Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gridas

Rozwiązany: Playstation 4 czy Xbox One?

Polecane posty

Siemka! :)

Otóż tak jak w temacie napisałem poszukuje porady odnośnie wyboru konsoli. Jestem typowym PC-towcem, ale zdecydowałem się na zakup jednej z wyżej wymienionych maszynek, gdyż ostatnimi czasy narzekam na brak czasu(praca, szkoła, itd) a mój komputer pozwala mi jedynie na granie w CS:GO na przyzwoitym poziomie 60-80 fps, z tego też powodu potrzebuje zmiany. W tej sytuacji wolę usiąść wygodnie na kanapie z padem i pograć w ulubione gry, nie martwiąc się przez najbliższy czas o modernizowanie swojego komputera.

I tu zwracam się do was o pomoc, ludzi którzy posiadają owe konsole, aby doradzić mi który sprzęt wybrać, z racji tego, jak wyżej napisałem, że jestem typowym graczem PC, chcącym przesiąść się na konsole. Posiedziałem kilka dni czytając o jednej, jak i drugiej konsoli, lecz wciąż nie mogę zdecydować którą konsolkę wybrać. A chciałbym dokonać świadomego wyboru.

Moim pierwszym wyborem było PS4, ale im dalej o tym myślę i rozważam za i przeciw to Xbox One też ma dużo plusów na ten moment, lecz Playstation ma lepsze bebechy i w większości gier, osiąga to legendarne 1080p, Xbox wiadomo ma trochę gorszą rozdzielczość i zastanawia mnie to czy z biegem czasu ta różnica nie będzie co raz bardziej widoczna.

Patrząc ze strony gier, więcej tytułów mnie interesuje również z PS4, (oczywiście mowa tu o ex'ach) The Last Of Us, Uncharted, Bloodborne, Gran Tursimo, Infamous. Z gier wyłącznie na Xboxa interesuje mnie Quantum Break i ewentualnie Forza.

Gdyby to na tym się skończyło wyliczanie, bezapelacyjnie wybrał był Playstation, lecz ostatnimi czasy Microsoft bardzo nadrabia to wszystko podejściem do klienta, mówię między innymi, o wstecznej kompatybilności, oraz dodawaniem lepszych gier do Golda. Przy PS+ nie ma takich dobrych tytułów, a wsteczna kompatybliność na PS4 bedzie tylko na gry z PS2. Microsoft rownież dodaje Directx 12 i będzie widoczne w przyszlych grach więc to wciąż troche niewiadoma.

Kontrolery trzymałem od obu konsol, oba są bardzo wygodne, z małą przewagą dla Xboxa z tego względu, że przy komputerze również używam pada od Xboxa tyle, że od 360. Więc to tak naprawdę nie robi mi różnicy.

I ostatnia sprawa, czyli kontrolery ruchu. Mówiąc szczerze wg mnie wygrywa tutaj, Xbox gdyż Kinect jest lepszy, ale ten kontroler będzie używany sporadycznie przeze mnie i częściej przez moją dziewczynę i to nie jest jakiś priorytet, raczej sprawa drugorzędna. To bardziej z myślą dla niej i innych członków rodziny.

Także tak jak we wstępie napisałem, proszę o pomoc i obiektywną opinie osoby posiadającej jedną, bądź drugą konsole, a najlepiej obie. Nie mam w swoim otoczeniu osób, które by mogły obiektywnie mi doradzić, bo wszyscy to fanboye jednej, bądź drugiej maszynki :P

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft rownież dodaje Directx 12 i będzie widoczne w przyszlych grach więc to wciąż troche niewiadoma.

DX10 był grubym wałem, chmura wzmacniająca Xboxy to też ściema, więc nie napalałbym się na DX12.

Przy PS+ nie ma takich dobrych tytułów, a wsteczna kompatybliność na PS4 bedzie tylko na gry z PS2

Ale na PS4 jest PS Now, które ma cztery razy więcej gier niż kompatybilnych wstecznie na XBPNE.

IMO PS+ nawet ze swoimi potknięciami jest wciąż lepszy od Golda.

I ostatnia sprawa, czyli kontrolery ruchu

Gadżetami typu Morfeusz czy Kinect też bym się nie kierował. Tylko konkrety.

Najlepiej policz i oceń rzeczowo wszystkie tytuły ekskluzywne i na tej podstawie wybierz konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej policz i oceń rzeczowo wszystkie tytuły ekskluzywne i na tej podstawie wybierz konsolę.

Właśnie ostatnio je przejrzałem i na tle ekskluzywnych tytułów lepiej wypada PlayStation IMO. Jest tam sporo tytułów, do których z chęcią wrócę, gdyż wyszły już jakiś czas temu i nie było mi dane w nie zagrać i co najważniejsze jest ich zdecydowanie więcej niż na XOne. Wcześniej skłaniałem się też minimalnie ku konsoli Sony i chyba jednak mimo wszystko ciężko będzie zmienić zdanie. Z resztą uważam, że nie warto, bo jedyne co tak naprawdę sprawia, że myślę jeszcze o Xboxie to, właśnie ten wspomniany przez ciebie Gold. Nie miałem styczności z tymi abonamentami, wiem tyle, że dają możliwość grania przez neta oraz te darmowe gry na miesiąc, w PS+ jaki i w Goldzie.

Ale też słyszałem, że na PS4 jest coś takiego, jak możliwość grania w gry, nawet jeżeli skończyła się oferta na dany miesiąc w PS+ i gry zostały zmienione, ale jeżeli się je ma na dysku, to można w nie grać dalej, nawet po zmianie tej oferty, czy to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...