Jump to content
Sign in to follow this  
raaistlin

Monitor do pracy i gier do 650 zł

Recommended Posts

Poszukuję nowy monitor w cenie 600-650 zł, choć nie obrażę się, jak będzie mniej.

Ma on służyć do gier i pracy biurowej. Gry różne, nie stronię od żadnego gatunku, ale nie gram też hardkorowo w CS-y i inne tego typu rzeczy, więc super hiper małe opóźnienie nie jest w moim przypadku priorytetem.

Praca biurowa to przede wszystkim edytor tekstu, w którym spędzam ogromne ilości czasu. Działam na dwóch okienkach uruchomionych obok siebie w Windows 10. Na jednym edytor, na drugim tekst źródłowy, tak więc zależy mi, aby się to wszystko ładnie "mieściło". Stąd przekątna 23-24 cale byłaby ok.

Specyfikacja mojego obecnego komputera: Intel Core i5-4570 @3.2 GHz; GeForce GTX 660.

Widziałem w innym wątku coś takiego - http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/multimedia/LS24D390HL/EN

Nadałby się? Ewentualnie proszę o jakieś propozycje.

To może coś takiego:

http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-flicker-free-gw2470h/pd/DJHKZYBBM/

Lepszy kontrast, lepsza czerń i monitory z tą matrycą raczej mniej męczą oczy. Szczególnie z FlickerFree. Do hardkorowego grania podobno trochę lepsze są monitory IPS/PLS, bo często mają krótszy czas reakcji i mniej smużą, ale dla zwykłego gracza specjalnej różnicy to nie zrobi.

Teraz mam monitor z 5 ms i nie widzę problemów, więc to chyba nie będzie przeszkodą. Smużenie? Jest to jakoś mocno zauważalne/przeszkadza w grze? Poza tym monitor wygląda sensownie.