Jump to content
Papkin

FAQ

Recommended Posts

FAQ

Jakie są wymagania dla kandydatów?

- Szukamy ludzi, którzy chcą się uczyć i mają pozytywne podejście do życia. Wiek, płeć, waga, wzrost itp. nie mają dla nas znaczenia.

Czy udział w Akademii jest płatny?

- Nie.

Co mogę zyskać, przystępując do Akademii?

- Wiedzę i praktyczne umiejętności. Osoby, które poradzą sobie najlepiej, otrzymają od nas ponadto certyfikaty ukończenia Akademii z wyróżnieniem.

Wybrani członkowie Akademii mogą liczyć na propozycję współpracy, zlecenia na teksty do magazynu i nie tylko. Planujemy też nagradzać doraźnie za wykonanie poszczególnych zadań i konkursów, ale będą to raczej miłe niespodzianki. Chcemy, by uczestnicy przede wszystkim chcieli się czegoś nauczyć. Wszystko oprócz tego to bonus.

Jak dołączyć do Akademii?

- Wyślij na adres akademia@cdaction.pl "encyklopedyczną" (czyli z obiektywnymi informacjami, bez oceniania!) notatkę o wybranej przez siebie grze. Tekst powinien liczyć od 500 do 700 znaków (ze spacjami), cechować się starannością wykonania i? oryginalnym doborem tytułu. Dużo przychylniej popatrzymy na prace autorów piszących o mało znanych produkcjach niż na setki osób zajmujących się GTA V.

BARDZO WAŻNE: do wiadomości załączcie nie tylko pracę, ale też waszą ksywę na forum. Bardzo przyspieszy to proces przypisywania was do bractw.

Co dalej?

- Nasi wykładowcy pochylą się nad każdą, przesłaną pracą i na jej podstawie przydzielą was do jednej z dwóch grup (Bractwa ?Alfa? lub Bractwa ?Gamma?). UWAGA! Z przyczyn technicznych wymagamy założenia konta na forum cdaction.pl. W forumowym dziale Akademia będziemy ogłaszać kolejne zadania i konkursy.

Informacja o wynikach rekrutacji zostanie do was przesłana w prywatnej wiadomości, wraz z nią otrzymacie też dostęp do specjalnego subforum, gdzie należy publikować kolejne prace.

Konkursy? Zadania?

- W wątku ?ogólne zasady i informacje? będziemy publikować ograniczone czasowo konkursy. Brać można w nich udział niezależnie od przynależności do bractwa. Do wygrania będą gry.

- W wątkach Bractw co jakiś czas będą się pojawiać zadania, jakie można realizować przez cały semestr Akademii. Wykonać je mogą jednak tylko członkowie bractwa, do których zadanie jest skierowane.

Czy planujecie wykorzystywać w jakiś sposób nadsyłane prace?

Niektóre na pewno. Część zadań będzie wiązać się np. z napisaniem czegoś na naszą stronę WWW lub do pisma. Najlepsze prace trafią na ich łamy.

Czy opublikowane prace można poprawiać?

Nie. Posty edytowane NIE BĘDĄ PODLEGAŁY OCENIE.

Jak będziecie oceniać?

Za samo przesłanie pracy każdy z was otrzyma punkty, które będą się liczyć w klasyfikacji generalnej, zwycięzcy poszczególnych zadań mogą też liczyć na inne nagrody. Co sie zaś tyczy puntkowania prac, każdą z nich ocenimy w skali stosowanej na uczelniach wyższych (od 2 - niedostateczny, do 5 - bardzo dobry). Udział w konkursach jest dodatkowo premiowany (+ 1 punkt).

UWAGA jednak - redakcja zastrzega sobie prawo do tego, by w wyjątkowych sytuacjach przyznać studentowi dodatkowe punkty oraz do tego, by nie przyznać ich wcale (np. wtedy, gdy wysłany tekst będzie nie na temat, nie spełni wymogów formalnych lub też będzie się cechować wyjątkowo niestarannym wykonaniem)

Dlaczego nie widzę moich ocen?

Oceny nie są jawne, o swoich wynikach dowiecie się pod koniec semestru.

Kiedy planujecie zakończyć zapisy?

Możecie zapisywać się aż do końca trwania pierwszego semestru. Główne zadania będą miały nieograniczony czas na realizację, więc można wykonać je wszystkie nawet w ostatnim tygodniu.

Czy muszę wykonywać wszystkie konkursy i zadania, by ukończyć Akademię i dostać dyplom?

- Nie. To na pewno jednak pomaga ? udział w większej liczbie zadań oznacza szansę na zdobycie większej liczby punktów.

Czy punkty można stracić?

Punkty raz zdobyte nie zostaną utracone ? nie przewidujemy punktów ujemnych za źle wykonaną pracę (poza nielicznymi wyjątkami, patrz: następne pytanie).

Czy ze szkoły można wylecieć?

Nie będziemy tolerować żadnych plagiatów ? osoba przyłapana na oszustwie zostanie wyrzucona bez skrupułów. Poza tym zależy nam na szczerej, ale grzecznej i przyjaznej wymianie zdań wśród członków Akademii, więc zastrzegamy sobie prawo usuwania tych, którzy nie będą chcieli się do tego dostosować.

Czy muszę kupować CD-Action, żeby był członkiem Akademii?

Nie. Na pewno jednak bardzo to ułatwi niektóre zadania. No i oczywiście szukając współpracowników, będziemy patrzeć tylko na ludzi, którzy czytają i znają nasz magazyn.

Czy obecność w grupie na Facebooku jest obowiązkowa?

Nie - Facebook to po prostu kolejne miejsce do informowania m.in. o nowych zadaniach.

Czy można komentować prace innych?

Bardzo do tego zachęcamy. Czas redakcji jest niestety ograniczony, nie każdy tekst będziemy w stanie superdokładnie przeanalizować, dlatego żywa dyskusja na temat tekstów między uczestnikami jest nie tyle wskazana, ile konieczna.

  • Upvote 24
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...