Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Rozwiązany: Monitor do 1500zł

Polecane posty

Pilnie poszukuje monitora bo mój LG siada już po 3 latach do gier,filmów.Myślę o czymś na IPS tak jak miałem. Musi posiadać minimum 3 wejścia np.(d-sub,dvi i hdmi na pewno musi mieć dvi i hadmi może posiadać 2 dvi albo display port).Jeszcze jedno nie chce żadnego padła wiecej od LG i Samsunga.Jakie propozycje? Chciałbym coś podobnego z wygladu jak mój LG bez ramkowy a i przękatna 27-29 cali FullHD bo taki miałem i już do mniejszych cieżko mi się przyzwyczajć i ogladać tv z 3 metrów na mmniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a grach z tych co podałeś który bedzie lepszy (nie potrzeba mi 144hz starczy 60-75) i jakie ma kolorki czy podobne do LG bo te ich to akurat bardzo dobra maja kalibracje i małe odchylenia barwowe mierzone w kelwinach lubie ich ciepłą barwę ten Asus mi sie podoba nie ma ramek jak mój LG tylko czarny kolor wchodzi w grę a oni jak pamietam są tylko silver w wersjach. Trochę się boje kupować znowu ich bo jak znowu ma mi paść tak szybko.

W nowym cdaction jest test LG 29UM67 za 1200zł ultrapanorama dostał znaczek i ocenę 9 ma takie same kolorki jak mój co onim sądzisz ten Free-sync w nim mnie nie interesuję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell na pewno ma niski input lag, wiec do gier nadaje się bardzo dobrze. Asus podobno też wypada tu całkiem nieźle. Co do kolorów - ciężko powiedzieć, trzeba by postawić trzy monitory koło siebie i wtedy wyciągać wnioski. Albo skoczyć do sklepu i samemu ocenić.

Co do 29UM67 - osobiście nie jestem fanem tego typu ultrapanoram, ale jeżeli pasuje ci takie rozwiązanie, to nie jest to zły wybór. Pamiętaj tylko, że monitor ma rozdzielczość większą od Full HD, a co za tym idzie - wzrośnie obciążenie sprzętu w grach względem twojego obecnego ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma 2560x1080 to ile procentowo mniej więcej będzie wieksze obciążenie dla karty niż mam teraz w FHD?

czytałem też że nie wszytkie gry przystosowane jak i programy są skalowane poprawie.TZW jak jakaś gra będzie żle skalowana to jaki obraz bedzie skalowany czy bedzie zmniejszona rozdzielczość przez montor do poprawngo obrazu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym skalowaniem jak materiał jest nie przystosowany i źle skalowany.Jak rozumiem jak bym wtedy zmniejszył rozdzielczość gry do 1080p to bym miał pasy po bokach czy na dole i u góry i czy obraz był by poprawnie wtedy wświetlany?

Znalazłem jeszcze dwa monitory iiyama prolitr B2783QSU kosztujacy 200zł wiecej o rozdziałce 2560x1440 na matrycy matowej TN

Philips 275C5QHGSW Z podświetleniem AmbitGlow jest on FHD 60hz za 1600zł czy one nadają się do gier co onich sądzisz?

Nie wiem czy nie zaryzykować i kupić tą ultrapanorame(ale czy nie bedzie problemów w grach) bo cenowo jest atrakcyjna czy normalny FHD też z ciepłymi kolorami i nie mieć bólu głowy jak by co.Chciał bym kupić przez neta bo umnie w sklepach nie ma nic ciekawego akurat i nie mam porównania z kolorami jaki zapewnia mój LG chciał bym żeby miał takie same bo jest skalibrowany bardzo dobrze w profilach ma małe odchylenia w kolorach jak puszczałem na daigramach chromatyczności CIE i krzywych CIEDE2000 w oddaniu barw a dodatkowa kalibracja monitora to jakieś 300zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o modelach FHD Benq27GW2760HS,LIYAMA PROLITE XUB2790HS-B1,ASUSVX279N,SAMSUNG 27 CURVED S27D59OCS chciałbym którego z nich zamówić który bedzie miał kolory ciepłe zblizone do LG najlepszą kalibrację i który bedzie najlepszy do gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem gazety cdaction z testami monitorów i na elektrodzie też mi powiedziano żebym brał do gier tego Benq27GW2760HS jest bardzo dobry do gier potwierdza to gazeta ma funkcje co nie męczy oczy nie smuży ma wąskie ramki i bardzo dobre kolory a to spełnia moje kryteria. Jestem zdecydowany na niego ma matryce VA nigdy nie maiłem monitora z taką matrycą wiem że ma wysoki kontrast i szczegółowy obraz taka matryca ale czy VA ma kolory pastelowe ciepłe podobne do IPS czy podobne do LCD TN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...