Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masters110

Praca konkursowa o Syndicate

Polecane posty

Moim zdaniem najgorsze miejsce to te dwie nieszczęsne kobyły. Wartka akcja, trup się ściele, a tu nagle nie dość, że jedna stara, a druga młoda, to do tego obie klacze. I weź tu teraz przy 3400 znakach wciśnij zdanie, które uzasadnia pojawienie się tego kwiatka: "Koła powozów zwarły się, krzesząc iskry. Ale gdy pierwsza z klaczy z trudem łapała powietrze, druga, młodsza, mimo pędu zdawała się sunąć przez noc równie lekko, jak (...)".

Sesje parlamentu często przeciągają się do późna w nocy, więc pora nie jest tutaj niczym dziwnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W treści konkursu znalazło się stwierdzenie iż cały tekst NIE MOŻE przekroczyć limitu 4500 znaków. 11% nie wydaje się czymś strasznym. Sam musiałem usunąć 1500 znaków (cała scena którą całkiem lubiłem poszła w niebyt) więc wiem jak to boli. Usuwając ostatnie 50 znaków użyłem po prostu krótszych synonimów. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vithar

Moim zdaniem Redakacja nieprzypadkowo użyła terminu "limit". Oznacza to raczej brak tolerancji na jego przekroczenie. Przymykanie oka na przekroczenie limitu spowodowałoby powstanie grupy "równych" - tych, którzy nie przekroczyli limitu, i "równiejszych", którzy limit przekroczyli. Wydaje mi się zatem, że bezpieczniej będzie "ściąć" pracę do wymaganych 4,5 tysiąca znaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do limitów, to jest to nieprzypadkowe. Jeśli chcielibyśmy pisać dla CDA (lub innego pisma), to tam muszą obowiązywać limity. Mniejsze lub większe, ale są. Pismo nie jest z gumy i nie można dodawać stron w nieskończoność. Poza tym każde zadanie ma limit znaków. To pewnie jedna z pierwszych ważnych lekcji: nauczyć się pisać w wyznaczonych ramach objętościowych.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "nie zaczyna się zdania od..." - zachęcam do zapoznania się wink_prosty.gif

http://sjp.pwn.pl/po...e-od;10767.html

http://sjp.pwn.pl/po...a-od;14589.html

W obu przytoczonych przykładach wskazuje się na mowę potoczną, symulowaną dialogami, a nie język literacki, którym posługujesz się pisząc teksty (pozbawione dialogów) wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś ciezko pogodzic to że pierwsi wybiegają z Izby Lordów a trup siedzi w Izbie Gmin. Poza tym po ataku paniki i odkryciu trupa aż się prosi jakaś rozruba co mi się ciężko lączy z tym ze dalej sylwetka runeła w ciemnosc. Niby mozna zrobić jak sugerowano wyżej że ta 12 to była w nocy i ciemnośc przestaje byc problemem ale ja nie umiałem tego przekonująco uzasadnić. Ciężko mi się też dopasować do tak kwiecistego stylu mając tak mało znaków bo to się boleśnie odbija na i tak szczątkowej fabule... ogólnie nie jestem super zadowolony z tego co właśnie dokańczam. Z qńmi jakoś sobie radzę ale to "Ale" faktycznie jest trochę niefortunne - zeby brzmiało płynnie przed tym obowiązkowym fragmentem powinno chyba dziać się coś przeciwnego.

No i na Croma czemu to muszą być akurat klacze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wysłałem panicznego maila do Akademii, gdy zobaczyłem, że mail został wysłany chwilę po północy. Na szczęście 9kier jest bardzo dla mnie tolerancyjna i potwierdziła, że termin upływa dzisiaj. Bez sensu jest mówić o tym, kiedy będą wyniki, zanim będzie wiadomo, ile tych prac w ogóle jest. Ostatniego dnia pewnie napłynęło ich sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pierwsi wybiegli Lordowie, nie oznacza wcale, że obrady miały miejsce w czerwonej sali. Wieść o morderstwie mogła obiec cały Parlament. Za Lordami na ulicę wybiegła pewnie cała reszta. Trup może siedzieć gdziekolwiek.

Z tym spikerem to racja, w polskich artykułach o parlamencie brytyjskim stosuje się spolszczony zapis, a nie "speaker".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Strasznie żałuje, że dowiedziałem się o konkursie dopiero wczoraj, już raczej nie zdąże napisać tego opowiadania, plus jeszcze rzeczy które jestem zmuszony zrobić na jutro zmniejszają moje szanse do 0. sad_prosty.gif No, ale co zrobić... pozostaje mi tylko czekać do następnego konkursu i życzyć powodzenia tym którzy napisali swoje opowiadaniaczytaj.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Lordami na ulicę wybiegła pewnie cała reszta. Trup może siedzieć gdziekolwiek.

W XIX w. spiker na którego miał "patrzeć" trup był jedynie w Izbie Gmin o ile dobrze się doczytałem, dlatego drażni mnie że Lordowie lecą pierwsi.

Wysłałem się - niech sie dzieje wola nieba... smile_prosty.gif Wyszło znacznie lepiej niż sobie wyobrażałem w chwilach desperacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...