Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arcul

Rozłączanie się wifi

Polecane posty

Witam,

niedawno zakupiłem nowego laptopa - Lenovo y50-70 z Windowsem 10 na pokładzie. Wszystko jest super, z tym, że bardzo często rozłącza on wifi. Nie wiem czy jest to wina karty sieciowej, czy samego Windowsa (bo na takie info też natknąłem się w Internecie), jednakże jest to niezmiernie irytujące. Próbowałem naprawić to na wszelakie sposoby, od reinstalacji sterowników, po nowe sterowniki, odinstalowywanie karty sieciowej, zostawienie starych sterowników, odkliknąłem oczywiście opcję o wyłączaniu urządzenia ze względu na zasilanie. Za każdym razem, gdy wifi się rozłącza wygląda to bardzo niepozornie - nie ma informacji o tym, że się rozłączyło - ikona połączenia bezprzewodowego wciąż jest aktywna, bez żadnych trójkątów czy iksów. Dopiero po jakimś czasie, lub jak wejdę w rozwiązywanie problemów coś się z nią dzieje. Pomimo, że jest aktywna, gdy wchodzę w panelu sterowania w opcje sieci, komputer pokazuje, że do żadnej nie jest podłączony. Co więcej, gdy próbuję się rozłączyć i podłączyć na nowo, często komputer się zawiesza (choć najczęściej zawieszają się tylko okna, które są związane z wifi...). Gdy klikam rozwiązywanie problemów, to komputer faktycznie widzi problem i próbuje coś tam naprawić, ale nigdy nie skończyło się to powodzeniem (raz wyskoczył też komunikat "Brama domyślna jest niedostępna"). Jest to tym bardziej irytujące, że często dzieje się tak po włączeniu komputera - gdy rano włączam laptopa, odpalam przeglądarkę, strony się załadują i koniec, wifi siada. Jedyne co pomaga to restart komputera... nie pomaga ani włączanie i wyłączanie karty sieciwej, ani rozłączanie wifi...

Czy ma ktoś jakiś pomysł co można dalej z tym zrobić? Czy da się to załatwić jakoś zmieniając ustawienia, czy po prostu oddać komputer na gwarancję? Opis jest dość długi, ale w takim przypadku chyba więcej szczegółów - lepiej.

Moja karta sieciowa to Broadcom 802.11 ac Network Adapter.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...