Jump to content
Sign in to follow this  
dalir

Wybór internetu domowego na wieś

Recommended Posts

Mieszkam na wsi, 25km od Torunia. Przy drodze krajowej 15 lecz oddalony od niej tak z 800m. Nie jest tutaj poprowadzony żaden kabel telefoniczny więc telefon i internet to radiówki. Internet mam z oddalonego o 2km Kowalewa. Sam nie wiem jaki dokładnie to dostawca... NSA czy coś takiego... No i ten internet doprowadza mnie ostatnio do szewskiej pasji z utratą pakietów i pingiem rzędu 1000-2000. Plus jest taki, że jest bez limitu derp.

Po nakreśleniu mojej sytuacji mogę zadać teraz pytanie:

Jaki internet wybrać? Cena za miesiąc tak do 50-60zł, prędkość nie gra roli, (żyłem lata na jednym biedabicie i starczyło), gra rolę za to ping, przede wszystkim ping ( by był STAŁY i w granicach no nie wiem... do 100 na pewno XD) i to by był bez limitów pobierania w dzień i w nocy.

Czy istnieje jakaś taka dobra oferta dla mnie? Proszę o rady.

PS. Nie wiem czy to dokładnie dobry dział, ale mam nadzieje, że tak.

Musiałbyś podać dokładną lokalizację. Osobiście mam internet z Play bez limitu i korzystam ile chcę, ale na te nowsze umowy już są nałożone ograniczenia. Musisz także zakupić antenę (ew. modem ale oni dają za 1 zł tylko w abonamencie wyjdzie Ci drożej).

Co do pingów to: średnio do serwerów mam ok 15-25 i nigdy nie skacze ale to też zależne od lokalizacji. Antena to koszt ok 200-250 zł.

Ja od siebie mogę polecić LTE Cyfrowego Polsatu. Sprawdź na ich stronce czy Twoja miejscowość jest w zasięgu LTE i jeśli tak to git. Jeśli nie jest w zasięgu ale np. do najbliższego BTS masz ok. 5-8km to wystarczy antena zewnętrzna (polecam ją nawet w przypadku gdy jesteś w zasięgu, znacząco poprawia jakość sygnału i osiągi) na dach i po problemie, LTE będzie Ci ściągać. Sam jestem użytkownikiem od 3 lat i jak do tej pory nie miałem żadnego problemu, download na poziomie 20 Mb/s, ping 20-30 ms. Gram na Xbox One online w Call of Duty i nigdy nie miałem problemu z rozgrywką :)

Co masz na myśli? Jak do tej pory cały czas przedłużam umowę na nowych warunkach, tzn. większy limit i nigdy nie było sytuacji żeby internet zwolnił :)

No to fajnie, bo tysiące osób np. podpisywało w ciągu ostatniego roku umowę i np. pobierały dużo to dostawały ograniczenia do np. 8 kbps i narzekali : Przecież tu nie ma limitów! Otóż są. :)

W play jest przecież pseudo nielimitowany (100gb ) internet na kartę za 45 zł na 30 dni , działa w każdej technologii i nie trzeba się wiązać żadną umową . Nadal też są dostępne startery z LTE na 100(150) dni za 50zł , ale trzeba być w zasięgu tej technologii . Tego ostatniego nie rozumiem , mieli wyłączyć tą promocję w lutym , a nadal działa .

Modem lte najlepiej kupić na allegro , jedyną normalną ofertę( w stosunku do allegro) z operatorów zdaje się ma tylko T-mobile , przy abonamencie 25gb 30zł miesięcznie (umowa pół roku) modem wychodzi coś koło 120-130zł .

No to ja nie wiem jak z twoim postrzeganiem play, jak ja ściągam na starej umowie " bez limitu " po 300-400 GB i nie mam żadnych problemów.

Moje postrzeganie , nie rozumiem :) . W play mogą( co nie znaczy , że zrobią) nałożyć lejek po przekroczeniu 100gb , w technologii Lte do szybkości 2mb/s , w innych do 16kb/s . W praktyce znajdą się tacy co ściągają po 900gb , którym nic się nie dzieje , i tacy do których się doczepią po 200gb .

Ja zaś mam w domu Lte z CP , transfer na umowie tylko(zależy jak dla kogo) 30gb , z lejkiem o szybkości 10mb/s(!) . W praktyce nielimitowany internet.

Cześć. Równierz szukam internetu mobilnego.

Rozwarzałem CP bo jest w promo za 15 zł/msc. Niespotkałem jednak pozytywnych opinii.

Mieliśmy Play (BTS ok 1700m), ale transfer jak w Aero. Kupiłem dziś starter Plus by sprawdzić transfer ale udało się raz i wyszło nie całe 1,5 Mb (3 BTS, 1700-2000m). Swoją drogą to opakowania starterów wprowadzają w błąd bo na opakowaniu napisano 1 Gb a jest 200kb. Warszawa Załuski.

1 Gb/s to jest maksymalny możliwy transfer, a rzeczywisty w przypadku sieci mobilnych zależy od obciążenia BTS-a i różnych czynników. W ogóle w okolicach lotniska na Okęciu bywają dziury w zasięgu sieci związane z ograniczeniem związanymi z działalnością ww.

No to ja nie wiem jak z twoim postrzeganiem play, jak ja ściągam na starej umowie " bez limitu " po 300-400 GB i nie mam żadnych problemów.

W Play od zawsze nielimitowane LTE miało w umowie limit 100GB. Teoretyczny, bo w praktyce można więcej - szczególnie jak ściągasz w nocy (bodajże od 2 do 8 nie naliczają w ogóle). Generalnie chodzi o to, żeby nie ściągać danych w godzinach największego obciążenia sieci.