Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arcodes

Zadanie #2

Polecane posty

Jako, że niestety, nie można pisać postów pod zadaniami, chciałbym tutaj zadać kilka pytań redakcji:

1. Jaki jest deadline? to raczej ważne pytanie z racji grania tak długo, aż chwyci się coś sensownego.

2. To zadanie wymaga zakupu Waszego czasopisma, a udział w Akademii miałbyć bezpłatny! (FAQ) Nie wspominając o tym, że trzeba jeszcze posiadać sensowny komputer, który udźwignie grę :) Więc jak to jest? (wiem, czepiam się, ale lubię wbijać szpile jak mój idol Smuggler :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadlinem jest koniec semestru, a kiedy on będzie - nie wiadomo.

Cytując z FAQ: "Główne zadania będą miały nieograniczony czas na realizację, więc można wykonać je wszystkie nawet w ostatnim tygodniu."

Czy treść zadań jest tajna, to nie wiem, ale pierwszym się dzieliliśmy, więc nie widzę powodu, żeby nie powiedzieć - zrobienie screena z Splinter Cell: Blacklist z komentarzem na 100 znaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się zbytnio czepiać ale:

1. Chcąc pisać z sensem ma temat gier nie wystarczy w te gry grać, trzeba także dużo czytać i to nie tylko pisma typowo growe. Nikt Ci nie każe kupować cd-Action. Sam powinieneś sięgać po takie pisma. Nie tylko actione ale też chociażby psx, pixel itd. Do tego witryny internetowe. Nie ma sensu pisać jeśli się nie czyta, to podstawa.

2. Chcąc pisać o grach trzeba być świadomym tego, że trzeba mieć dostęp do sprzętu czy to wypaśny komp czy też konsole. Rynek medialny bardzo mocno się zmienia i niebawem może być tak że nie będzie typowych redakcji tylko każdy będzie pisał z domu. I wtedy pracodawca nie będzie pytał czy masz sprzęt, on będzie tego wymagał. Takie realia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu cytując FAQu:

"Czy muszę kupować CD-Action, żeby był członkiem Akademii?

Nie. Na pewno jednak bardzo to ułatwi niektóre zadania."

Teraz już wiesz do czego mógł odnosić się ten punkt :) Splinter Cella możesz zakupic przecież na włąsną reke (wszelkie piractwo jest oczywiście zakazane!). Wiesz, przystępując do akademi trzeba się kiedyś liczyć z wejściem w posiadanie jakieś produkcji - i tutaj zakup magazynu jest faktycznie pomocny. Co do sprzętu to spokojnie, w magazynie jest jeszcze Heroes III żeby ci o słabszej konfiguracji tez mogli coś napisać :P A tak serio to przecież nie możemy wciąż pisać jedynie o starszych grach, trzeba nie tyle iść z duchem czasu co przynajmniej utrzymać dostateczny dystans by widzieć jego plecy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to ja czegoś chyba nie ogarniam... U mnie jako drugie zadanie jest VETO, czyli napisać na 1000 znaków, że i dlaczego nie zgadzamy się z czymś zamieszczonym w ostatnim numerze CD-Action (13/2015).

Nie widziałam nigdzie nic o screenshotach, ktoś mnie oświeci, gdzie tego szukać? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie zadanie jest piękne (gamma), można się bezkarnie czepiać, nawet tego chcą! Bosko wink_prosty.gif

Wbrew pozorom tam spora rzeznia tekstow odchodzi. Czepiac sie tez trzeba umiec. [smg]

Do tematu - nie musisz wszystkich robić, to są zadania, którym podołasz albo nie, twoja sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czytałem tylko 1 artykuł na razie i mam wiele zastrzeżeń ;p Ale ja akurat jestem dziwny i mi się zawsze włącza tryb kontry, choć tak naprawdę wszystko można zanegować. Jednak oczywiście jeżeli tego nie czujesz, trudno być wiarygodnym. Szkoda że tylko 1000 znaków, w pięciu smsach trudno wszystko wylać ;)

Czasu brakuje na to, ale nie ma ograniczenia czasowego, więc na luzie, pozbieram dowody ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innym pytaniem: jakiego programu używacie do robienia screenów? Jeden, z którego korzystałem po zrobieniu screenshota wywalał mnie z gry do Windowsa, z którego już nie mogłem wrócić do SC, a z drugim zainstalowało mi się tyle wirusów, że nie wiem, czy nie będę jeszcze dzisiaj formatował dysku zly.gif (miał być freeware, pobierany z legalnego źródła). Interesują mnie programy darmowe, pozwalające strzelać screeny i nie wylatywać z gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Printscreen (bo rozumiem, że chodzi o klawisz) wrzuca obrazek do Schowka, więc żeby go gdzieś wkleić muszę wyjść z gry i "przekleić" do jakiegoś programu (np. Painta). A mnie chodzi o coś, co pozwoli mi nastukać kilkadziesiąt screenów, a dopiero potem skończyć grać i zająć się ich obróbką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Print Screen spróbuj smile_prosty.gif

Swoją drogą, to grupa Gamma dostaje jakieś bardziej rozbudowane zadania. Czy my też dostaniemy kiedyś coś krótkiego?

Szczerze powiedziawszy to te krótkie zadania są strasznie upierdliwe. Trzeba znależć temat wymyślić coś krótkiego, ale sensownego i z pomysłem. Nie wiem... Powodzenia wszystkim w zadaniach:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce coś do zrzucania screenów to polecam Gregiona jest za free i bardzo dobrze nadaje się do zrzucania screenów jak i nagrywania gameplayów (się zareklamuje bo jakość tych nagrań możecie sprawdzić w linku z sygnaturki) a waży również mniej od Frapsa i nie zamula tak kompa (serio wiem o tym na Gregionie mam stałe 30 klatek choćby nie wiem co, a z włączonym i nie nagrywającym Frapsem miałem problem przekroczyć 25)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...