Skocz do zawartości
MQc

Nietypowe zadanie: pomagamy!

Polecane posty

icon_arrow.gif Każde schronisko i DT ucieszy się z koców, zabawek czy karmy. Gdyby każdy przeznaczył na ten cel 20 zł plus ewentualnie poszukał w domu starego koca, to zrobiłby naprawdę miły mikołajkowy prezent.

icon_arrow.gif Ustawcie stronę http://www.pajacyk.pl/ jako startową i codziennie włączając komputer róbcie jeden drobny, ale dobry gest. smile_prosty.gif

icon_arrow.gif Domy spokojnej starości - macie stare książki albo niepotrzebną włóczkę? Wystarczy dołożyć świąteczny drobiazg i kartkę z życzeniami i już można komuś sprawić wiele radości.

Można wyliczać w nieskończoność, tyle jest osób i zwierząt w potrzebie. Jeśli ktoś jest z Warszawy lub okolic to razem możemy zastanowić się nad przedświąteczną inicjatywą.

2. Umowa, że raz w tygodniu wysyłają zdjęcia podopiecznych, które można zaadoptować, plus krótki opis.

Na stronach schronisk i stowarzyszeń są regularnie umieszczane takie zdjęcia i historie zwierząt, wystarczy je repostować.

Edytowano przez Tallana
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyknąć siły całego bractwa Gamma i Alfa i przygotować wielkanocny (bo na boże narodzenie już nie zdążymy) zbiór tekstów (mogą być również jakieś perełki z tych zamieszczonych w przyszłości czy nawet obecnie w Akademii), który CDA wydałoby w formie wkładki, dodatkowej książeczki do czasopisma.

Ciekawy pomysł (Magnificus - propsy!). Wymaga pracy od studentów akademii, ale nie trzeba zbierać się "in real life", co oszczędza pracy przy organizowaniu inicjatywy. Ponadto, jakość naszych tekstów pośrednio wpływałaby na zdobyte pieniądze, a to powinno każdego zmobilizować do wytężonej pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z tomami z cyklu "Czarnoksiężnicy", albo "Legendy" - jeden temat i kilkanaście prac. Dobre, Magnificus...

Z innej beczki - taki pomysł: znajoma prowadzi darmowe kursy obsługi komputera dla emerytów. Starsi ludzie uczą się poruszania po Internecie, pisania tekstów w edytorach i podstawowej obsługi windowsów. Pomysł wart rozpowszechnienia i skopiowania. Pomyślcie, że jako gracze mamy jednak sporą wiedzę na ten temat, więc czemu nie przekazać jej tym, którzy w młodości nie mieli dostępu do kompa?

I inny pomysł, nie w rodzaju charytatywnych - fajnie by było zorganizować imprezę integracyjną dla studentów Akademii :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I inny pomysł, nie w rodzaju charytatywnych - fajnie by było zorganizować imprezę integracyjną dla studentów Akademii :-D

Jestem za a nawet przeciw! Dawno już czaiłem się z rzuceniem tego pomysłu. Wrocław, kto mnie słyszy?! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko luźna propozycja, ale może jednak zorganizujemy się przed świętami i zamiast myśleć o imprezie spróbujemy najpierw dać coś od siebie?

Sugerowana grupa na Facebooku, nazwa opcjonalna:

https://www.facebook.com/groups/1091544290888402/

Zakłady opieki, domy dziecka i schroniska - wystarczy wybrać jedną placówkę w swojej okolicy. Napisać kartkę, zrobić własnoręcznie świąteczną ozdobę, podarować pluszaka czy kupić karmę dla psów - to nie jest trudne. W ten sposób można już teraz pomóc mniejszym i słabszym...

Jak już pisałam, deklaruję swoją pomoc w Warszawie i mogę zdalnie pomóc w koordynacji na innych terenach. Mój jedyny warunek to wybór placówek - w swojej okolicy mam trzy, do których już wcześniej zawoziłam różne rzeczy i w tym roku nie chcę tego zmieniać. wink_prosty.gif

Jak się chce, to wszystko można.

smile_prosty.gif

christmas-tree-living-room-300x220.gif

Edytowano przez Tallana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jeśli akcja charytatywna miałaby być z ramienia Akademii CDA, to warto, aby była ona choć trochę związana z tym o czym CDA jest.

Pomysł ode mnie. Zorganizowanie zbiórki pieniędzy i kupienie dla jednego z domów dziecka jakiś konsol. Sądzę, że nie dalibyśmy rady uzbierać odpowiedniej kwoty na PS4/XONE, ale PS3/X360, czy np 2x Nintendo 2DS są jak najbardziej w zasięgu naszych wspólnych rąk. Do tego dokupić 2-3 gierki i dostarczyć prezent w jakieś małej delegacji smile_prosty.gif Oczywiście spędzając z dzieciakami trochę czasu, prezentując rzeczy, które otrzymali.

W którym mieście miałaby się odbyć akcja? O tym byśmy zdecydowali. Ważne jest tylko, aby z wybranego miasta zgłosił się jakiś koordynator, który to poprowadzi i znalazła się choć jeszcze jedna osoba, która mu w tym pomoże. Ja ze swojej strony mogę zaproponować swoją kandydaturę, w moim mieście. Jeśli Wam to odpowiada, to dajcie znać. Równie dobrze jestem za tym, aby wszystko miało miejsce we Wrocławiu, "stolicy" CDA.

Również, jeśli nasz ukochany magazyn by było stać (dosłownie i w przenośni) na odpowiedni gest, to mogliby nas w tym wesprzeć. Dorzucić paręnaście/parędziesiąt wydań aktualnego numeru CDA, który zostanie rozdany wychowankom domu dziecka, może jakieś dodatkowe gadżety typu kubki/długopisy oraz tshirty. Koszulki na pewno by się przydały, choćby osobom, które prezenty dostarczą, aby mogli zostać odpowiednio rozpoznani smile_prosty.gif

Aby cała akcja odbyła się w uczciwej atmosferze, koordynator wydarzenia będzie zobowiązany przedstawić dowody zakupów prezentów oraz podesłać fotorelację z całego wydarzenia smile_prosty.gif

Tyle ode mnie. Taki pomysł narzucił mi się, nim w nocy położyłem się do łóżka biggrin_prosty.gif

Edytowano przez BEBZn1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew oddana, szlachetna paczka jak co roku wsparta. Ponadto charytatywnie robiłem za mikołaja w przedszkolu (180 uradowanych na mój widok dzieci). Kolejne urlopy poświęciłem na budowę placu zabaw w przedszkolu i malowanie płotu w żłobku. Aukcje okołogrowe na WOŚP'ie też pewnie pójdą w ruch. Chyba nie najgorszy wynik? aniolek.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Myślałem o czymś (nie wiem czy to okaże się dobre) takim:

Stwórzmy grupę, która składa komputery dla najuboższych dzieci (np. z domu dziecka). Myślę, że dzieci mają różne zainteresowania, w tym gry komputerowe, więc dlaczego nie dać im tej radochy i nie pozwolić rozwijać swoich pasji? Pomysł może trochę dziwny (jak na moje oko), ale każda osoba może kupować oddzielne części do komputera, w ten sposób wszyscy będziemy czuć się szczęśliwi, że możemy pomóc. Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie stać na razie na kartę graficzną (1GB), ale postaram się o więcej. Jeśli ktoś chciałby się do tego przyłączyć, niech napisze.

A i jeszcze jedno. Tak jak pisał Ranafe: możemy stworzyć grupę, która dzieli się swoją wiedzą (obsługa komputera, pisanie w Wordzie, składanie kompów, naprawy) z dziedziny informatyki. Proponuję zrobić to tak: stwórzmy swoją własną stronę internetową (kto zna HTML i CSS, może pomóc) i tam umieszczajmy filmiki, poradniki i tym podobne rzeczy. Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odkopię temat, ale recenzja TDC MQca skłoniła mnie do poszukiwań jakichś sposobów pomocy chorym na raka i oto jest: www.bdh2016.trenujznami.pl

Spora część braci żaków jest z Wrocławia, może uzbierałoby się nas trochę na takie przedsięwzięcie? Ani koszt, ani dystans nie urywa (_!_), a pomóc choć trochę można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...