Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kentis

Publikacja prac

Polecane posty

Tak się zastanawiałem w związku z kończącym się konkursem o AC Syndicate. Jak to jest z publikowaniem naszych dzieł (czy to prac konkursowych, czy też zadań) poza samą akademią? Czy jeśli wrzucę coś co napisałem tutaj na np. swojego bloga, to będę karany biczowaniem parówkami, albo zostanę utopiony w Gangesie?

PS. Zanim założyłem temat to musiałem zaakceptować ostrzeżenie od moderatora, w którym były gratulacje związane z przyjęciem do akademii, to było dziwne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że (przy)należąc do Akademii jesteśmy uzależnieni od "góry".

Wszystkie teksty/ zdjęcia/ filmy, które im damy z automatu należą do nich i nie mamy praw do nich.

Przynajmniej tak było w podobnym projekcie, w którym brałem udział. To tylko moje przemyślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję że najbezpieczniej zrobić to po ogłoszeniu wyników. Do tego czasu może też wyklarują kwestie praw własności tekstu, bo przy formalnej pracy dla redakcji ich właścicielem staje się czasopismo gdyż publikując na jego łamach przekazujemy prawa do tekstu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie teksty/ zdjęcia/ filmy, które im damy z automatu należą do nich i nie mamy praw do nich.

Śmiem się nie zgodzić - nie widzę podstaw aby było tak jak piszesz.

Nie musisz sie zgadzac xd To tylko moje przemyslenia na podstawie doswiadczen.

Nie oznacza to, ze tu tez tak musi byc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem (jutro mogę jednego zapytać ;)), ale wydaje mi się, że prawa należą do nas. Dołączając do akademii nie deklarowaliśmy zrzeknięcia się praw autorskich. Nie wiem jak wyglądają umowy redaktorów CDA, ale myślę, że poinformowano by nas o tak ważnej kwestii jak zakaz publikacji prac gdziekolwiek indziej. W sprawie konkursu z AC dochodzi kwestia gotowych fragmentów, które trzeba było uzupełnić. W końcu to nie jest w pełni autorska praca i tu może być haczyk :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem:

1. Osobiste prawa autorskie zawsze zachowujemy (np. do bycia autorem).

2. Majątkowe prawa autorskie, (takie jak prawo do publikacji) mozna przenieść lub udzielic na nie licencji, przy czym licencja wylaczna tak samo jak przeniesienie wymaga formy pisemnej - inaczej są nieważne. Nie wiem jak reszta ale ja tam nic nie podpisywałem wink_prosty.gif

Dlatego myślę że sami publikować je też możemy (zmiana statusu na: to skomplikowane....). W tym konkursie byłoby sporo takich drobnostek do filozofowania ale akurat ta kwesti wydaje sie dość jasna. smile_prosty.gif Inna sprawa że z czystej grzeczności chyba warto poczekać na wyniki i publikację zwyciezców przez CDA. Edit: Ech... pogłebiając moje filozofowanie przestaję być już taki pewien jak kwalifikowac taką sytuację. W piątkowe wieczory łatwo nachodza człowieka watpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacperov mądrze zauważył, że teksty przesłane na konkurs, tak naprawdę nie są 100% autorskie, innymi słowy trzeba by zapytać (wypadałoby, nie?) autora gotowych fragmentów tekstu, które dostalismy, czy możemy podpisać całe opowiadanie swoim nazwiskiem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja nakazuje nam użycie wybranych fragmentów w naszym zadaniu.

W sensie, że wypadałoby mieć zgodę na publikację gdzies indziej, niż na łamach CDA. Opowiadanie zawierające cudzy tekst nie jest autorskie. Wymagałoby to chociaż podania współautora. Tak sądzę, Milordzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz, to faktycznie ciekawy problem. Teoretycznie autor wykorzystujący w swojej pracy fragmenty tekst innego osobnika powinien mieć zgodę na publikację LUB wyraźnie zaznaczyć, które fragmenty nie są jego własną twórczością i czyją są. Good show my dear Watson.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak:

- Jest coś o oddaniu praw? Nie

- Jest coś o zakazie publikacji? Nie

- Czy interesuje nas podszywanie się pod tekst? Sprawa własna, ale chyba dopisanie czegoś w stylu "Na konkurs AC Syndicate dla CD-A" i byłoby jasne.

- Czy chcemy na tym zarabiać? No cóż, ja nie.

Nie widzę problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...