Jump to content
gridas

Rozwiązany: Playstation 4 czy Xbox One?

Recommended Posts

Siemka! :)

Otóż tak jak w temacie napisałem poszukuje porady odnośnie wyboru konsoli. Jestem typowym PC-towcem, ale zdecydowałem się na zakup jednej z wyżej wymienionych maszynek, gdyż ostatnimi czasy narzekam na brak czasu(praca, szkoła, itd) a mój komputer pozwala mi jedynie na granie w CS:GO na przyzwoitym poziomie 60-80 fps, z tego też powodu potrzebuje zmiany. W tej sytuacji wolę usiąść wygodnie na kanapie z padem i pograć w ulubione gry, nie martwiąc się przez najbliższy czas o modernizowanie swojego komputera.

I tu zwracam się do was o pomoc, ludzi którzy posiadają owe konsole, aby doradzić mi który sprzęt wybrać, z racji tego, jak wyżej napisałem, że jestem typowym graczem PC, chcącym przesiąść się na konsole. Posiedziałem kilka dni czytając o jednej, jak i drugiej konsoli, lecz wciąż nie mogę zdecydować którą konsolkę wybrać. A chciałbym dokonać świadomego wyboru.

Moim pierwszym wyborem było PS4, ale im dalej o tym myślę i rozważam za i przeciw to Xbox One też ma dużo plusów na ten moment, lecz Playstation ma lepsze bebechy i w większości gier, osiąga to legendarne 1080p, Xbox wiadomo ma trochę gorszą rozdzielczość i zastanawia mnie to czy z biegem czasu ta różnica nie będzie co raz bardziej widoczna.

Patrząc ze strony gier, więcej tytułów mnie interesuje również z PS4, (oczywiście mowa tu o ex'ach) The Last Of Us, Uncharted, Bloodborne, Gran Tursimo, Infamous. Z gier wyłącznie na Xboxa interesuje mnie Quantum Break i ewentualnie Forza.

Gdyby to na tym się skończyło wyliczanie, bezapelacyjnie wybrał był Playstation, lecz ostatnimi czasy Microsoft bardzo nadrabia to wszystko podejściem do klienta, mówię między innymi, o wstecznej kompatybilności, oraz dodawaniem lepszych gier do Golda. Przy PS+ nie ma takich dobrych tytułów, a wsteczna kompatybliność na PS4 bedzie tylko na gry z PS2. Microsoft rownież dodaje Directx 12 i będzie widoczne w przyszlych grach więc to wciąż troche niewiadoma.

Kontrolery trzymałem od obu konsol, oba są bardzo wygodne, z małą przewagą dla Xboxa z tego względu, że przy komputerze również używam pada od Xboxa tyle, że od 360. Więc to tak naprawdę nie robi mi różnicy.

I ostatnia sprawa, czyli kontrolery ruchu. Mówiąc szczerze wg mnie wygrywa tutaj, Xbox gdyż Kinect jest lepszy, ale ten kontroler będzie używany sporadycznie przeze mnie i częściej przez moją dziewczynę i to nie jest jakiś priorytet, raczej sprawa drugorzędna. To bardziej z myślą dla niej i innych członków rodziny.

Także tak jak we wstępie napisałem, proszę o pomoc i obiektywną opinie osoby posiadającej jedną, bądź drugą konsole, a najlepiej obie. Nie mam w swoim otoczeniu osób, które by mogły obiektywnie mi doradzić, bo wszyscy to fanboye jednej, bądź drugiej maszynki :P

Z góry dzięki za pomoc :)

Microsoft rownież dodaje Directx 12 i będzie widoczne w przyszlych grach więc to wciąż troche niewiadoma.

DX10 był grubym wałem, chmura wzmacniająca Xboxy to też ściema, więc nie napalałbym się na DX12.

Przy PS+ nie ma takich dobrych tytułów, a wsteczna kompatybliność na PS4 bedzie tylko na gry z PS2

Ale na PS4 jest PS Now, które ma cztery razy więcej gier niż kompatybilnych wstecznie na XBPNE.

IMO PS+ nawet ze swoimi potknięciami jest wciąż lepszy od Golda.

I ostatnia sprawa, czyli kontrolery ruchu

Gadżetami typu Morfeusz czy Kinect też bym się nie kierował. Tylko konkrety.

Najlepiej policz i oceń rzeczowo wszystkie tytuły ekskluzywne i na tej podstawie wybierz konsolę.

Najlepiej policz i oceń rzeczowo wszystkie tytuły ekskluzywne i na tej podstawie wybierz konsolę.

Właśnie ostatnio je przejrzałem i na tle ekskluzywnych tytułów lepiej wypada PlayStation IMO. Jest tam sporo tytułów, do których z chęcią wrócę, gdyż wyszły już jakiś czas temu i nie było mi dane w nie zagrać i co najważniejsze jest ich zdecydowanie więcej niż na XOne. Wcześniej skłaniałem się też minimalnie ku konsoli Sony i chyba jednak mimo wszystko ciężko będzie zmienić zdanie. Z resztą uważam, że nie warto, bo jedyne co tak naprawdę sprawia, że myślę jeszcze o Xboxie to, właśnie ten wspomniany przez ciebie Gold. Nie miałem styczności z tymi abonamentami, wiem tyle, że dają możliwość grania przez neta oraz te darmowe gry na miesiąc, w PS+ jaki i w Goldzie.

Ale też słyszałem, że na PS4 jest coś takiego, jak możliwość grania w gry, nawet jeżeli skończyła się oferta na dany miesiąc w PS+ i gry zostały zmienione, ale jeżeli się je ma na dysku, to można w nie grać dalej, nawet po zmianie tej oferty, czy to prawda?

Nawet nie trzeba mieć na dysku. Przy grach w sklepie klikasz opcję "dodaj do biblioteki" i gra jest Twoja nawet bez pobierania.

Czyli to jednak prawda. To super, to chyba jedynym słusznym wyborem dla mnie będzie PlayStation, bo słyszałem ze Xbox nie ma takiej opcji. Dzięki za pomoc. Myślę, że temat do zamknięcia.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...