "niestety jednak są pewne wady, na które przymknąć oka nie mogę", ocena 8 byłaby jak najbardziej zrozumiała. Jednakże na 5,5 stron recenzji 4 strony to w zasadzie wytykanie wad, niedociągnięć, niedoróbek i narzekanie (przy okazji żadnego wspomnienia o idiotycznej losowości części zadań ani o nijakości i głupocie towarzyszy). Natomiast pozostałe 1,5 strony to kompletne ogólniki w stylu "nooo w sumie grało mi się fajnie, fajna fabuła (jak na Bethesdę), duży świat do eksploracji i dużo questów". Ogólniki do tego stopnia, że pozwolę sobie sparafrazować Smugglera z numeru 134 (str. 55): "Phew, Allor zrobił recenzję na pięć i pół strony... I ani razu nie użył magnum opus, łeeee. Manianę odwala. Albo on, albo producenci".

Nawiasem mówiąc znamienne dla gier Bethesdy, że recenzenci dopiero po latach mają odwagę przyznać, że poprzednia gra tego studia wcale taka super nie była... Może więc zamiast przyznawać ad hoc ocenę i znaczek jakości "za tytuł i producenta" oraz jego słodziutkie marketingowe pierdzonko należałoby się bliżej przyjrzeć samej grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc zamiast przyznawać ad hoc ocenę i znaczek jakości "za tytuł i producenta" oraz jego słodziutkie marketingowe pierdzonko należałoby się bliżej przyjrzeć samej grze?

Że niby mielibyśmy grać w gry, które recenzujemy? Oszalałeś?! Po zagraniu to każdy głupi potrafi ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakat będzie wisiał stroną "kinową" (chyba że się po premierze zmieni icon_rolleyes.gif )... następnym razem dajcie go w tubie bo będzie widać paskudne ślady po składaniu w antyramie :)

Widzę też lekki tuning layoutu... to efekt Qnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie CD-Action - co mam zrobić jeżeli jakiś złodziejaszek wyjął w sklepie płytkę z egzemplarza, który ja sobie zakupiłem (przed zakupem rzecz jasna tongue_prosty.gif)?

@ok, nieważne - jestem ułomny - przecież w tym miesiącu jest tylko jedna płytka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...